Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hallottam, hogy edzés után...

Hallottam, hogy edzés után érdemes szőlőcukrot enni/inni, de enni vagy inni kell?

Figyelt kérdés
Vagyis langyos, meleg vízben feloldva vagy egyesével eszegetni kell edzés után? Melyik a hatásosabb vagy mind1? Csak mert enni jobban szeretem, mert a vízben lebomlik és fura íze lesz. Amúgy hány darabot érdemes egy 0,5 l-eres flakonba rakni?
2013. febr. 8. 19:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Csak úgy nem eszegetünk szőlőcukrot, hanem mindig kell mellé fehérje is. Pl egy tejsavóprotein shake vagy sütsz mellé tojást.

40-50g szőlőcukor kell, érdemesebb porformában vízzel keverni és meginni. De ismétlem: kell mellé fehérjeforrás is! És csak edzés után!:)

2013. febr. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. febr. 8. 19:48
 3/12 A kérdező kommentje:
és azt a 30-40 g szőlőcukrot, mennyi vízbe rakjam? 0,5 liter vagy 1 liter? Vagy mennyi? Esetleg valamit lehet rakni bele (citromlevet) az íze miatt? Vagy nem rédemes?
2013. febr. 8. 20:31
 4/12 A kérdező kommentje:
ja persze elfelejtettem írni, hogy 17/F vagyok :D
2013. febr. 8. 20:32
 5/12 anonim ***** válasza:
bármennyi vízbe teheted, mindegy és tehetsz is hozzá citromlevet az sem gond.
2013. febr. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
okés köszi :)
2013. febr. 8. 20:39
 7/12 anonim ***** válasza:

Te azt hallottad? Én mást hallottam. De ezt most hagyjuk!Ez egy viszonylag újkeletű dolog a testépítésben, amiről elhitted, hogy ez kell. Sebaj, én is! Bár érzékelem, ez a válasz valaki másnak fog inkább jó szolgálatot tenni. Ha mindenképp úgy érzed, muszáj csinálnod a szőlőcukor-fehérjés dolgot, kövesd ezt:


"Minél nagyobb a szám az ismétlés edzésegységenként, annál nagyobb a szénhidrát bevitel.


Természetesen minden ismétlés nem egyenlő. A guggolás vagy elemelés ismétlés szigorúbb, mint a bicepsz vagy tricepsz. Ugyanígy, három ismétléssel a lassú tempó guggolás más a kalória igény, mint három robbanékony felvétel mellre. Általános szabályként ajánlom a következő szénhidrátbevitelt, amely tükrözi az edzés terjedelmét.


* 12-72 ismétlés után edzés: 0,6 g / kg / zsírmentes testtömeg fontban 
 * 73-200 ismétlések száma edzés: 0,8 g / kg / font 
 * 200-360 ismétlések száma edzés: 1,0 g / kg / font 
 * 360 - 450 ismétlések száma edzés: 1,2 g / kg / font


Forrás:


[link]


Font = 0.454 kg


Figyelembe, hogy ezek az ajánlások alapulnak zsírmentes testtömeg, nem pedig a teljes testsúly!


Pl.:

nyolcvan kilós férfi 20% testzsírral...

80 - 0.2x 80 = 64 kg.

64:45.4 = 1.41x100 = 141 font


Emberünk nyomott fekve a bemelegítés után 3x8-at, ugyanezt ferdepadon, és mondjuk keresztcsigázott 4x12-öt.

3x8 = 24, mégegyszer 24, és 48 a keresztcsigával, összesen 96. Ezután bicepszből is eljátszott valami hasonlót. Ez úgy majdnem 200 ismétlés, így a 141 fontját beszorozza 0.8-al. Ez 113 g szénhidrát elvben. Csakhogy ezek a gyakorlatokból inkább csak a nyomások nehezek, a többi általánosságban könnyebb.

2013. febr. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem kell ilyen bonyolult számolásos baromság. Senkinek nem ajánlom, hogy 50g-nál több cukor menjen edzés után. Máskor meg főleg nem, szóval CSAK edzés után menjen pl dextróz, vitargo, Waxy, stb.

totál felesleges és cukorbetegség szempontjából rizikós 50g-nál több gyors ch-t bevinni még edzés után is. Az 50g pont elég lesz pillanatnyilag feltölteni a ch-raktárakat és segít az aminosavak izomsejtbe juttatásában.

Rá 40-50 percre úgyis kell egy teljes étkezés (pl csirke-rizs, zöldség), amivel további tápanyagokat jutattunk a szervezetbe. Szóval nem kell itt számolással bohóckodni, elég 40-50 g gyors ch + protein, és kész.

2013. febr. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Montez kérlek, ne csinálj ebből presztízskérdést! Mindamellett a helyedben meggondolnám jobban, mit minősítek. "Charles" jól megél a baromságaiból, és felnevelt pár olimpikont.

Nem azt mondta, hogy 113 g szőlőcukrot egyenek, hanem szénhidrátról beszél. Ugyanez egy jobb maltodextrinnel már nem problémás.


Mondjuk ízelítő:


"A sportolóknak problémákat okoz, ha 40-50 g dextrózt (egyéntől függően) EGYSZERRE vesznek be. Ez a mennyiség, az ozmolaritása miatt, rengeteg vizet von be a bélrendszerbe.

Ennél kisebb mennyiség esetén, EGYSZERRE történő bevételkor, nem jön létre túl nagy ozmotikus nyomás, ezért ez nem fogja a gyomrot terhelni. "

Tehát mégegyszer tekintsük át ezt:


- 40 g dextróz még nem problémás... de már 50 g dextróz általában igen.

- 200 g maltodextrin, mely DE 20 fokú, általában maximum 40 g dextrózt tartalmaz... ez még probléma mentes mennysiég... de egyszerre bevéve, érzékenyebb személynél már problémát okoz. "


[link]



A szőlőcukor itthon sláger, a tanítványaiddal etetik. Más tekintetben kiváló a véleményed, beküldhetnéd a

Scitec "Trans-X Professional" termékéhez véleménynek, miért is "jó" 78 g szőlőcukrot lenyomni. Azt csak én tenném hozzá, a fenti szövegben "sportolók" alatt ilyen egyszeri, sárga oldal függő gyúróst kell érteni, aki azt hiszi, hogy az ott leírt tömény demagógián kívül nincs másutt információ.


Mindamellett, tisztelettel!:


D.B

2013. febr. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én nem csak a sárga oldalt olvasom, hanem van 27 év edzési tapasztalatom is. :)
2013. febr. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!