Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha az elsportolok minden...

Ha az elsportolok minden edzes utan hidegvizzel zuhanyoznanak a teljesitmenyukbe lenne lathato valtozas?

Figyelt kérdés

Az interneten olvastam hogy hosszuzav kerekparosokkal csinal teszten aki hidegvizzel zuhanyzott annak a teljesitmenye 0,1-2,2% al nott. aki pedig melegvizzel annak pedig csokkent.

a dolog valosagalapjara lennek kivancsi mivel magam is sportolo vagyok.


Elore is koszonom a valaszokat.



2013. máj. 28. 22:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez baromság. Ezek szerint aki csak meleg vízzel zuhanyzik, annak előbb utóbb teljesen 0 lesz a teljesítménye.
2013. máj. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kedves első, ez nem következik a kérdés állításából.


Én azért szeretném látni azt a tanulmányt. Mindenesetre a hideg víz azonnal lehűtené az izmokat, ami nehezíti (rontja a hatékonyságát) utána a nyújtásnak stb. Szóval nekem gyanús, hogy hülyeség, de az eredeti tanulmány alapján el lehetne dönteni.

2013. máj. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2013. máj. 28. 23:38
 4/8 A kérdező kommentje:
2013. máj. 28. 23:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Az első cikket én egyáltalán nem tekinteném megbízható forrásnak (ahogy pl. a Nők Lapjából sem vennék komolyan ilyen jellegű tanácsokat), a második már megbízhatóbb, de ott sincs a tanulmányra hivatkozás, csak egy másik - ki tudja, milyen - honlapra (és azon belül sincs a pontos cikkre link). Szóval ez nálam így még a "brittudósokmegmutatták" kategória. Az a gond vele, hogy az újságírók részben a meghökkentés céljából szándékosan elhallgatnak bizonyos részleteket, megszorításait a kutatás eredményeinek, részben nem értik meg a fontosságukat. Talán ahhoz tudnám hasonlítani, mikor a Bibliából ragadnak ki rövid idézeteket, amik önmagukban egészen mást is jelethetnek, mint a környezetükben.
2013. máj. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Megvan a német cikk is:

[link]


A forrás, amire hivatkoznak:

International Journal of Sports Medicine


Mindjárt utánanézek, hátha olvasható ingyen.

2013. máj. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonoma valaszokat.
2013. máj. 29. 11:09
 8/8 anonim válasza:

A keringést javítja ha a meleg zuhanyt hirtelen hidegre állítod.~Én ezt hallottam.

Ebben nem vagyok biztos mivel a hirtelen hideg szívmegállást okozhat.

2013. máj. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!