Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futásnál használjak melltartót?

Futásnál használjak melltartót?

Figyelt kérdés
Azt hallotam,aki melltartót hord, annak lógni fognak a mellei, legalábbis nagyobb eséllyel. Ha nagy mellem van, és fáj ha futok vele. Most akkor inkább a nélkül fussak?
2008. jún. 24. 04:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ki mondta neked, de nem volt százas, az is fix. Pont a melltartó csökkenti a szövetek terhelését (gravitációból és egyébből adódóan), így csökkenti a nyúlást, ezáltal feszesebbek lesznek késöbb is a mellek.


Futáshoz melltartó nem csak kényelmes, de egészséges is, mivel a gerincet sem terheled annyira a fel-le himbálózó súllyal, a mellről nem is beszélve. Ha nem sajnálod a pénzt, lehet kapni egész komoly sportmelltartóakt, amiket direkt erre terveznek.

2008. jún. 24. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elöttem válaszolót mindenben megerősíeném, futáshoz mindenképp hordj melltartót, sőt máskor is, ha sportolsz, vagy lehetőség an rá, hogy ugrálnak a melleid, ugyanis segít a szép forba és tartás megőrzésében. És ha lehet hajnali fél ötkor még aludj egy kicsit a net helyett, a kialvatlanság, szintén nem tesz jót, se a mellnek, se az agynak, sőt a bőrnek se.
2008. jún. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
én is pont az ellenkezőjét mondom,akkor van nagyobb esélye annak h.lógni fog a mell,ha vki nem hord melltartót!!futáshoz és minden sporthoz sportrmelltartó ajánlott.
2008. jún. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%
egyszerű: fuss mellek nélkül, majd ha végeztél vissza velük ^^
2008. jún. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
mindenképp sportmelltartók, ha tényleg nagy a melledd még agerincednek és a hátadnak se tesz jót melltartó nélkül futni, arról nem is beszélve, hogy nagyon vicces amikor mint abasywatchban ugrálnak a szabadon eresztett cicik.
2008. jún. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
74%
épphogy a melltartótól fog lógni a mell. az izmok megszokják hogy folyamatosan tartják őket, nem erősődnek. egyébként szerintem a sportmelltartó a király
2008. jún. 25. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
sportmelltartó a tuti, ha ien nélkül futsz akkor megnyúlnak a szövetek a melleidben és pontosan h ettől fognka lógni a melleid
2008. júl. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
aki azt mondta hogy nem kell az nagyon buta.mindenképpen kellllll.nemcsak azért hogy később ne lógjanak a melleid,hanem azért is mert a gerincednek sem tesz jót ha nem viselsz,de sportmelltaró arra figylej.
2008. júl. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! (Csak azért most, mert a barátom tette fel a kérdést helyettem, mert nekem nem volt netem mostanáig, így csak most írok.)


Igazából nem olyan nagyok a melleim, ahogy ő írja, csak közepesek. Az egyik B-s, a másik C-s (különbözőek). (Mondjuk a 150 cm-s testmagasságom mellé őszerinte ez már nagynak számít, de szerintem ez még nem nagy.)


Leírok valamit, hogy mások tanuljanak belőle.


Már 13 évesen melltartót hordtam, pedig még csak az A-s méretet sem érték el a melleim. Azért hordtam, mert amikor nem hordtam, akkor kinevettek az osztálytársaim.


Régen nem is tudtam, hogy van olyan, hogy sportmelltartó, mert olyan szegények voltunk, hogy nem mentünk túl gyakran ruhát venni. Így csak sima melltartóban futottam. Akkor voltam 14-15 éves, pont akkor nőttek meg ekkorára a melleim. Futás közben éreztem, hogy nagyon fájnak a melleim, ahogy húzza őket a súly. (Gyorsan szoktam futni.) Így a kezemmel tartottam a nagyobb mellemet, miközben futottam. (A melltartó pántját fogtam, hogy azért mégse a mellemet fogjam mindenki előtt.) De még így is éreztem, hogy nyúlnak az izmok. Nem tudtam, hogy létezik erősebb melltartó, tényleg nem volt pénzünk ilyenre, nem is álmodhattam róla, hogy majd elmegyünk aztán nézünk egy jobb melltartót.


Aztán abbahagytam a futást, mert sok tanulnivalóm lett 11.-ben (nekem az nagyon nehéz év volt), és nem is volt már futótársam, egyedül meg nem akartam futni. Így a melleim néhány hónap alatt nagyon megereszkedtek. Szinte mint egy 30-40 körüli nőnek. (Azért nem annyira, mint az idős nénikéknek, hogy már a hasukon lötyög, de azért eléggé elkezdett lógni.) Nem tudtam, mitől van.


