Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez jó kocogási eredmény?

Ez jó kocogási eredmény?

Figyelt kérdés

Régen jártam gyógytornára. Most pár éve itthon végzek gyógytornagyakorlatokat, illetve kocogok, úszom, bringázok.

Heti 1-4-szer, ahogy időm van és rá tudom venni magamat.


Lány vagyok és amúgy az átlagnál gyengébb.


3240 méter / 20,5 perc, tehát durván 6,2 perces kilométerek.

Ez már nem olyan rossz?

Tavaly még sétatempóban kocogtam, 3300 méter akkor volt vagy 25 perc.


2013. máj. 5. 17:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
sima kocokás, ha futni akarsz, ahhoz gyorsabb tempó kell, de kocogásnak átlagos
2013. máj. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Direkt hívom kocogásnak. :)


De engem meglepett, hogy tavaly óta ennyit fejlődtem. Pedig kb ugyanannyit mozgok, sőt, pár hónapig semmit, mert lusta voltam ősszel.



Ha 5 perces km-eket érek el, az már jó?

Gondolom 5 alá versenyhez kell csak, nem általános egészségfenntartásra.

2013. máj. 5. 17:50
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha csak egészségfenntartás a cél akkor bármennyi jó, nem számít.

Ha meg magaddal versenyzel akkor csökkentsd amíg bírod.

2013. máj. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Csak annyira versenyzek magammal, hogy öröm, ha egy kicsit is fejlődök.


Egészségfenntartásból akkor elég?

2013. máj. 5. 17:57
 5/14 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen sebességérték amit egészségfenntartáshoz ajánlanak. Ha szimplán rendszeresen kocogsz az bőven elég. Ha élvezed, hogy fejlődsz akkor feszegesd a határaid, ahhoz minden edzésen el kell rendesen fáradni.
2013. máj. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nehéz az nálam.


Kocogásnál úgy érzem, hogy ha nem hagyom abba, ott maradok a ligetben...

Aztán mire hazaérek, már ki is pihentem magam.

2013. máj. 5. 18:04
 7/14 A kérdező kommentje:
Amúgy mit lehet várni a rendszeres mozgástól?
2013. máj. 5. 18:05
 8/14 anonim ***** válasza:

Legtöbbször amikor az ember úgy érzi, hogy már nem bírja, onnantól még nagyon sokáig bírja a szervezet.

A rendszeres mozgástól? Hát csak a szokásos, nem hízol el, kisebb az esélyed betegségek kialakulására, hosszabb élettartam, jobb közérzet, a szokásos.

2013. máj. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Eddig nem éreztem semmit, és néha nehéz, mert ígérik, hogy pl. kisebb az esélye sok ráknak, ha mégis lesz, akkor a kemó után gyorsabb a felépülés. Kisebb az esélye a stroke-nak, ami úgy amúgy nagyon sok embert érint.

De ezek mind hosszútávú, megfoghatatlan dolgok.



Háát nem tudom... Nem tudom, merjek-e sokat hajtani, akkor tényleg ott ájulok el.

2013. máj. 5. 18:13
 10/14 Linkoln ***** válasza:

A mozgásnak rengeteg haszna van. Nem lehet csak így leírni. Tényleg jobb közérzet fittebbség, stb.

Pl csak gondolj arra hogy folyamatos stresszhatás, nem hagyja a szervezetet lazsálni. Javítja az emésztést, az anyagcserét ütemezi, ráveszi hogy kutason vitaminok után, és állítsa elő őket. Akkor pedig minden egézségesebben normálisabban működhet.

Ha a végletekig akarunk meni akkor a mentális teljesítőképességen túl még a memóriádat is javítja.. De egészen a bőrödig mindent. Semmi sem garantált hogy nah eltűnnek a pattanásaid vagy ilyesmi.. :D Genetika sokat jelent, de a lényeg hogy nagyon jót tesz a mozgás, nem igazán mondhatok jobb dolgot.

Versenyre 5 perc/km alatt mennek igen, de azért jóval alatta vannak.. :D Sokan csak úgy futnak. A futás pedig intenzívebb. Az 5perc/km az pont 12km/h 15km/hval 4 perc alatt teszel meg egy km-t. Még az is kevés egy versenyre. Aki rendszeresen fut, és fiatal, az 15km/h-t tartja. Ideális tempó persze alkattól függ, ahhoz hogy intenzív kardio mozgás legyen, még az anaerob küszöb alatt, komoly stresszhatás, van mit regerenálni, ami következtében a szervezet naponta küzd, és komolyan növeli az állóképességet, energikusságot.

Akik versenyre edzenek azok gyakran futnak anaerob küszöbön (18km/h körül) kifulladásig, valamint intervallumoznak, ezáltal a szervezet oxigénhiányos drasztikus állapotban is képes folytatni a futást egy darabig. (Intervallumban 3 félét szoktam. Ott alegkevésbé intenzív is nagyon brutális és 20km/h-val futok. A közepesen intenzív már már alig tartható, komoly stressz. Itt akár 23-25km/h-val is futhat az ember. A maximum intenzitásnál pedig 30km/h-val. Egy 20 perc intervallumozás elég egy fél hétre, de olyan durva hogy jobban megérzi az ember mint 2 óra futást.)

Egy intenzív intervallumozás után a szervezet totál készvan. Két hónapot elég intenzív intervallumozni egy fél évre. De a hatása hihetetlen. És a szervezet bírja, sőt, erre reagál a legkedvezőbben.

Nem kel félned attól hogy szétkocogod magad. A szervezet bírja.

2013. máj. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!