Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen tömegnövelőt ajánlotok?

Milyen tömegnövelőt ajánlotok?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hónapja kezdtem el edzeni, eddig az MHP Up Your Mass-t használtam (ízre és összetételre - főleg az arányokat tekintve - nagyon jó), viszont szója izolátumot tartalmaz, ami miatt nem szívesen szedem (bár sok helyen írják, hogy ilyen kevés mennyiségben nemhogy nem ártalmas, de még hasznos is).


A Dymatize termékeit néztem most, a Super Mass Gainer egész jónak tűnik, egyedül a cukormennyiséget találom túl magasnak. Van még az Elite Mass Gainer, ami nincs agyon cukrozva, viszont kevésnek tartom benne szénhidrátot. Ti melyiket ajánlanátok? Esetleg valami harmadik? Olyan kellene, ami külföldön is könnyen beszerezhető (Scitec termékeket ezért nem szeretnék). 180 magas, 62 kg vagyok most.


2013. máj. 11. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan tömegnövelőt vegyél amiben a fehérjetartalom több, mint 30%. Több ilyen is van, pl.: Pro nutrition gfx8, Volumass35, Jumbo prof., dymatize hi protein gainer, Vip body deluxe all in one 2.0, Isomass extreme gainer. Gaspari real mass, BSN true mass, stb..


De még inkább vegyél egy jó tejsavóproteint és ahhoz tegyél edzés után 40-50g gyors szénhidrátot, pl dextrózt, vitargo-t, carbo x, carb-F, stb.

Így reggel a zabpehelyhez is tisztán (gyors ch nélkül) tudod tenni a proteint a zabpehelyhez, illetve bármikor napközben összetett szénhidrát menjen a proteinhez. Tömegnövelőt, illetve gyors szénhidrátot csak edzés után kellene alkalmazni, mivel csak itt van célja és értelme a cukrok bevitelének. Máskor nem kellene csesztetni az inzulinrendszert.

2013. máj. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A zabpehelybe mennyi proteint tegyek? Illetve "bármikor napközben összetett szénhidrát menjen a proteinhez" itt is, mennyi proteinre gondolsz, és milyen összetett szénhidrátra?


A listádban szereplő Dymatize Hi Protein Gainer amúgy már nem kapható.

2013. máj. 11. 21:36
 3/7 anonim ***** válasza:

Már régebben írtam ezt a listát, de majd kiveszem, de jó hogy ebbe kötsz bele.

Nem össze-vissza eszünk fehérjét és ch-t, ha nem ki kell számolni, hogy napi 2g x ttkg fehérle legyen és 5-6g x ttkg ch. Ebbe ugye bele kell számolni a tápkieget is. Azaz annyi protein és ch kell, ami a szilárd kajából hiányzik.


Edzés után testtömeg x 0,5g fehérjemennyiség kell. Tehát pl, ha vagy 70kiló, akkor neked egyből edzés után kell 35g fehérje. De mivel a fehérjekészítményed nem 100%-ban tartalmaz fehérjét, így ezzel is számolni kell. Tehát egy 80%-os proteinkészítményből kb 45g-ot kell kimérni, hogy 35g fehérjéhez juss.

Ilyenkor mehet hozzá 40-50 g gyors ch.

2013. máj. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem kötekedésképpen írtam, segíteni akartam mert tudom hogy sokszor írod be válasznak ezt a listát, sajnálom ha félreértetted.


Köszönöm, most már kezdem érteni. Még annyi, hogy napközben milyen szénhidrátot egyek? Amiket írtál, azok gyors felszívódásúak, edzés után tökéletesek, de napközben gondolom jobb lenne valamilyen lassú felszívódású.

2013. máj. 11. 21:46
 5/7 anonim ***** válasza:
oks.:) Napközbeni ch: zabpehely, rizs, tk kenyér, tk tészta, zöldségek. A protein mellé vehetsz akár carb-s-et is vagy palatinose-t, ezek lassú ch tápkiegek.
2013. máj. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet!
2013. máj. 11. 21:53
 7/7 tap bela ***** válasza:

MHP Up Your Mass egy igen gazdaságtalan tömegnövelő [link]

mivel 1 dobozban csupán 7 adag található.


Super Mass Gainer

[link]

Ez meg egy cukorgyár. 343g/adagban 52g protein meg 1,5g (???) creatin.


Az Elite Mass Gainer-ben legalább 150g/adagban van 55g protein. MCT, CLA olajak, meg creatin.

2013. máj. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!