Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy MMA edzés miből áll?

Egy MMA edzés miből áll?

Figyelt kérdés

2013. jún. 21. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


-Bemelegítünk (nyújtások, aztán pár gyakorlat, amit az edző vezényel)

-Technikákat gyakorlunk (ütés, rúgás, térdelés, földharc, feladásos technikák, stb...)

-Szabad harc

-Edzés után is nyújtunk egy kicsit.


Röviden, tömören ebből áll.

2013. jún. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
sokan mma-zanak egy teremben:)
2013. jún. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
bemelegítés(fejtámasz hidba esés stb,de azon kivul lehet fut ni vmit játszani pl.:kidobós,foci. aztán teknika utána küzdés és a végén lazítás(az nagyon fontos) pl.:spárga (ez nagyon fontos a rugások miatt),stb. . egybk a lazítás előt lehet egy kis erősítés is
2013. jún. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Amin én voltam az egy tragikomédia volt :D


Bemelegítés: edző megszólal találj egy társat bunyózzatok üssetek, rúgjatok, tépjetek, ketten is mehettek egyre ha gondoljátok.

Technikázás: állóharc gyakorlása, mondom neki birkózó vagyok, egy pár alapdolgot mondjon már el, erre az edző; tökmindegy b*zd szét a fejét, verj oda, pusztíts...

2013. jún. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Utolsó: Sajnos rengeteg ilyen hely van itthon (hála annak, hogy divat lett az MMA). Az ilyen edzők azok, akik lent voltak 1-2 hónapot valamilyen küzdősport edzésen, meg néztek már MMA gálát és edzés videót, és egyből edzőnek képzelik magukat.

Elvétve találni normális edzéseket is (szerencsére én ilyen helyre járok, igaz egyelőre még nem MMA-ra, hanem Grapplingra). Nálunk úgy van az MMA-soknak, hogy bemelegítéssel kezd mindenki, majd jön a technika tanulás (rúgások rúgópajzsra, pontozó ütés, stb). Ezután pár perc pihenés nyújtás formájában, majd pedig egymással harcolnak, végül pedig ismét nyújtás volt nekik.

Normális helyen ilyen egy MMA edzés, és nem csak egy edző van, hanem 2-3 minimum. Nálunk van a Grappling edzőm, meg külön van még az MMA-soknak állóharc edző, illetve néha, ha úgy van be szokott segíteni a birkózó edző is (a város birkózó klubjában edzünk, meg azon belül vagyunk mink is). Csak, mint írtam már sok a kókler edző, így én is azt hittem, hogy az ilyen MMA & Grappling edzések csak pénz lehúzások, míg le nem mentem Grappling edzésre.

2013. jún. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Az a baj,hogy sajnos ahogy az előző válaszoló is írta elszaporodtak a kóklerek,nemrég az ismerősöm mesélte,hogy ilyen kamu edzéseket szétment egy gyerek térde a másiknak meg berepedt a feje...
2013. jún. 24. 21:52
 7/10 anonim ***** válasza:
Én az első edzésre csakis nézőnek mentem, azt is szabad :) Következő edzéstől már én is köztük voltam.
2013. jún. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező: Az nem nevezhető edzőnek, akinél ilyenek megtörtének. Ugyanis egy edző sose hagyja, hogy ilyen szinten eldurvuljon egy edzés, mivel neki nem érdeke, hogy a tanítványa lesérüljön.

De a kókler edzőket könnyű kiszűrni: ha azt mondja, hogy az MMA egy küzdősport, akkor már kókler. Ugyanis az MMA egy szabályrendszer (ami azért jött létre, hogy megnézzék melyik stílus a legjobb). Mint írtam az ilyenek azok, akik lejártak félévig valamilyen küzdősport edzésre, és egyből mesternek képzelik magukat, és elmennék "EMEMÁT" oktatni. Meg onnan is könnyű felismerni a kókler edzőket, hogy megpróbálják a saját küzdő stílusukat rád erőltetni. Egy normális edző először megnézi, hogy mi a küzdő stílusod (hogy állva vagy a földön vagy jobb, stb.), és ezt segít neked tovább fejleszteni. Meg ami a legfontosabb: az edzés ára. Egy normális edzőnél nem drága a havi díj, mivel ő nem arra megy rá, hogy minél több pénzt zsebeljen be. Ami haszon befolyik is neki, azt is inkább visszaforgatja. A kókler edző meg pont ennek az ellentétje: drágán tart edzéseket, aminek a bevételét inkább megtartja magának.

2013. jún. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is van azóta normális MMA-edzés, ahol több edző oktat és mindenkinek megvan a maga szakterülete - legalábbis kívülállóként így látom.

Sajnos már vége annak az időszaknak amikor dél-alföldi városunkban 3 különböző MMA-edzés, 4-5 thai-box lehetőség, számtalan rögbi/amerikai foci foglalkozás volt. :D

2013. jún. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

én voltam ilyen edzésen(sajnos) és akkor már leírom a tapasztalataim. bemelegítés utána állóharc kombináció gyakorlás amit élesbe soha a büdös életbe nem ad be senki aki nem volt soha boxedzésen. a rúgásoknál általános hogy nagyon senkit nem láttam aki felbírt volna rúgni fejre anélkül hogy ki ne billent volna az egyensúlyából ha el is talált volna sem lett volna semmi bajom mert erőt nem tudtak belevinni. utána földharc technikák tanulása(földharc jellegű küzdősportot nem próbáltam még így nem tudom mivel összehasonlítani de az állóharc után ez sem lehet valami fényes). ha ezek megvoltak akkor kesztyűzés 2pár a ringben mma szabályok szerint a többiek a thaibox szabályai szerint könyök nélkül. igazából az egész edzésről sütött hogy mindenből tanulnak egy kicsit de igazából semmit sem tudnak rendesen. akik oda járnak pár éve elvannak azzal hogy látható különbség van közte és aközött aki soha a büdös életben nem csinált semmit illetve hogy a versenyeken jó eredményt ér el csak az a baj hogy a színvonal a béka segge alatt van. az én véleményem szerint ahhoz hogy egy amatőr szintre felhozd magad ilyen edzéseken kell kb 10-12 év míg külön edzéseken 7-8.

ja igen az amatőr szintet az amatőr boxolók szintjéhez mértem és nem a kickbox és hasonlókhoz ahol valamiért az edző fél év után indítja a versenyzőket. bár végül is megértem mert sokszor még így is előfordul hogy nincsenek meg 3-an egy súlycsoportban és érmet szerez akkor is ha elveri mindenki.

2013. nov. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!