Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha 1-2 naponta nyújtógyakorlat...

Ha 1-2 naponta nyújtógyakorlatokat csinálok, attól lehet valami bajom?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, h a nyújtás afféle bemelegítés szokott lenni, aztán jön a "rendes" mozgás. Ha ez elmarad, annak van valami hátránya? Esetleg előnye?
2009. okt. 14. 21:16
 1/6 anonim válasza:
100%
Valoban bemelegiteskent szoktak hasznalni.De van a do-in nevezetu valami,ami szinte csak nyujtasbol all,es maga az a mozgas.Sokan pl. lejarnak gyurni evekig,de olyan kotott izomzatuk lesz,hogy az hihetetlen.De a karatesok pl.eleg hajlekonyak.Bruce Lee pl,siman rahajolt allva kinyujtott terdel a labaira.Ha megkernel egy atlag felnottet, siman nem menne neki.De sok fiatalnak se.En pl.meg tudom csinalni.Nem tudom van-e elonye a hetkoznapokban,de en jobban szeretem ha az izuleteim nincsenek berozsdasodva.Nem kell tuleroltetni a dolgot,de szerintem a nyujtas is hasznos magaban.Mert utana pl kellemes erzes tolt el,ahogy a felpezsdul a verkeringesed...
2009. okt. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nyújtógyakorlat a bemelegítés, akkor valóban bajod lehet: a hideg izmok nyújtása kifejezetten balesetveszélyes, és ezért nem javasolt. (izomszakadás is előfordulhat!)


A "rendes" mozgás előtt hasznos lehet a nyújtás (pl. egy résztávozós futó edzés előtt), de kizárólag alapos bemelegítés után!!


De az igazság az, hogy többnyire a "rendes" edzés után szoktunk nyújtani. Jó alaposan, hosszan. Csak így hatásos.

2009. okt. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!


2. válaszoló: akkor ne csináljam magában? milyen rövid bemelegítést ajánlasz előtte? eddig azt hittem h ez maga a bemelegítés, pl. iskolában is így csináltuk tesiórákon, meg reggel is ha felkelsz, akkor nyújtózkodsz, h bejárasd az izmaid...

Akkor most hogy van ez?

2009. okt. 14. 22:38
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kis bemelegítés alatt azt értettem, hogy pár perc kocogás, guggolások, szökdelések, ilyesmik. Kicsit bejáratni a nyújtani kívánt testrész ízületeit, izmait, hogy nem érje váratlanul a nyújtás. (Jó tesitanár nyújtások előtt csináltat egy kis gimnasztikát a gyerekekkel)


Meghát az általános iskolában elég sok olyan dolgot csináltatnak velünk a tanárok, amiket már nem ajánl a modern tudomány. Az a szerencse, hogy a gyerekek nagyon lazák, nagyon kevéssé sérülnek le, és a regenerációjuk brutálisan jó... szinte elpusztíthatatlanok. Az életkor előrehaladtával azonban már egyre jobban oda kell figyelni a sérülésveszélyre.


Persze nem feltétlenül lesz baleset - mondjuk én már voltam olyan béna, hogy reggeli nyújtózkodáskor picit meghúztam a hátam :-) - ha óvatosan csinálja az ember, nagyon odafigyelve a test jelzéseire, akkor nem lesz baj.


Egyébként a nyújtás nagyon jó dolog, mindenképpen ajánlott a művelése, akkor is, hogy nem társul mellé "rendes" mozgás, ha meg igen, akkor főleg!

De sajnos a nyújtás akármilyen hasznos, nem melegít be.

2009. okt. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Csinálj karkörzéseket, guggolásokat, stb. Nekem ezek hiánya miatt lett szalagszakadásom... :S
2009. okt. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ok, mostmár értem! Köszi!
2009. okt. 16. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!