Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen növényi kivonatok...

Milyen növényi kivonatok vannak, amik helyettesítik az edzés utáni rengeteg cukrot?

Figyelt kérdés
2013. máj. 13. 23:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Húsnak és zöldségnek hívják, 'növényi kivonat' ? Ha te így nevezed a kaját :)))
2013. máj. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem, valahol olvastam, hogy a közvetlen edzés utáni gyors ch (alias cukor) helyett van egyfajta növényi kivonat, ami ugyan úgy megemeli az inzulinszintet, de nem annyira borzalmasan édes, meg nem kell pár tonna cukrot megenni.
2013. máj. 13. 23:39
 3/10 anonim ***** válasza:
Azért esznek cukrot edzés utan hogy a glikogén vissza legyen töltve. Ami inzulogén az a peak anabolic juice
2013. máj. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mire gondolsz, de a mezei szőlőcukor igazán olcsón megvehető és még 50g sem olyan tetemes mennyiség belőle, akár 2 dl vízben is elmegy, szóval szerintem abszolút vállalható.
2013. máj. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Nagy inzulinválaszt okoznak még a tejtermékek. Növényekre ez nem jellemző, csak a cukrokra, keményítőre. Ehetsz pl. kenyeret is cukor helyett.


Ha az inzulincsúcsot használni akarod miért nem jó a cukor? (tökéletesen egyetértek azzal, hogy b@rom ötlet cukrot enni még edzés után is)

2013. máj. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Edzés után mehet a 40-50g gyors ch, ilyenkor üresek a glikogén raktárak, nem okoz gondot. De csak szólok, hogy pl 8-10g glutamin is feltölti a glikogénraktárakat. Persze így drágább a dolog.
2013. máj. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
nem ismerem különösebben a cukorgyártás folyamatait, de ismereteim szerint a cukor is növényi kivonat...
2013. máj. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sperseus made my day.


Ezzel minden élelmiszermérnök fórumtárs egyet fog érteni :D

2013. máj. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
így van.:)
2013. máj. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 poiu ***** válasza:

Ezek szerint a tortabevonat kivonat?

Az inzulin és a cukor összefügg, de ez két különböző szempont. Az inzulin anabolikus enzim, tehát segíti a cukrok, fehérjék és a zsír beépülését, ami jó dolog. Az inzulin szintet önmagában a tejsavó fehérje is növeli, tehát emiatt nem kell a cukor. Cukrot abból a megfontolásból szoktak fogyasztani (én nem), hogy a kiürült glikogéán raktár ne aminosavakból készült cukorral töltődjön vissza.

2013. máj. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!