Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 24 évesen mi értelme elkezdeni...

24 évesen mi értelme elkezdeni sportolni? Már késő, nem?! Miért gondolják, hogy ez "megoldja" a helyzetem?

Figyelt kérdés

24F

Sohasem szerettem csinálni semmit, sportokra próbáltak járatni a szüleim (karate, birkózás), de néhány hónap után mindegyiket befejeztem, annyira egyiket sem szerettem.

Mivel elég önbizalomhiányos vagyok, sokan mondják, hogy "el kellene kezdened sportolni!". Ilyenkor mindig kiver a víz az emberek butasága miatt. 24 évesen?!?!?!?!?!?!

Ennyi idősen mégis mi értelme van belekezdeni?

Már túl késő!


Oké, az zavar, hogy vékony vagyok - 183 centimhez kb. 63-64 kiló vagyok, rövid ujjút mások előtt a kb. 28-as karom miatt nem is hordok (többek között).=D =D =D =D

Alapból lusta vagyok, nem szeretek csinálni semmit (oké, tv nézés jöhet).

Biciklivel járok munkahelyre, de abban sem találok semmi örömöt - ahogy érdektelennek tartom a futást is. Csapatsportok, labdajátékok kiesnek, nem igazán szeretek emberek között lenni, másrészt béna is vagyok/voltam ezekben tesi órán, nincs labdaérzékem.

Kondi, konditerem alapból taszít, nem vagyok hajlandó hülyét csinálni magamból azzal, hogy ilyen alkattal lemenjek "oda". Arról nem is beszélve, hogy milyen már az, hogy 15-16 évesek izmosabbak nálam?

Egészségem nem fontos, nem igazán érdekel.

Párkapcsolatok sem, nem fontos, hogy tetszek másoknak.

Ezeket mind elmondom azoknak, akik sportot ajánlanak - plusz még megfejelem azzal, hogy öreg vagyok. De ezek után továbbra is azzal jönnek, hogy "akkor is kezdj el valamit sportolni!".

Miért?


Oké zavar a helyzetem, meg nem vagyok elégedett magammal, de annak semmi értelme nincs, hogy rendbe hozzam magam - főleg, ha másoknak sokkal fiatalabban sikerült. Valamint, azzal, hogy mondjuk sport után elégedett vagyok (LENNÉK????) magammal még nem írja felül azt, hogy évekig nem voltam az. Értelmetlennek érzem.

Ezeket mind elmondom azoknak, akik "jót" akarnak. De nem fogják fel. Miért nem látják be, hogy ez a hajó elment?


2013. jún. 15. 12:55
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
nagyon rossz a hozzáállásod. mi az hogy nem érdekel az egészséged? Most még hogy nem vagy beteg nyilván nem, de a sporttal sok betegséget meglehet előzni. Egyébként nyilván versenysportra késő van, de hogy sportolj a saját egészségedért, ahhoz soha nincs túl későn. most sportolj míg egészséges vagy. találj valami hozzád illőt.
2013. jún. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:

Mi az, hogy késő? A jótanácsok adói se azt mondják, hogy az olimpiára juss ki úgy, hogy most kezdenél...Sportolni pedig sosem késő elkezdeni.


Egyébként akármennyire is utálod, de a kondi a legjobb opció, tisztességes helyeken senki se fog kiröhögni, sőt még segíteni is fognak, ha kéred. A kigyúrt kidobók is voltak ott, ahol te egyszer.


Viszont a hozzáállásoddal a kérdés feltevése kicsit értelmetlen, azt írod, hogy nem érdekel se maga a sport, se az egészséged, se a párkapcsolatok és kb. kérleled a válaszolókat, hogy azt mondják, amit hallani akarsz.


Értem én, hogy turulcsenen kockulni jobb buli, de csak a saját nyomorodat mélyíted el (és nem elsősorban a fizikait).

2013. jún. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy van hozzámillő.


Persze, hogy jobb, könnyebb nem csinálni semmit, csak azt nem értik meg, hogy ha csinálok valamit, az nem segít semmit. Legalábbis a múltat nem írja felül. A "nyomorom" megmarad, max. nem jelen időben.


És igenis késő. Ismétlem: mégis hogy néz már ki, hogy tinik izmosabbak nálam, én meg felveszem velük a kesztyűt? Inkább elfogadom, hogy most már mindegy.

2013. jún. 15. 13:13
 4/25 anonim ***** válasza:

Mivel kiírtad a kérdést igenis érdekel!

Durva önértékelési problémáid vannak.Miközben olvastam a történetedet rájöttem ,hogy homoszexuális vagy.


Tehát ha egy 16 éves izmosabb nálad az zavar és nem akarod ,hogy gyengébbnek tűnj nála!? Tehát levontad a logikus következtetés ,hogy :ha izmosabb nálam akkor én nem eddzek mert akkor én néznék ki jobban és nem akarom ,hogy jól nézzek ki mert így is bármelyik bu.zit seggbe kúrhatom inkább hosszú ujjúba járok nyáron ,hogy még buz.ibbnak tűnjek! Fuck Logic.!!!


