Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mely önvédelmi sportok válnak...

Mely önvédelmi sportok válnak be utcán leginkább?

Figyelt kérdés
Tehát itt most nem az ilyen-olyan versenyeken való részvétel a cél hanem hogy épségben hazaérjen az ember. Mely sportok a legmegfelelőbbek erre a célra?

2013. máj. 24. 14:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha gyorsan akarsz valami eredményt elérni, akkor pl. box. Itt viszonylag hamar beléd rögzül, hogy mikor kell elhajolni, ütni stb. Ennek ugye megvan az a hátránya, hogy nem készít fel rúgásokra, fojtásokra, lefogásokra, földharcra, több emberes és/vagy fegyveres küzdelemre stb.

Vannak kifejezetten utcai önvédelemmel foglalkozó irányzatok, de ezek olyan szintű elsajátítása, hogy használni is tudd éles helyzetben, évek munkája.

2013. máj. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A harcművészetek a legmegfelelőbbek erre. Azonban ahhoz, hogy az utcán is tudd használni 3 kritériumnak kell megfelelnie:

1. Legyen jó az oktatás. Minden stílus jó a harcra, de nem mindegyiket tanítják úgy, hogy valódi funkciójuk feltáruljon. Példának okáért bár az Aikido egy nagyon jó harcművészet, azitthoni oktatás erősen meegkérdőjelezhető. A Karate iskolák színvonala is változó, hiszen több fajta iskola, azon belül pedig szervezet is oktat hazánkban, több-kevesebb hatékonysággal. Az ilyen túlhypeolt stílusokat, mint Wing TSun Kung Fu, Krav Maga, MMA (?) Defendo stb. érdemes kerülni. Nagyrélszt csak a pénzről szól az edzés, a marketinggel etetik meg a hiszékeny és/vagy tájékozatlan embereket. Ahol azt mondják, hogy három hónap alatt meg tudod magad védeni, onnan menekülj. Aki ilyesmi állít, az vag semmit sem tud az önvédelemről, vagy hazudik.

2. Te tudd használni. Rengeteg stíéus van, az ambernek meg kell találnia zat, ami számára a legjobb. MIvel nem vagyunk egyformák, így nem is lehet mindenkinek teljesen megfelelő egy stílus. Példának okáért egy alacsony, zömök ember inkább eredményesebb volna Judo-ban, mint Kung Fu-ban. Míg egy langaléta 180 magas ember eredményes lehet Kick Box-ban, de a hosszú végtagjai hátrányosak birkózásban. Fontos az egyéni beállítottság is. Van aki jobban szereti az ütéseket rúgásokat, mint a dobásokat, ízületi feszítéseket, földharcot. Lehet ez fordítva is. Noha legjobbak szerintem a komplex stílusok (ju jitsu, hapkido, kézitusa stb) amiben minden van, és az ember eldöntheti utána, melyik részét erőlteti.

3. Legyen kitartásod hozzá, szeresd csinálni. Mint már fentebb említettem, három hónap alatt nem tanulhatsz önvédelmet. Az önvédelem nem csupán a technikák ismerete, hanem egy reflexszinten bergzült készség. A technikák csak akkor fognak működni egy utcai helyzetben, ha reflexszerűen be vannak gyakorolva, gondolkodás nélül mennek. Mert a harcban nem lesz időd gondolkodni. Ehhez azonban nem lesz elég három hónap, évek hosszú munkája szükséges. Ha komolyan elkezdesz egy stílussal foglalkozni, akkor olyan 3-5 év, mire alapszinten megtudod már magad védeni...

2013. máj. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

én kyokushin karatézom

egy darabig érdekelt a taekwondo is, de ennél maradtam.utcán élesben volt már hogy ki kellett próbálnom amit tudok.A kedvenceim a rúgások, sokkal nagyobb erejük van mint egy ütésnek.ha valakit egy köríves rúgással nyakszirten vagy halántékon rúgsz egyből seggre ül.

