Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan szélesítsem a vállam?

Hogyan szélesítsem a vállam?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom, hogy ezt a kérdést már sokan feltették, de szeretném a kérdést testre szabottan bővíteni.


Egy 16 éves, 190 cm magas, 75 kg-os fiú vagyok. A váll és csípő arányom 1:1,2, ami ugye messze van az ideális 1:1,6-tól. Ezt az arányt igazából inkább a csípőm szélessége okozza, mivel a vállam szélessége általánosan egyezik a korombeli, velem egy magas ismerőseimével.

Érdekes információ lehet továbbá az is, hogy a kulcscsontom a megszokott 180 fokos, egyenes állás helyett kb 140 fokot zár be (természetesen a fejem irányába).


Kérdéseim tehát a következőek:

-oldalemeléssel érhetek el eredményt (és ha igen, akkor mennyi idő alatt milyet, és, mekkora súlyokkal kezdjek, és mitől tegyem függővé a súlyok növelését)

-a széles fogású húzóckodás párosítva a vállizom fejlesztő gyakorlatokkal segíthet a munkamenet precízségén vagy esetleg be is folyásolhatja az eredményt?

-Ezzel az aránnyal van-e esélyem elérni az áhított 1:1,6-os arányt. (és igényel-e vmi extrém dolgot)

-Milyen izmok fejlesztésével tudom a 3 leginkább megedzendő vállizom fejlesztése mellett szélesebbé tenni a felsőtestemet.

- a kulcscsontom ívét milyen mértékben tudom befolyásolni, és hogyan? (csak mert ennek szerintem elég erős szerepe van a dologban)



Nagyjából ezekre a kérdésekre szeretnék választ kapni. Remélem, hogy olvasok vmi újat :). (ahhol az eredmény eléréséhez szükséges időt kérdeztem ott szeretném megjegyezni, hogy nem azért érdekel, mert majd "hátha hallok olyat, hogy 6hónap alatt meglesz az 1:1,6," hanem, hogy tisztában legyek vele, hogy milyen fejlődési skálának kell megfelelnem)



2013. máj. 11. 20:14
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!