Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez milyen kombináció? (küzdősp...

Ez milyen kombináció? (küzdősport)

Figyelt kérdés

arra gondoltam jövőre heti 5boksz helyett heti 2birkózás és heti 3bokszot iktatnék be

ezek mennyire befolyásolják egymást?

bokszban nem leszek merevebb, nem lesz szabadabb a védelmem? és birkózásba senkinek nem fogok odacsapni reflexből?

szerintetek ez így helyes lenne?



2013. jún. 24. 07:22
1 2
 1/13 aikiboxer ***** válasza:
Birkózáson nem fogsz odacsapni, ettől ne tarts. A heti 5 edzés miatt nehezebb regenerálódni, és a két sport tényleg nagyon más izmokat használ, úgyhogy ki leszel purcanva. :)) De a végeredmény megéri. Én egy rövid ideig judoval kombináltam a bokszot. (Aikidoval jóval egyszerűbb kondi szempontból.)
2013. jún. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Attól függ, mi a cél. Ha önvédelmi szempontból akarsz tanulni még valamit, akkor érdemesebb lenne olyat, ami felkészít arra, amire a box nem (fegyveres támadás, rúgások, 1-több elleni küzdelem stb.). Így jobban kiegészítenék egymást. Ha csak a változatosság a szempont, akkor jó a birkózás is.
2013. jún. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ezt a kombinációt sokan használják.


Miért?

- mert mindkettő régi, hagyományos edzés Magyarországon, és ezeket általában tényleg jól tanítják. Aki birkózik, az rendszerint jól birkózik mert nagyon jó oktatás jellemző itthon (és a boksz is hasonló).


Most élethalál-fegyveres harctól kicsit eltekintve. Az a tapasztalat, hogy egy boxolót bár nem gyakorol rúgások ellen, de nem éppen könnyű lerúgni. Mert laza és gyors a mozgása, mire megrúgnák egyszerűen van esélye kitérni és ütni. Így meg kissé macerás rugdosni..


Ami para tud lenni egy boxolónak a késes támadáson kívül, amit most hagyjunk az a földrevitel és a földharc. Tehát egy boxoló izgalmas ellenfele egy birkózó vagy egy bjj-s lehet. Ha a boxoló már pár év birkózó rutinnal rendelkezik, ami egyébként csak tovább fejleszti a mozgását akkor igen komoly 'játékos' lesz. Egy jó ütő aki stabilan áll a lábán? Lényegében nem is kell más, a többi amit még tanulni lehet közelharcról az csupán taktikai (elméleti) jellegű. Kivéve ha valaki nagy ízületmanipulátor szeretne lenni, de ha tud ütni akkor ez is már csak extra.

2013. jún. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 aikiboxer ***** válasza:

08:19:

- Bokszon is van több ellenfél elleni küzdelem, nálunk legalábbis (2 az 1 ellen -- és nem kamu, hanem full éles küzdelem)

- A fegyver teljesen más tészta, ahogyan Harcműves mondja -- ezt külön kell tanulnia mindenkinek

- A rúgás hiánya tényleg hátránya egy bokszolónak, de igazából csak két veszélyes rúgásfajta van a számára, a lábsöprés és a combrúgás. A lábsöprés ellen megtanul védekezni birkózáson, a combrúgást pedig valahol gyakorolnia kell. Az ennél magasabb rúgásokat nem nagyon szívja be (és normális ember nem is rúg utcán, farmerben ennél magasabbra).

2013. jún. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

- és ez realisztikus küzdelem, vagy kesztyűs, a box szabályai szerint?

- ezért mondom, hogy jobban kiegészítené, ha ilyet is tanulna

- irigyellek, ha neked a combrúgás a legnagyobb problémád, én személy szerint sokkal jobban félnék egy térd-, vagy herére irányuló rúgástól

2013. jún. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 aikiboxer ***** válasza:

A kesztyű valóban egy kompromisszum a küzdelmi készség kialakításának oltárán, de ne aggódj, egy bokszoló simán lecsap kesztyű nélkül is egy olyan harcost, aki puszta kézzel gyakorolgatja a no contactot. :)


A rúgásokat illetően nem vagyok objektív, mert van mögöttem 5 év karate is, és bár jó régen nem voltam már rúgós ellenféllel ringben, azért még reflexből védek minden rúgást.

2013. jún. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem a kesztyűn volt itt elsősorban a hangsúly. Csak ha 1 helyett 2 emberrel bokszolsz, az mégsem ugyanaz, mint mikor kapsz az utcán hátulról egy alkarfojtást, a másik meg szétveri a fejed miközben vergődve fulladozol. Erre értettem, hogy realisztikus-e, vagy csak 2 emberrel kesztyűzöl és ennyi.
2013. jún. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
ez bíztató akkor :) egyébként volt combrúgós sport a boksz előtt, tehát nem lesz probléma
2013. jún. 24. 15:25
 9/13 aikiboxer ***** válasza:
Biztos lehetsz benne, hogy kb. a lehető legjobb kombinációt választottad, erre később még rátanulsz egy kis késharcot, és mindenkit rommá versz. :)
2013. jún. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
2013. jún. 24. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!