Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás közben mitől szúr az...

Futás közben mitől szúr az oldalunk?

Figyelt kérdés
2008. jún. 24. 11:27
1 2
 1/17 anonim válasza:
36%
Hát ha beszélsz közbe akkor szúrni is fog =/
2008. jún. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
a helytelen levegővételtől,nekem ez suliban anno állandó problámám volt, meg is utáltam a a futást miatta.a lényeg h. figyelj az egyenletes légzésre!
2008. jún. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
A helytelen légzés tévhit. Attól szúr, hogy hirtelen nekiiramodsz, a szíved gyorsabban pumpálja a vért, és a véredényeid, jelen esetben a léped telítődnek vérrel, és feszülnek. Valahogy úgy, mint mikor nagyon kell pisilned. Ezért fontos előtte a megfelelő bemelegítés.
2008. jún. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen igaz hogy tévhit a levegővételes dolog...bár igaz hogy nem csak az játszik közre!A levegő beszorulásához vezethet, hogyha nem egyenletes tempóban futsz, vagy túl gyorsan túl nagy levegőket veszel és miközben fáradsz ennek egy részét szó szerint lenyeled!!!És javaslom h egyenes háttal fuss mert a görbe testtartás is benne van a dologban.Én igazolt atléta vagyok és a sportorvosom mondta...Szóval elvileg így is van!!!Remélem segítettem!!!
2008. jún. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%

Ez MIND nem a kérdésről szól - még, ha igaz is van benne.

Az oldalad AKKOR szúr, amikor a szervezeted érzi, hogy kevés a vér, és mozgósítja a tartalékot. Ez a lépben van, és ahogy kipréselődik belőle, az adja a szúró érzést.

2008. jún. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
88%

Azoknak az állatoknak, amelyek gyorsan tudnak futni, mint pl. a kutya vagy a ló, sok vérre van szükségük, hogy a lábizmaikat elegendő oxigénnel láthassák el. A lép ezeknél az állatoknál vérraktárként szolgál.

A gyors hajrában a lép összehúzódik, és további adag vért juttat a mozgásszervek számára. Bár az emberben a lépnek, mint vérraktárnak nincs már jelentősége, gyors futás közben összehúzódhat, és ezt érezzük szúrásként az oldalunkban.


[link]

2008. jún. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Harmadiknak: már hogy lenne tévhit?! Egy túrót. Nagyon fontos a helyes légvétel!
2008. jún. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%

mert nyitva hagytad a zsebedben a pillangód :)


bocs, szóval, légzésen múlik csak, ez a nekiiramodásos dolog hülyeség, max ha iramot váltasz gyakrabban rontod el a légzést.

2008. jún. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%
Valaki még egy anatómialilag és élettanilag helytelen dolgot? Igenis a lép feszülés miatt. Egy gyak eü-s.
2008. jún. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
Igen a lép miatt van.
2008. jún. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!