Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jógázni szeretnék, mit kell...

Jógázni szeretnék, mit kell tudnom róla?

Figyelt kérdés
Van olyan köztetek aki már régóta jógázik? Ha igen, milyen videóval kezdjem, mert itthon szeretnék jógázni. Vagy melyik ajánlott? Melyik a legjobb? Legfőképpen a csinosodás a célom és egy kicsit hajlékonyabb is szeretnék lenni. Néztem neten videókat csak nem magyarul beszélnek és tudom hogy fontos hogy mikor hogy vedd a levegőt szóval magyar kéne és szeretném jól csinálni. Előre is köszönöm a válaszokat:)

2013. máj. 6. 10:38
 1/6 A kérdező kommentje:
Ha valamit számít egyébként 16/L
2013. máj. 6. 10:57
 2/6 anonim ***** válasza:

Google, youtube(alul be lehet állitani, hogy csak magyar oldalakat adjon ki) - jóga

Lehet venni dvd-ket is. Ettől csinosodni nem fogsz, azt felejtsd el. Ez max. relaxálásra jó, lazítás képpen, ez nem sport. Hajlékonysághoz nyújtani kell, úgy , hogy rendesen!! be vagy melegítve , jógából is van ezer féle van amelyik segít ebben, de a legtöbb nem. Vegyél egy egy hónapos bérletet( keress valami kuponakciót 2-3ezer ft ért már nagyon sok alkalmasat is lehet találni) meg tanulod az alapokat, és tudod otthon ,szabályosan csinálni. Az elején fontos lenne azért a tanár.

2013. máj. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nézz meg pár astanga jóga mester csajt.

pl Kino MacGregor

majdnem fitnesz modell szintű az alakjuk.

szóval a jógának ez a típusa elég rendesen igénybe veszi az izomzatot és a célt támogató étrend mellett simán csinálhat bomba alakot a heti 5-6x 1.5-2 órás edzések.

de persze ha csak a csinosodás a célod,akkor vannak a jógától sokkal egyszerűbb és gyorsabb módszerek ennek elérésére.

és ugye a nők többsége tegnapra akarja az eredményt.

ha csíp a pisi,akkor a konditerembe menj,bérelj személyi edzőt és 1 év alatt bombázót csinál belőled.

2013. máj. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2013. máj. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én fél éve jógázom rendszeresen. Szerintem mindenképpen menj el egy-két jógaórára, hogy tudd az alapokat. Borzasztó, hogy miket tudnak művelni az otthoni jógások. Sok gyakorlatot olyan hibásan hajtanak végre, hogy a hajam tépném tőle.

Első körben gerincjógát javasolnék. Ne félj, nem arról van szó, hogy tele lesz a terem nagymamád korú a fájós derekú emberekkel.

Ennél pár fokozattal nehezebb, de azért még kezdőknek való a kezdő hatha jóga.

Astangát, hot jógát és ilyeneket egyáltalán nem ajánlanék elsőre, főleg, ha nem sportolsz rendszeresen valamit amúgy.

Van olyan jógastúdió, ahol egy 10 alkalmas tanfolyamon egyesével megmutatják a gyakorlatokat, megbeszélitek, hogy mire kell figyelni, mire van hatással, "mire jó", hogyan kell helyesen kivitelezni, illetve minden alkalommal át is beszéltek egyéb témát, pl. légzésfajták, étkezés stb. Pl. A shanti jógaszigeten (vagy ha másik közelebb van, akkor nézd meg a honlapot másik helyszínért) 18000Ft-ért tudod elvégezni ezt a 10 alkalmasat. Egy alkalom 2 óra, tehát 1800Ft/alkalom. Lehet akár 3 részletben is fizetni vagy kedvezményesen 15000Ft-ért is lehet, ha kismama vagy munkanélküli stb. A tanfolyamok menüpontban Alaptanfolyam néven van. Szerintem ennek az elvégzése után bátran gyakorolhatsz otthon. Enélkül szinte biztos vagyok benne, hogy kontárkodás lesz belőle otthon, amivel a célodat nem fogod elérni és majd a jógára fogod, hogy nem jó semmire.

2013. máj. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értemm, köszönöm a válaszokat!:))
2013. máj. 7. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!