Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Parkour - nem késő 28 évesen...

Parkour - nem késő 28 évesen elkezdeni?

Figyelt kérdés
Szóval, itt és most elegem lett, mert ennyi idősem nem engedhetem meg magamnak, hogy ne legyek fizikailag is formában. Szeretnék valami olyan sportot, ami nem egy "kötelező kör" az egészség miatt, hanem tetszik is. Nem késő ilyesmit a tinikorból "kissé" már kinőve elkezdeni? Nyilván az alapoktól indulva, fokozatosan gondoltam, egyesületben. Vagy előtte kezdjek valami alapozó sportot (pl. futás)? Egyébként nő vagyok.
2013. jún. 28. 12:40
 1/6 poiu ***** válasza:
Hát nem tudom. Én 60 évesen kezdtem bele a testépítésbe, nem találtam későinek, de hát nem vagyunk egyformák... :-)
2013. jún. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gratulálok! :-)
2013. jún. 28. 15:26
 3/6 poiu ***** válasza:
Kösz, de bevallom a parkour-rel bár kacérkodtam, ehhez kissé öregnek bizonyult a térdem :-). Vágj bele - ésszel - mit veszíthetsz? És mi az, hogy "egyébként nő vagyok"? A mondat helyesen így hangzik: "Nő vagyok!".
2013. jún. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A lényeg az, hogy értelemszerűen nincs rajtam annyi izomzat, mint egy férfin. Az ízületeimmel hála Istennek semmi gond nincs.
2013. jún. 28. 16:38
 5/6 poiu ***** válasza:
A parkournál az izom/testtömeg számít, de főleg a koordináció. A fegyencedzés valószínűleg jó alapozás. DE ez is jó: https://www.youtube.com/watch?v=AEj-2DwYORM
2013. jún. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ezt valamiért nem nyitja meg a youtube innen Németországból :-( Azért majd keresek valami hasonlót, köszi szépen...
2013. jún. 29. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!