Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy héten hány edzés mehet?

Egy héten hány edzés mehet?

Figyelt kérdés

15 éves fiu vagyok, 160cm magas,53 kg. Ugy gondoltam neki fogok keményebben edzeni. Azt szeretném tudni hogy ezt az edzéstervet egy héten hányszor ismételjem?

(A mult honapban minden nap csinaltam de aztán hallottam valami olyasmit hogy: ''Az izomnak regenerálodnia kell,és tulságosan leszálkásit a mindennapos edzés'' Érdekelne hogy ebböl mi igaz?)


Az edésterv igy szól:


-3x40 fekvötámasz


-8kg sulyal bicepszre 150x (egy kézzel)


-50 felülés 2db 6kg sulyal


Estetleg van ezek közül valami ami káros lehet?



2013. máj. 13. 23:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ez az edzés először is messze nem fedi le a teljes testedet, másodszor nem túl intenzív egyik gyakorlat sem.

A korod miatt akár el is kezdhetnél súlyzózni, de mivel még kezdő vagy és úgy látom, eszközöd sincsen, inkább ajánlanám a saját testsúlyos edzést neked. Olvasd el a fegyenc edzést, online is fent van, aztán majd ha akarsz, eljárhatsz konditerembe is.

2013. máj. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 *Glissade* ***** válasza:

1. 150 ismétlés bicepszre? Biztos, hogy jól vagy?:)

Legyen inkább több a súly, és kevesebb az ismétlés szám:)


2. A 3x40 fekvőnek sincs értelme, ha szabályosan ilyen jól megy! Tudod mikor fogsz fejlődni a fekvőtől?

Ha 5-12 ismétlést alig bírsz megcsinálni. Nehezíts rajta!


3. Úgy érzem valami kimaradt az edzéstervedből! Piros pont ha rájösz;)

2013. máj. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ó én tudom én tudom! A láb az, igaz? :D
2013. máj. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ez így nem edzésterv, mindenre kell edzeni.


Így csináld:

Kezdőknek heti 3 napos teljes testes edzés kell 2 hónapig:

[link]

Majd végezhetsz utána 1-2 hónap un. A-B-A, B-A-B edzést:

[link]

Utána válthatsz heti 3-4 napos osztott edzésre, ahol már heti egyszer dolgoztatunk meg egy izomcsoportot, de akkor keményen és több gyakorlattal.

[link]

[link]

De ezek csak minta edzéstervek, tehetsz be más gyakorlatokat is, sőt, hetente érdemes mindig valamit változtatni.

2013. máj. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 *Glissade* ***** válasza:

Ügyes ddrake:)

Bár szerintem még a háta sem kap elég törődést:D

2013. máj. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ez a tipikus divatizmok edzése, csöcs-has-bicó kombó. Láttam már olyat, aki csak így edzett, ritka idétlen lett a végére.
2013. máj. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. ddrake, súlyozok, írtam fent,és köszönöm a tanácsokat.

*Glissade* azért csinálok 150 ismétlést mert a súly csak 7 kg. És nem szeretnem nagy sulyal terhelni a testemet mert árthat a növésnek. Köszönőm a tanácsokat. és a láb nem marad ki. Gugolassal, futással, meg biciklizéssel edzek lábra. Azért nem említettem mert azzal kapcsolatban nem voltak kétségeim

2013. máj. 14. 21:03
 8/14 *Glissade* ***** válasza:
Oké! De a 150 ismétlés 7kg súllyal, erő-állóképességet fog növelni, és nem tömeget. Ezt remélem tudod:)
2013. máj. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
gy van. Kis súlyos bohóckodással nem lesz izom.
2013. máj. 15. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
* Így van.
2013. máj. 15. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!