Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 24 évesen mi értelme elkezdeni...

24 évesen mi értelme elkezdeni sportolni? Már késő, nem?! Miért gondolják, hogy ez "megoldja" a helyzetem?

Figyelt kérdés

24F

Sohasem szerettem csinálni semmit, sportokra próbáltak járatni a szüleim (karate, birkózás), de néhány hónap után mindegyiket befejeztem, annyira egyiket sem szerettem.

Mivel elég önbizalomhiányos vagyok, sokan mondják, hogy "el kellene kezdened sportolni!". Ilyenkor mindig kiver a víz az emberek butasága miatt. 24 évesen?!?!?!?!?!?!

Ennyi idősen mégis mi értelme van belekezdeni?

Már túl késő!


Oké, az zavar, hogy vékony vagyok - 183 centimhez kb. 63-64 kiló vagyok, rövid ujjút mások előtt a kb. 28-as karom miatt nem is hordok (többek között).=D =D =D =D

Alapból lusta vagyok, nem szeretek csinálni semmit (oké, tv nézés jöhet).

Biciklivel járok munkahelyre, de abban sem találok semmi örömöt - ahogy érdektelennek tartom a futást is. Csapatsportok, labdajátékok kiesnek, nem igazán szeretek emberek között lenni, másrészt béna is vagyok/voltam ezekben tesi órán, nincs labdaérzékem.

Kondi, konditerem alapból taszít, nem vagyok hajlandó hülyét csinálni magamból azzal, hogy ilyen alkattal lemenjek "oda". Arról nem is beszélve, hogy milyen már az, hogy 15-16 évesek izmosabbak nálam?

Egészségem nem fontos, nem igazán érdekel.

Párkapcsolatok sem, nem fontos, hogy tetszek másoknak.

Ezeket mind elmondom azoknak, akik sportot ajánlanak - plusz még megfejelem azzal, hogy öreg vagyok. De ezek után továbbra is azzal jönnek, hogy "akkor is kezdj el valamit sportolni!".

Miért?


Oké zavar a helyzetem, meg nem vagyok elégedett magammal, de annak semmi értelme nincs, hogy rendbe hozzam magam - főleg, ha másoknak sokkal fiatalabban sikerült. Valamint, azzal, hogy mondjuk sport után elégedett vagyok (LENNÉK????) magammal még nem írja felül azt, hogy évekig nem voltam az. Értelmetlennek érzem.

Ezeket mind elmondom azoknak, akik "jót" akarnak. De nem fogják fel. Miért nem látják be, hogy ez a hajó elment?


2013. jún. 15. 12:55
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Eléggé magadba vagy zárkózva, így bárki bármit mond, nem hat Rád. Reménytelen eset vagy..
2013. jún. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 *Glissade* ***** válasza:

Szia!


Én nem ajánlok neked semmilyen sportot!

Ok:


1. Nincs önbizalmad!

A sportba bele kell jönni, kezdőként az első óra még nehezen fog menni (ha csak nem vagy őstehetség), ezek a nehézségek még inkább taccsra fogják vágni az önbizalmadat.


2. Nem vagy kitartó!

Ezáltal soha nem fogsz eljutni arra a szintre, hogy élvezni tudd a mozgást.


3. Nem érdekel semmi!

Nem fogsz elég munkát bele ölni, mert nem érdekel téged a dolog... munka nélkül pedig nincs eredmény.


Mivel nem vagy összhangba magaddal megfelelő célokat sem vagy képes kitűzni magad elé. Lehet, hogy a számodra elérhetetlen dolgokba fogod bele vágni a fejszédet, amely sérüléseket és sikertelenséget fog okozni.

Tehát nem csak, hogy még inkább önbizalom hiányos leszel, de még korlátozott is.

Tehát a SPORT NEM NEKED VALÓ!


Nem kell mindenkinek mozogni, edzeni nem vagyunk egyformák, keress valami más elfoglaltságot, mondjuk kertészkedj, vagy menj el horgászni, hegyet mászni stb.


Tanácsok:


1. Keress fel egy jó pszichológust, tanulj, próbáld meg fejleszti magadat, mert jelenleg elég alacsony szinten mozogsz.

Ha nem akarsz majd felnőtt korodban valamelyik híd szélén kikötni, azzal az indokkal, hogy mindenki utál, kihasznál, csicskáztat, átgázol rajtad, és egyébként is ronda és béna vagy... Akkor jobb lesz, ha elkezdesz a sarkadra állni:)


Persze, ha ilyen maradsz az se baj, kellennek a világnak az ilyen emberek is mint amilyen te vagy:)

2013. jún. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Más hobbim sincs, azok sem érdekelnek.

Céljaim sem igazán.

Már felnőtt vagyok, 24 éves. Tehát már végképp mindegy.

Egyébként én is valami hasonló jövőképet látok, mint amit te írtál: egy igénytelen, ápolatlan csöves leszek, aki max utcaseprésre jó és 30 évesen 80-nak néz ki.

Hát, akkor így jártam. Ez van. Tényleg kellenek ilyen emberek is.

2013. jún. 20. 15:26
 24/25 *Glissade* ***** válasza:
Mindennel egyettértek:)
2013. jún. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Én ugyanaz vagyok mint 20-21 éves fiú vagyok. Engem se érdekltek igazána sportok egy pár hónapig karaétztam, kungfuztam birkóztam de abbahagytam. Inkább maradt nekem a tv számítógép stb..Nincsenek céljaim, stb.. Most viszont kb több mint fél éve elkedztem crossfitezni, és ez nagyon tetszik nekem. Ez a crossfit ez olyan sport amiben benne a súlyemelés, saját testsúlyos edzés, fdutás meg minden egyéb más tehát váltazots köredzés. Ez neked való lenne, és ezt bármikor érdemes elkezdeni sokan 30 évesen kezdik, ebből még akár ki is lehet emlekedni , neked is illetve nekem is egy pár év múlva. :D És ad önbizalmat is.
2013. aug. 25. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!