Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Először kardióval fogyjak le,...

Először kardióval fogyjak le, csak utána kezdjek súlyokkal edzeni?

Figyelt kérdés
Edzőterembe még nem szeretnék menni, mert az erőnlétem jelenleg nevetséges, és nem igazán szeretném ezt mutogatni. Ezért arra gondoltam, hogy a body builderről lementek egy alap otthoni edzéstervet. Igen ám, de van rajtam 4-5 kiló felesleg is. Először ezt étrenddel és futással "tüntessem el", és csak utána jöhet az edzés? Vagy felváltva, egyik nap ez, másik nap az?
2013. máj. 16. 22:04
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nő vagyok, és nem tömeget növelni szeretnék, hanem csak tónusosabb, feszesebb testet kialakítani.
2013. máj. 16. 22:05
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

Mehet a súlyzós most is, sőt kell is. Heti 3-4 erősítő edzés mellé tegyél be minimum 3-4 aerob edzést. Tehát akár egy napon is mehet a kettő. Diéta alatt nem lesz izomnövekedés, ettől ne tarts. Kalória plusz kell majd izomnöveléshez, diétánál pedig kalória deficit van.

Nőként amúgy sem tudsz nagyon izmos lenni, mivel kb 1/25 annyi tesztót termelsz, mint egy férfi és még nekünk is nehéz izmosodni naturálban.

2013. máj. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) És melyikkel kezdjem? Vagy ez mindegy? Egymás után, vagy más napszakokban végezzem őket?
2013. máj. 16. 22:19
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
Legjobb más napszakban. Ha pedig csak egy edzésen belül van időd, akkor előbb a súlyzós menjen, mivel ott elégeted a szénhidrátot, ami kell a súlyzós edzéshez, utána az aerobnál már hamarabb át tudsz állni zsírégetésre, mivel a ch-t már elhasználtad.
2013. máj. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, utolsó kérdés :) Aerob edzésnek megfelel a gyors séta, vagy lassú kocogás? Még tényleg eléggé "gyenge vagyok", a szívem öt perc futás után "ki akar ugrani"...
2013. máj. 16. 22:35
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
Persze, hogy meg, pont így is kell, kb 130 körüli pulzussal 40-50 perc.
2013. máj. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! :)
2013. máj. 16. 22:39
 8/11 anonim ***** válasza:
Igazábol minden esetben, ha egy kezdőn van felesleg, akkor elősször azt kell leadni, hogy utána soha ne szed fel megint. Itt az a lényeg, hogy az aerobb rendesen meglegyen csinálva, a súlyzóst, csak ha van rá idő, amig megvan a felesleg. Ha leadtad a felesleget, akkor utánna csak súlyzózni, ha pedig látod, hogy kezd jönni megint a fölösleg, csinálj egy rövidebb aerobozós edzőszakaszt, persze közben súlyzós edzések is legyenek. Nem kell egy nap két edzést csinálni, azzal csak ártasz.
2013. máj. 17. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%
Baromságot írsz. Egyből kell súlyzós edzés is, mert azzal tudod megtartani az izmokat, tehát a zsírleadás végén nem egy löttyedt forma lesz, hanem egy izmosabb tónusosabb test. Tehát egyszerre kell a súlyzós és az aerob edzés is. Nekem higgy kérdező, 27 éve edzem tudom miről beszélek.
2013. máj. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Montez! Már több válaszodat is olvastam, és sok kérdésemet Te válaszoltad meg, így Neked hiszek! :) Nem mellesleg látszódik a %-on is, hogy ezt mások is így gondolják.
2013. máj. 17. 11:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!