Logikus gondolkodás szint: végtelen :D

2013. jún. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Nyugodtan ásd el magad.
2013. jún. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:

Az ha változtatsz a helyzeteden, a múltadhoz való hozzáállásodat írja felül, nem magát a múltadat.


A múltat semmi sem írja felül, azért múlt.


Én kamaszként kövér voltam, így éltem le a tizenéves koromat. Elkezdtem fogyózni, sportolni. Már elégedett vagyok magammal. Igen, attól, hogy leadtam 10 kilót és ma már nem vagyok olyan hájas, még kamaszkoromban hájas maradtam, nem vékonyítottam meg a múltbéli énemet. :D


De az eltűnt, a nyomor emléke maradt csak, ami sokkal jobb érzés ma, mintha maga a nyomor még tartana. Tanultam belőle, tapasztalat lett, hogy 1 életem van és ehhez csak 1 testet kaptam, ami az enyém, én formálom, a sajátom, nem tehetem tönkre.


Az ha változtatsz a helyzeteden, a múltadhoz való hozzáállásodat írja felül, nem magát a múltadat.

Ha még mindig kövér lennék, úgy gondolnék a kövér kamasz énemre, hogy de sz.r, már akkor is és most a kövér vagyok. Ma úgy gondolok a kövér kamasz énemre, hogy de sz.r volt akkor, de legalább elértem pozitív változást.

2013. jún. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Nagyon rosszul állsz a dolgokhoz. Mi az hogy öreg vagy? 24 évesen? Ne viccelj már. Ilyenkor kellene élni az életedet, nem majd 60 évesen mesélni az unokáknak (ha lesznek..) hogy jaj hát én elmentem biciklivel a munkahelyre, aztán hazamentem és leültem a gyakori kérdések elé leírni hogy milyen öreg vagyok, és könnyebb tv-zni mint sportolni.. Önmagadat sem nagyon ismered, ezek szerint. Nem fontos az egészséged? Akkor majd x év múlva ne menj az orvoshoz azzal hogy jajj doktor úr xy a bajom, protézis kell, mert semmit sem voltam képes tenni az egészségemért fiatalon. 16 évesek izmosabbak nálad? Igen. Mert nekik számít az egészségük. Már nem egy helyen olvastam, hogy a sport boldogít. És ez igaz. Tényleg boldogít.. Rád is rád férne egy kis boldogság, mert elég búval ba**ott vagy.. Sportolni sosem késő!!!!
2013. jún. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:

" A "nyomorom" megmarad, max. nem jelen időben. "

Nem ez lenne a lényeg? hogy jelen időben ne legyen nyomorod? a múltat nem tudod megváltoztatni, de jobbá teheted az életedet. úgy látom az alapvető hozzáállásoddal van a gond, téged semmi nem érdekel. Ülj akkor otthon és sajnáltasd magad.

2013. jún. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

4-es: Gratulálok!


6-os: Tudom, hogy a múltat semmi sem írja felül. pont ezért értelmetlen küzdenem, változtatnom. A "szégyen" megmarad, esetleg redukálni tudom (tudnám) az eredményekkel. De a stigma marad, örökre.

Ahogy a te esetedben is.


7-es: Amikor nagy ritkán beteg vagyok (2-3 évente 2-3 napon), akkor sem megyek orvoshoz. Majd megyek, ha nagyon "sürgős" lesz. Azt, hogy nem fontos az egészségem arra írtam, hogy nem eszem gyümölcsöket (nem szeretem őket), nem figyelek az egészséges táplálkozásra, etc..

Amikor jártam ilyen-olyan edzésekre, sohasem voltam utána boldog (már amennyire visszatudok emlékezni).

Boldogság meg tényleg rám férne. De sporttal nem tudok szerezni.


8-as: Jelen időben nem lennék nyomorban, de attól még a múltban abban voltam.

2013. jún. 15. 16:22
 10/25 anonim ***** válasza:

a funkcionális haszonért érdemes,a hatalomért.

pl vagy 24 éves,ha most elkezdesz ökölvívó edzésre járni,akkor 30 éves korodra lehetsz egy kemény verekedő.

ha valaki szájaskodik veled,kritizál téged,akkor levered,nem magyarázkodsz.

egy antiszoc,depisnek,mint amilyennek tűnsz,egy ilyesmi hatalom megszerzése,akár még vonzó is lehet.


A lelki béke hazugság

Csak a szenvedély létezik.

A szenvedélyből erőt merítek.

Az erő révén hatalmat szerzek.

A hatalom révén győzelmet aratok.

A győzelem révén a láncaim lehullanak.

2013. jún. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!