Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek megéri fizetni...

Szerintetek megéri fizetni (akár csak rövid időre is) személyi edzőt?

Figyelt kérdés
elég rég óta járok konditerembe.. nemrég váltottam sulit, és kimaradt elég sok idő.. és hát leengedtem, de szeretném csinálni.. eddig sem csináltam ugy ahogy a nagykönyveben meg van írva, mert akkor jártam amikor volt időm (pénzem) és azt csináltam amihez épp kedvem volt.. egy kicsit aránytalan lett a felsőtestem, és msot beszéltem egy sráccal, aki ajánlott ilyen személyi edzőt.. ír edzéstervet, megmondja mit hogyan egyek stb.. szerintetek érdemes, vagy pénzkidobás?
2009. okt. 15. 11:59
 1/6 anonim válasza:
100%
Szia! Én most kezdtem el konditerembe járni, eddig csak aerobicoztam. Én 1 alkalommal fizettem személyi edzőnek, aki elmagyarázta, hogy melyik gép mire jó és hogyan kell használni, a végén pedig írt nekem egy edzéstervet. Azóta szépen csinálgatom, és nincs már rá szükségem. Persze egy idő után változtatni kell majd a terven, de abban már ingyen segítenek. :-) Szerintem megéri akár 1 alkalmat is kifizetni.
2009. okt. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Én nem írnék véleményt, mert nem lenne etikus

(személyi edző vagyok)

Csak pár tapasztalat:

Mivel teremedző is vagyok, sok kérdést kapok nap mint nap, főleg fiataloktól, és én szoktam is adni tanácsot, mert nagyon fontosnak tartom, hogy már az elején jó úton induljanak el. Sok tévhit kering a testépítéssel kapcsolatban és sajnos a rossz példa, a hülyeség úgy terjed el egy-egy teremben edzők között, mint a futótűz.

De azért észrevehető, hogy a jótanácsokat is megfogadják és tovább is adják egymásnak.

Mindenesetere óriási előny, ha valaki úgy kezdi el az edzést, hogy nem kell évekig a helyes utat keresgélnie, hanem egyből hatékony és céljainak megfelelő edzéseket tud végezni. Így időt és pénzt takaríthat meg.

Én majdnem 20 évnyi edzésmúlttal kezdtem el az edző-iskolát végezni, és hihetetlen, hogy mennyi mindent tanultam 1 év alatt, sőt azóta is.

Ezt a tudást lehetetlen innen-onnan összeszedni (haverok, internet) főleg úgy, hogy a nagy információhalmazból ki kell válogatni a hasznosakat és úgy megtanulni.

Saját tapasztalat, hogy aki edző nélkül edz, az kivétel nélkül MINDENKI rosszul csinálja. (én is, 20 évig)

És így nem csak az edzés hatékonysága redukálódik le, hanem tulajdonképpen az időd és pénzed pazarlod, mert nem a legrövidebb utat választod a céljaid felé.

És most a sok sérülésről, önpusztító diétákról nem is beszéltem.....

2009. okt. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

Csak egyet mondok: body.builder.hu


Itt van alapismeretek az edzéshez és táplálkozáshoz, gyakorlatok leírása, rövid animációk róluk, képees illusztrálás stb. Ja meg kb 50 órányi bbtv-nek nevezett motivációs anyag ami tele van profikkal akik edzenek.


Szerintem ez pont egy olyan dolog, amit meg lehet magadtól tanulni, intuitívan, ugyanis az edzés során ÉREZNI kell az izmot, a gyakorlatok leírása csak iránymutatás, mert mindenkinek mshol tapadnak az izmai. De ha koncentrálsz és ÉRZED hogy az izom dolgozik, akkor kész, nincs mit bonyolítani rajta. MEgfelelő bemelegítés előtte, nyújtás utána is fontos.


És arról nem is beszélve h egyegy edzős óra 3000 forint körül van, ami szerintem irreális.


Ami még fontos: nagyon gyakran az edzők is hülye tanácsokat adnak, és ők sem vágják az egészet SAJNOS.


Intuitívan a body.builder segítségével lazán meg lehet tanulni rendesen edzeni és táplálkozni. És minden más infot ki kell zárni, és akkor nem fogsz a sok okostojás "nagyöreg" miatt megsérülni.

2009. okt. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2009. okt. 16. 00:49
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Mi ez a zagyvaság, internetről edzést tanulni, főleg egy olyan oldalról, ami szakmailag eléggé megkérdőjelezhető.

Mindenkinél máshol tapadnak az izmok? Ne beszélj már hülyeségeket...

A profi versenyzőknek is vannak edzőik, nem olvastad a sárga oldalon, hogy Wolf most küldte el az edzőjét az Olimpia elbukása miatt?

Szerinted az a sok segghülye (tisztelet a kivételnek) pro testépítő edző nélkül tudna olyan formába kerülni?

Elárulom, hogy egész stáb áll mögöttük, orvosokkal, edzőkkel, dietetikusokkal.

Ami az internetről megtanult edzéseteket illeti, én most megmondom látatlanban, hogy a gyakorlatok egy részét rosszul végzi BÁRKI aki nem tanulta.

Hidd el, én egész nap bent vagyok a teremben, látom hogy edzenek ezek az internet-testépítők, és azt is látom, hogy nem fejlődnek eléggé, illetve akikkel én foglalkozom, azok óriási fejlődésen mennek keresztül már az első hónapban.

Azonkívül, az edzés és táplálkozás csak a jéghegy csúcsa.

Ami mögötte van, az energiatermelési protokoll, a sejtszintű anyagcsere, a biokémia, anatómia, csupa olyan dolog, ami nélkül nem fogjátok érteni, mi miért, és mikor történik a testben, illetve hogyan lehet optimálisan elérni a kívánt reakciókat.

Beleolvasnál egyik ilyen tankönyvembe, besírnál.

2009. okt. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi a választ

mindenkit felpontoztam

2009. okt. 17. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!