De ha tehetem akkor csak kerülöm a bajt.

amikor már sokmindeféle technikát tudsz rájössz h ez kétélű fegyver a kezedben.

mert nemhogy magad megtudod védeni, hanem mást is megtudsz ölni vele...sajnos.

voltam sok versenyen is , igazából ezaféle harcmodor ha kiakarod magad élni, akkor a full contact versenyekre való.

sajnos egy kellemetlen emlékem is van a sok közül.

egy versenyen jött az ellenfél velem szembe, hírtelen oldalra fordultam és egy yoko gerivel az orrcsontját felnyomtam, szerencsétlent egyből rohammentővel vitték el a kórházba, a bíró pedig megintett h ennyire dúrva azért ne legyek.

2013. máj. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem léteznek önvédelmi sportok.


Ami sport, az már korlátozza az önvédelmi készséget.


Az önvédelem képessége készségeken múlik, ehhez jönnek alap technikák, a mozgás iskolázása. Ezt kell fejleszteni.

Nyilvánvaló, hogy harcművészeti képzéseken.


De milyen olyan képzés van, ami 1. nem csak formális, sport 2. nem görcsöket nevel az emberbe hanem készségeket fejleszt?

Én a magam idejében, amikor választanom kellett elég nehéznek találtam a kérdést sajnos.


Karatéztam - főleg versenyorientáltan, de hát ilyen edzések vannak.. aztán egy belső stílusú harcművészet oktatást kerestem, amit meggyőzőnek találtam már némi tapasztalattal a hátam mögött. Wudang powaa de más is hasznos lehet (jól oktatott Jujutsu, Wing Chun, Kali..)

2013. máj. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A legjobb önvédelem ami beválik az utcán, ha az utcán verekszel haverokkal. 1-1

1-több

több-több

helyzeteket gyakorolni.


Így lehet rendesen helyzeteket gyakorolni, eszközt használni stb.

Erre egyik önvédelmi sport sem tanít meg, mindenhol berögzült eszközök vannak, meg tele vannak tiltott fogásokkal, ütésekkel, rugásokkal. Ezzel az a gond, hogy aki megtámad az utcán, az le fogja sz*rni, hogy te tanultál-e mondjuk késharcot vagy sem vagy neked megmutatták-e hogy mit csinálj ha tarkón vágnak és megszédülsz. Vagy azt hogyha háttal kerülsz, az rögzüljön beléd hogy most valószínüleg gerincen fog talpalni...helyette berögzül, hogy megfordulhatsz mert megvárja.

2013. máj. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ahol szabályokra készítik fel az küzdősport vagy néptánc, nem harcművészet (önvédelem).
2013. máj. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

3. válaszoló.

A bíró aki megintett a yokogeri után igen sötét lehetett. Ha nem volt szabályozva, hogy milyen technikát használhatsz fejre, akkor a harcművészetek alapvető sárba tiprása amit a bíró csinált. A harcművészet nem egymás simogatásáról szól. Nem kötelező versenyezni vagy vannak versenyek amik tele vannak szabályokkal (pl. MMA). Ott lehet nem rúgják fel egymás orrcsontját agyig. Végre egy karatés aki tényleg tud rúgni és nem csak lábemelgetést csinál.


Én gratulálni szeretnék az ügyes mozgásodhoz, jó mestered lehet és tehetséged. Remélem az ellenfeled is rendbe jött.

2013. máj. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mindenki másban hisz mindenki másban bízik és mindenki másra esküszik.
2013. máj. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ezért jók a tapasztalatok. A tapasztalatok a maguk módján objektívek, nem személyes preferencián, világnézeten alapulnak.. A karatés lerúgta a cigányt és majdnem kinyírta a versenyző pajtiját. Ő tud valami karatefélét, ez tény. Neki beválik.


Másik objektív tény: az országban a karatésok többsége ilyenre nem lesz képes..

2013. máj. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Sportlövészet.
2013. jún. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!