Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzés után nagyon fáj a hátam...

Edzés után nagyon fáj a hátam vállam karom, pedig nem sokat tornázok itthoni aerobik dvd-re. Miért van ez?

Figyelt kérdés
2013. máj. 2. 12:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az ízületed fáj vagy az izmaid? Mennyire? Meddig tart? Milyen gyakorlatok után..?
2013. máj. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
20 percet tornaztam rubint rékára tegnap es meg mindig nagyon faj a vallam, es kattogtatom a karom.
2013. máj. 2. 13:51
 3/14 anonim ***** válasza:

Általában /most a túledzést figyelmen kívül hagyva/


a magyar emberek alapvetően autoimmun ízületi gyulladásoktól szenvednek. Ez az alap helyzet amivel hétfőn reggel felkelsz, mert olyan ételeket eszünk nap mint nap amik ezt okozzák. Ezen az edzés vagy segít valamennyit mert átmozgat vagy tényleg komoly gyulladás van és csak fájni fog.


Ez egy lehetséges ok, viszonylag gyakori. Érdemes a bélfalunk áteresztését nem növelni (nem károsítani), a lektin tartalmú ételeket, tejtermékeket pedig elkerülni. Örök érvényű igazságok, de sokat segíthetnek.

2013. máj. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszt, milyen etelekre gondolsz? mert en pont ugy tudom, hogy leginkabb a feherjeket jo enni zöldseggel ha egeszsegesen akarok enni
2013. máj. 2. 14:01
 5/14 anonim ***** válasza:

Igen igen, ezek lényegében nem is okozhatják a most tárgyalt problémákat.


De ha mondjuk én egy hónapja még barnakenyeret és joghurtot ettem, vagy krumplit akkor kellene egy kis idő, amíg az ízületeim helyrejönnének az esetleges gyulladt állapotból. Tehát hosszú távon jót tesz, addig is lehet figyelni a zsír bevitelre (omega3 : omega6 arány) ez is okozhat problémát. Ha nem múlik a fájdalom akkor kivizsgálás szükséges, hiszen más ok is lehet nem csak táplálkozás eredetű.


Az is számít, hogy mióta edz az ember, kezdőknél a megterhelés szokatlan, és ez nem is jelent problémát.

2013. máj. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
es ilyen esetben milyen surun tornazzak?
2013. máj. 2. 14:27
 7/14 anonim ***** válasza:

Tornázni mindenképpen kell hetente többször is, legfeljebb a torna módja legyen megfelelő (gyógytorna).


A divatos ugri-bugrikat nem mind azzal a céllal állították össze, hogy valóban egy egészséges, mozgástartományt szélesítő jó hatású erősítő edzést kapjanak az emberek. De lehet találni olyan videókat és edzéseket amik még az én kritikus szememnek is tetszenek, úgyhogy semmi sincs veszve. Az RR tornákat sajnos középszerűnek tartom.

2013. máj. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

TaplalkozasHarcmusves, melyek azok a videók amik a te kritikus szemednek is tetszenek?

Mitől látod középszerűnek RR-t?

Csak, hogy tudjam mire kell figyelni.

Köszönöm!

2013. máj. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Sorban haladnék, akkor először is mindenképp jobbnak tartom az edzők által tartott edzéseket (a videókkal szemben).


Edzések amik már megütik azt a szintet, hogy ma egy férfi/nő az idejét fordítsa rájuk:

Gyógytorna értékű Jóga, Qigongok, Pilates, Callanetics, Taichi.

Kiegészítés: súlyzós edzések edzővel, TRX (gumiköteles ellenállású edzés)


Edző nélkül edzés videó vagy könyv alapján: fegyencedzés (program), bodyrockTv videók (vannak hasonló videók még, intenzív, dinamikus főleg saját testsúllyal végzett gyakorlatok. Az insanityt már nem ajánlom, mert sok gyakorló bevallotta hogy nem éppen ízületbarát)


Ezekhez képest az RR videók miért középszerűek. Mert nem adnak semmi extrát tapasztalataim szerint. Szimplán átmozgat és erősít. De nincs gyógytorna jellege (nem erősíti a mély izomzatot, átlagos erősítő gyakorlaokat használ) se nem dinamikus (intenzív) nem ad maximálishoz közeli izomfeszülést. Ilyen jellegű 'hagyományos' erősítést egy hosszabb edzés kiegészítőjeként szoktunk használni, amikor nem lehet kifárasztani túlzottan a testet, de szeretnénk némi célirányos izomterhelést elkövetni. Önmagukban biztos hogy nem a Réka videóit ajánlanám edzéshez, ha viszont előtte-utána taichiztok vagy jógáztok még, akkor jó kiegészítés lehet.


Természetesen utolsó kategóriába kerülnek az edzés jelleggel nem bíró edzések (rezgő gépek) illetve szintén hátul vannak a kifejezetten ízületi túlterhelést okozó különösebben nem értelmes futás, zumba edzések.


A fitnesz karate még elbírálás alatt van, valószínűleg olyan elvi okok miatt minthogy sokkal értelmesebb edzést is lehetne helyette végezni (akár RR edzésvideókat..) hátra fog kerülni.

2013. máj. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Természetesen én is jobbnak tartom az edzővel való edzést, de vannak olyan élethelyzetek amikor az ember csak otthon tudja megoldani a mozgást. Ez nem kifogás, hogy mindenki arra szán időt stb. stb.... hisz időt szánok/unk rá, csak otthon.


Tehát én pl. szoktam pilates, callanetics, és más női dvd-re is tornázni és eljárok jógázni, mert ahhoz mindenképp oktató kell. Amit tapasztalok, h a pilates Simonfi Ági féle, nekem sokkal lazább, mint egy Béres Alexandra, vagy Rubint Réka. Sőt a Callanetics, Ditrói Mária, hát egy csepp izzadság nélkül meg tudom csinálni. Pont ezek miatt a könnyűnek érzem érzés miatt szoktam leginkább, BA, vagy RR tornát csinálni.

Tehát a lényeg nem az, hogy érezzem, hogy az izmaim tényleg dolgoznak, hogy "fájjon" :) ? Mert persze pilates meg callaneticsnél is némelyik gyakorlat nehéz, de egy picit sem terhel meg, pl. nem megy fel a pulzusom.

Vagy te nem erre a pil-cal-ra gondoltál? :D


A futást nem ajánlod, a taposógépet azt miért igen? Mert nem dobbantok teljes súllyal? Egyébként intimtornán is kifejezetten tiltották a futást, de ez más dolog.


Az edzés jelleggel nem bíró edzések, rezgők, egyáltalán hogyan kerülnek kategóriába? Hisz nem edzés. :D

Flabelos lázban ég a város ahol élek, egyre több gépet hoznak. Nem járok! De persze kipróbáltam az első ingyenes kezelést :D olyan volt ahogy kiskosztümben nejlonharisnyában rezegtek a nők, mintha egy pszichotrillert látnék ahol az embereket töltőre rakják. Pfff...


Egyébként TaplalkozasHarcmuves a válaszoddal nem teljesen vagyok elégedett. :( Fegyencedzés rendeb, itt van már a polcomon, nézegetem, barátkozom, a bodyrocktv-t nem ismerem, most rákerestem. De aki RR, vagy BA dvd-re "kényszerül" az kicsit olyan tippeket vár, ahol úgy érzem "fogják a kezem" és együtt, egy ütemben edzünk. Lehet béna vagyok, de nekem ez fontos :D



És elnézést a kérdezőtől, hogy bepofátlankodtam. :)

2013. máj. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!