Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy elkezdtem...

Miért van az, hogy elkezdtem sporoltni, és a mérleg napról napra többet mutat?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy ma van péntek. Szerdán 2 órát sportoltam ( bicikli, futás, erősítés), csütörtökön 1-et ( bicikli, futás, erősítés) , de 59 kg-ról indultam, és mára (péntekre) meg már 61 vagyok... ez most mi?!

2013. máj. 24. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Bármi lehet, több vizet ittál, még nem wc-ztél, sima slakanyagok, izomnövekedést ilyen hamar ekkora mértékben még nem tudok elképzelni. Csak annyit tudok javasolni, hogy valami intenzivebb köredzéseket csinálj a 2 órás sportok helyett (sokkal hamarabb kifáradsz és hatékonyabb) és ne méregesd magad ilyen sűrűn. 2 hetente elég egyszer.
2013. máj. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Linkoln ***** válasza:

A sportolás nem fogyaszt feltétlen. nem vagy olyan könnyű. Ha eleget eszel iszol akkor kicsit nehezedsz is.

Az anyagcseréd javul, több vizet pumpál magába a szervezet, több energiát raktároz el stb. Kicsit ez számít.

Ha fogyni akarsz akkor diétázni kell mellette. De fontos hoyg minél táplálóbban étkezz, a mozgás sok energiát sokat kivesz a szervezetből. Könnyen lejebb épülhetsz ha csak gyümölcs zöldség megy edzés mellé. Mennyen hús is, tejtermékek, tojás, rizs stb is.

2013. máj. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Linkoln ***** válasza:

Kb 2 hét mire a szervezet felfogja hogy ez állandó és rendszeres stresszhatás mai ellen tenni kell valamit, addig csak készületeket tesz. Majd 1 hónap multén vedd szemügyre.

(nem csak a súly számít a kinézetben. Egy sportos, feszes, egézséges ember sokkal kapósabb még ha 5 kilóval nehezebb is mint egy sorvadt, csontos, aránytalan, laza ember)

2013. máj. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha kalória pluszban vagy akkor növekszik a tömeg, hiába sportolsz. Több glikogént is fog tárolni a szervezet a hirtelen megnövekedett terheléstől és a glikogén pedig vizet köt meg.
2013. máj. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

no para, ezen én is túlestem, és még sokan mások is.

amikor elkezdtem tornázni, nekem is nőtt a súlyom egy 2 kilóval, viszont a centik csökkentek.

megjegyzem, kalóriadeficitben voltam, szóval fizikai képtelenség volt, hogy hizzak.

kb. egy hónap múlva indultak meg a kilók.

ne add fel!

2013. máj. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!