Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzés után most akkor lehet...

Edzés után most akkor lehet inni tejet vagy nem?

Figyelt kérdés

57 kg vagyok 175 cm és 20 éves lány

felesleg csak a hasamon van azt szeretném ledolgozni heti 3 kardióval meg ilyen 20 perces erősítő videókat csinálok

ha edzés után megiszok egy pohár tejet az segít vagy nem? mert állítólag azt nehéz megemészteni

vagy szerezzek be fehérjeport?

nem akarok kockás hasat csak kicsit laposabbat


2013. máj. 28. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:

A tejben tejcukor és zsír van, hízékonyaknak nem a legjobb választás, meg amúgy sem. Edzés után gyorsan felszívódó fehérje (és gyors szénhidrát, ha épp nem szálkásítasz, esetedben viszont pont ezt szeretnéd) a legideálisabb, a tejzsír csak elrontja a jó felszívódást.

Nem mellesleg a kardiónál zsírégetésre alkalmasabb az enyhébb pulzustartományú de egyenletes (legalább 45 percig végzett) aerob mozgás. A 20 perces erősítővideók az én szkeptikus fejemmel így látatlanba mondanám, hogy 95%, hogy nem érnek sokat.

Legalább napi 1,5g/ttkg fehérje kell, heti 2-3 súlyzós vagy önsúlyos edzés, telített zsírok, egyszerű szénhidrátok visszafogása, és heti 3-4 aerob edzés.

2013. máj. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tejet nem iszunk,mert sok benne a tejcukor.

Inkább jobb lenne a protein ! :)

2013. máj. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Linkoln ***** válasza:

Mögöttem is van kis szakértelem, ebben a tejes témában sosem fogunk egyet érteni.. :D

Nem mondom hogy de igyál tejet, de nem kell tőle félni. Amit te most csinálni akarsz az a szálkásítás. Ilyenkor kell a legkomolyabban venni a diétát! Nagyon szigorúan. Lány vagy, kevésbé vagy hajlamos izmosodásra, d eitartós izomvesztésre is hiszen nem igen van mit elvesztened. Így a protein sztem fölösleges. Nem versenyszerűen sportolsz, még ha kicsit vesztesz is teljesítményt nem fogsz sírni miatta. Azonban a regerenáció gyorsítása, és a teljesítmény vesztés elkerülése érdekében, az edzés következtében ért stresszhatást kapott izmot nem árt karban tartani. ennek számos módja van, multivitamin+ fehérje, ásványi anyagok, nyomelemek, pihentetés, masszázs, stb. A tej, összességében egy kiváló regerenálós ital. Ha szálkásítassz, ne azzal regerenálj. Ha durván szálkás alkatot akarsz fenntartani akkor egész életedben szinte diétáznod kell. Sajnos, a gneetika sokat meghatároz a minimális zsírkészletekben. Azonbn ha csak életmódot váltasz, és jobban figyelsz arra hogy mit eszel és mennyit mozogsz igyál tejet. Nagyon jó regerenálós cucc. Van benne minden ami a fáradt izomnak kell. Amúgy is edzés elég nagy kalória minuszt tud csinálni. Tegnap 3000kcal-t elégettem délelőtt. Onnan már mindegy hogy mit eszek csak REGERENÁLJON.. :D

2013. máj. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Linkoln ***** válasza:
Mielött lepontoznak.. Azért hozzáteszem hogy a fehérje tényleg jó, de józan eszem használva nem feltételezem rólad hogy nagyon el lennél mélyedve a témában, és kicsit is terveznéd hogy veszed a fehérjét.
2013. máj. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!