Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nem vagyok valami erős,...

Nem vagyok valami erős, hogyan tudnám megerősíteni magam úgy, hogy valakit felbírjak emelni a nyakamba pl?

Figyelt kérdés
Suliba hülyültünk barátokkal és elég cikinek éreztem, hogy én nem bírom felemelni egyiküket se ők meg dobálták egymást, meg egyébkéntsem tartom magam erősnek. Milyen edzést vagy pontosan hogyan edzek, tornázzak ahoz, hogy fel bírjak emelni nehezebb súlyokat is és meg is tudjam tartani?
2013. máj. 13. 20:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia. Egyszerű. Ha naponta megcsinálsz akár pár fekvőtámaszt, az már haladás az izomzatnak. Először csak kevesebbet, majd mikor hozzászokik már a karod a megerőtetéshez, növelheted a Fekvők számát. Gondolom tudod, hogyan kell szabályos fekvőtámaszt csinálni, vállszélességben a kéz, és a testet szinte teljesen a talajra le kell vinni. A derék pedig mindvégig vízszintes marad a talajhoz. Szerintem ha emelgetni szeretnél valakit, vagy dobálni, akkor bőven elég csak a karra edzened. De ajánlanám még a felülést is. Felhúzott lábakkal, tarkóra tett kezekkel. Vagy hanyatfekvésben nyújott lábadat felemeled, és ezt megismétled, ahyánszor tudod. A fekvőre koncentrálj, azt ügyesen, és keményen csináld. Először naponta 20 elég, majd hetene növelheted mondjuk 5-el egészen 50-ig. Persze nem kell egyszerre megcsinálni, tizesével is csinálhatod naponta. Vagy húzódzkodj. Az egy picit nehezebb, előbb fekvő, majd mikor már könnyedén meg az 50 fekvő, utána jöhet a húzodszkodás. :D Remélem tudtam segíteni.
2013. máj. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mások emelgetésébe nem csak a kar játszik. Sőt.. Ahhoz előny az erős törzs is. Kezdd el a fegyencedzést. Ha letöltöd, gyakorlatilag ingyen tudod magad erősíteni. A célodhoz megfelelő.
2013. máj. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
az első kommentelőnek megfogadom tanácsait, a második pedig tudnál erről valamit részletesebben? Mert erről még sose hallottam :S
2013. máj. 13. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!