Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha minden nap csinálok 1 órás...

Ha minden nap csinálok 1 órás aerob tartományú edzést csinálok az sok?

Figyelt kérdés

Nagyon rákattantam hogy naponta 1 órás emelkedő gyalogló

5.5-6 km/h sebsebégben edzek.


Persze azt tudom hogy heti 4x szokták ajánlani, de mi van akkor ha én heti 6x csinálom, ez többet ártana? Ez az izmokra is rámegy(?), mert saját testsúlyzós edzést is csinálok heti 2x, A-B heti edzéstervvel!


Célom az hogy fitt maradjak, kajám meg hát tömegnövelő és szálkás diéta között van, mikor mi esik a tányéra :D, szóval arra nem nagyon figyelek, max kerülöm a cukros dolgokat, és figyelek a fehérje bevitelre is.


2013. máj. 16. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Aerob mehet minden nap is.

De: Egyszerre nem tudsz fogyni (szálkásodni) és izomban pedig nőni naturálban, mivel különböző étrend kell hozzá. Az egyikhez szálkásító diéta (kalóriadeficitet jelent energetikailag) szükséges, az izomnöveléshez pedig tömegnövelő étrend (kalória plusz).


Tehát ha ezzel az aerob edzéssel pont kalória mínuszban leszel, akkor nem tudsz izmot növelni. Ha pedig kalória pluszban maradsz, akkor nem adsz le zsírt.

2013. máj. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a választ! Akkor felesleges ez a aerob+erőedzés keverék, na majd akkor fél évig akkor egyre fogok rákoncentrálni, aztán váltok!
2013. máj. 16. 21:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Heti egy-két kardio az kellene, de nem a zsírleadás miatt, hanem szükséges a szív- és érrendszer karbantartására.
2013. máj. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Linkoln ***** válasza:
Igen, a kardio, aerob dzés elég ajánlott, főleg ha fitt akarsz maradni. A saját súlyos edzés még csak csak a de a súlyzós edzés egyáltalán nem eléggé javítja a szív erejét, és a tüdő oxigénfelvételét. A vérellátást javítja az izmokban, főleg ha nem tömegelsz csak stagnálsz. Egyre hatékonyabb lesz a teljesítményed, főleg ha a szíved is és a tüdőd is egyre jobb. Magyarul fejlődsz egy jó darabig, de nem leszel nehezebb (Egy két kilóval azért nősz ám hiába hogy nem tömegelsz)
2013. máj. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!