Éltem tovább az életemet, végülis nem kezdtem el újra futni, mert egy csomó tanulnivaló, később munka lett, és továbbra sem volt futótársam. Így naponta hordtam a melltartót, mert különben nagyon lógtak volna a melleim. De egy idő után egyre jobban kezdtek lógni. Még mindig nem annyira, mint egy idős néninek, de azért elég gáz volt.


Aztán elvesztettem a munkahelyem, beteg is lettem, majd meggyógyultam de más elfoglaltságom akadt, amivel kellett foglalkoznom (egy csomó kerti munka, idős nagymamám gondozása, mert én értem rá csak a családban), és nem maradt időm dolgozni. Így otthonra nem húztam melltartót. Így ment ez kb. fél évig, amíg észrevettem, hogy egy nagyon picit elkezdett feljebb állni a mellem (tehát kevésbé lógni). Aztán el kellett mennem valami olyan helyre, ahova csinosan akartam öltözni, és melltartót is vettem fel. Már aznap estére megint lejjebb lógott a mellem. Ezt megfigyelve elkezdtem fekvőtámaszozni, mert az ugye a mellizmokat erősíti.


Azóta minden nap melltartóban kell járnom, mert megint van munkám, és nem akarok úgy menni, hogy látszik, hogy egy kicsit lóg a mellem. Azért csak kicsit lóg, mert csinálom a fekvőtámaszokat, és már csak kicsit lóg miatta. Viszont a melltartó ront a helyzeten minden nap, mert olyankor elernyednek az izmok. Tehát amit aznap lustult a mellizmom, azt este kicsit visszaerősítem pár (10-20) fekvőtámasszal. Ha olyan melltartót húzok fel, ami nagyon erősen tart (mostmár lett pénzem rá), akkor nagyon megereszkednek estére a melleim, viszont pár nap alatt vissza tudom tornászni a csak kicsit lógós állapotba. Ennyire meg minden ismerősömnek lóg a melle, akinek "C-s" vagy nagyobb. (A "B-s" mellem nem lóg annyira.) Mondjuk nem minden este van kedvem fekvőtámaszozni, és nem is régóta kezdtem fekvőtámaszozni, csak pár hete. Kíváncsi vagyok, hogyha minden este fogom csinálni, visszaáll-e a helyére a mellem. Ne hurrogjatok le, hogy "úgyse fog", mert n hiszek benne, hiszen nagyon jelentős javulást tapasztaltam, így talán sikerülhet visszatornásznom a helyére.

Egyébként most 21 éves vagyok.


Tanulság:

Akinek fejlődik a melle (mert tinédzser), az futáshoz vagy intenzív ugrálós sporthoz mindenképp hordjon sportmelltartót.


A mindennapokra, amikor nem teszi ki semmilyen terhelésnek a melleit (ha nem olyan nagy mellei vannak) nem muszáj melltartót hordani szerintem, főleg nem a tiniknek, akiknek még csak növésben van a mellük, mert azzal azt érik el, hogy ne dolgozzon a mellizmuk, és 16 évesen úgy járjanak, mint én, hogy már rendesen lóg a mellük.


Tehát ezért javaslom, hogy akinek nem lóg, az a mindennapokra ne hordjon melltartót, hadd maradjon szép formájú a melle.

(Bár azt nem tudom, hogy a D-s, E-s és nagyobb kosarú hölgyeknek ez mennyire ajánlott.)


Akinek meg már lóg, az könnyen segíthet rajta egy kis fekvőtámaszozással.


A fekvőtámaszokat egyébként is ajánlom, mert olyan jó kondíciót ad, és olyan jó érzés érezni, hogy dolgoztak az ember izmai. Nekem a mellem érzi meg legjobban, ezután a vállam és a lapockám, és a derekam is, mert sajna van egy pici pocim, és kicsit nagy fenekem, amit tartania kell fekvőtámasz közben.


Viszont azt nem tudom, hogyha valakinek nem lóg a melle, annak nem fog-e lefogyni a melle a fekvőtámaszoktól. Ezt arra alapozom, hogy az összes mellizmot is használó sportolónak alig van melle. Pl. úszók, táncosok. Minden táncoslány ismerősöm (népitáncosnő, latinamerikai táncosnő, spanyoltáncosnő) kicsi mellekkel rendelkezik, holott az anyukájának meg a nagymamájának nagyobb van, tehát valószínű neki is nagyobb lenne, ha nem sportolná le.


Na, azért lett ilyen hosszú, mert remélem, még segíthettem másoknak, akik majd ezt olvassák, hogy nekik már ne legyenek ilyen gondjaik.

2010. jún. 18. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!