Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Heti hány alkalom ajánlott a...

Heti hány alkalom ajánlott a futáshoz, mennyi ideig, hogy eredmény is legyen? Többi lent.

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el futni, először gondoltam minden nap fogok, de sok helyen olvastam hogy nem jó az izületeknek...45 perc-1óra futás elegendő? Szeretnék nyárra kicsit lefogyni...2hónap múlva lenne eredmény? Persze odafigyelnék az étrendre, sok gyümölcs, folyadék. 160cm/57 kg vagyok, lány..és van jó pár cm ami jobb lenne ha nem lenne. Persze odafigyelnék az étrendre, sok gyümölcs, folyadék. Futás előtt/után mit a legjobb enni? Köszönöm a válaszokat :)

2013. ápr. 27. 00:02
 1/5 anonim ***** válasza:
41%

futásra fél óra elég,heti 3x.

a távot kell folyamatosan növelni.

a cél a robbanékony sprint,erőfutás.

ennél több időt elvesztegetni rá pocséklás,és nem feltétlen jó befektetés hosszabb távon,pl ízületek,kiegészítő edzések hiánya.

amit meg te szeretnél alakformálást,ahhoz étrend,izomerősítő edzés kell elsősorban.

ez az odafigyelnék az étrendre is mi?

sok gyümölcs?diéta alatt?

nem sok húst és sok zöldséget akartál írni?

2013. ápr. 27. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elég heti 3-4 kocogás. A gyümölcs pedig pont nem jó a diétába. Az egy cukor bomba, ráadásul a fruktóz nem az izmokba megy, hanem a májba és ha az tele van (kb 50g), akkor lerakódhat zsírban.


Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1-2g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz étrendeket is: [link]

2013. ápr. 27. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szia. A testverem ferje egy jo nagydarab duci ember VOLT de nemreg kb haromnegyed eve elkezdett futni es olyan durvan megvaltozott hogy az egesz csaladnak leesett az alla. Soha nem gondoltuk volna rola h ilyen is lehet par hete bpen lefutotta a felmaratont. O egy jo pelda arra h mennyit lehet fogyni a futassal! Aztan bnomnel voltam az o apukaja sem egy vekonynak mondhato ember kb 1 honappal kesobb elmentem megint hozza kozben apukaja asszem heti 3szor fel orat futott. O is sokkal fittebb vekonyabb es izmosqbb lett!!! Ugyhogy hajra. En is hamarosan el szeretnek kezdeni futni csak meg nincs hozza olyan cipom :))
2013. ápr. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A sok gyümölcsöt úgy értettem hogy csoki és társai helyett, amikor azt megkívánom :D Az odafigyelek az étrendre az, hogy rendszeresen eszem, nem csak napi 1X, fehér kenyeret kerülöm, zsíban tocsogó ételeket, édességet. Formálni formálom magam itthon gyakorlatokkal, az látszik is, csak a zsír nem fogy nagyon...Köszönöm a válaszokat :D
2013. ápr. 27. 13:23
 5/5 A kérdező kommentje:
11:20 ez nagyon jó, ilyen lelkesítő történeket szeretek hallani, és könnyebben megy minden :D Remélem hamarosan én is írhatok hasonlót :D
2013. ápr. 27. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!