Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az miért lehet, hogy a nehezeb...

Az miért lehet, hogy a nehezebb súlytól gyengülök?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

szoktam rendszeresen hobbi szerűen szkanderezni, és mióta 23 kilós kézi súlyzóval bicepszezem 4x8-10-eket egyszerűen gyengébbnek érzem magam sokkal.

Mikor előtte 16 kilós súlyzóval bicepszeztem 3x20-at erősebb volt a tartásom is, és nehezebben tudtak kibontani.


Elvileg a nagyobb súlynak kellene nagyobb erőt hoznia.

Akkor most hogy is van ez?


Köszi előre is a válaszokat!

27/F



2013. máj. 19. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha túl nehéz és így nem tudod olyan szabályosan csinálni, mint 16-al akkor nem. 7kg emelés szerintem sok hogyha csak úgy egyik napról a másikra váltottál , próbáld mondjuk 20kg-val. Csak bicepszre edzel? Váll stb. is kéne!!
2013. máj. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Csonti95 xD ***** válasza:
Szerintem told, illetve húzd 18 kilóval, addig amíg nem megy 3x20, aztán növeld fokozatos a súlyt (mindig +1 kg) és 3x20akat húzz bele
2013. máj. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mindenre szoktam edzeni, nem csak bicepszre. :)

Egyáltalán nem végeztem szabálytalanul a 23 kilósat, csak 2 perceket pihentem a sorozatok között, régebben pedig 50-60mp-eket a 16 kilósnál. :)


Létezhet akkor ez, hogy a magasabb ismétlésszám sokkal jobban bekeményítene és inakat, izületeket is erősebbé tenné?

2013. máj. 19. 13:24
 4/8 A kérdező kommentje:

A másik mikor haverral szkanderezem ( 60 kilós, festő srác ) akkor lerakom igaz kicsit erőlködve, mikor lent van könyöke, de ha már kb 5-7 centire felemelni könyökét és úgy húz rá úgy kinyílik bicepszből, hogy öröm nézni. Ennyit számítana, hogy egy 20 kilóval könyebb ember felemeli közben könyökét és úgy tol rá szinte? :S

Mert úgy hamar elvérzem vele kapcsolatban, és mindig azt mondja, hogy ennyit ő megérdemelne, mert 20 kilóval könnyebb mint én...

Most szerintetek? :D

2013. máj. 19. 13:30
 5/8 A kérdező kommentje:
nem ő nyílik ki bicepszből, hanem én, elírtam: kinyílok-ot akartam írni.
2013. máj. 19. 13:31
 6/8 A kérdező kommentje:
Többiek?
2013. máj. 20. 16:03
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez nem így működik. Gyaníthatóan kifáradt a központi idegrendszered. Ez egy védekezési mechanizmus: mivel a stressz túlságosan nagy, az idegrendszer blokkolja az erőkifejtési képességet, saját maga károsodásának megelőzése érdekében.


Végezz egy-két könnyű edzést, kevesebb, mint 16 kilóval, azután a jöjjön a régebbi terhelés, és csak ezt követően kerüljön sor a 23 kilóra! Korlátozd a mennyiséget 3x5-7-re és inkább gyorsítsd fel a mozgást! Ismételd meg a ciklust! Így egy darabig mindegyikben egyre erősebb leszel! Ugyanakkor állandóan nagy terhelésen lenni a legtöbben nem képesek, - én sem. Időzítés!

2013. máj. 28. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értelek, hát lehet ez a gond akkor tényleg. Köszi a tanácsot! :)
2013. máj. 31. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!