Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kezdő futó vagyok, fáj a...

Kezdő futó vagyok, fáj a térdem, mit tegyek? 16/L

Figyelt kérdés
Eddig 4 alkalmat voltam, a 4.-nél kezdett el fájni a térdem és nem szeretném abbahagyni a kocogást, kezdem megszeretni. Nem nagy a táv, 2-2,5 km körülbelül, de betonon. Olcsóbb Nike futócipőm van, nem tudom, hogy az-e a rossz vagy a beton vagy kezdő kocogóknál normális a térdfájás futás közben. El fog múlni? Mit tegyek?
2013. máj. 8. 17:25
 1/3 anonim válasza:

Nekem a futás tette tönkre a térdem.:) Porcgyengülésem volt, fájdogált a futàstól, de "hős vagyok, kibírom!", majd egyik nap nagyban kocogok, roppan, csüccs, vége. 2 hónapig lépcsőzni is csak támaszkodva tudtam, 2 emelet 15 perc alatt volt meg. Most, 1 év után, még mindig havonta járok kontrollra. Beszélgess egy ortopéd orvossal, nehogy baj legyen!

15/L

2013. máj. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Semmi nem játék! Én 2 évig minden nap futottam nagyon ritkán volt hogy kihagytam. kb úgy 3\4 órát futottam de már az elején éreztem hogy fáj a bokám, a végére pedig még éreztem h bírtam volna futni, de a bokám nem bírta, úgyhogy hazasétáltam. Egy nap 5perc után megadta magát a bokám kb 2hónap volt mire normálisan tudtam járni a magassarkút egy félig elfelejthettem. Teljesen tönkretettem a bokám azóta nem futhatok hiába szeretnék. Próbálom kímélni a bokámat hogy ne kelljen megműteni, nagyon vigyázok hova lépek nehogy kiforduljon, mert már teljesen roncs:\

Szóval én csak az tudom mondani, hogy menj el megnézetni a térdedet, hátha mondanak valami okosat. Azis lehet, hogy tényleg csak a kezdés miatt. Én nem tudom nem vagyok szakember, de én azt tanácsolom ha nem muszáj ne tedd tönkre a térded:)

(Hozzáteszem nem olcsó futócipőben futottam és mégis meglett a baj)

2013. máj. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Tobb allati zsirt kene enni, gyerekek. Vagy abbahagyni a futast. Vagy mindketto.
2013. máj. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!