Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Bicepsz és comb erősítés! Hogyan?

Bicepsz és comb erősítés! Hogyan?

Figyelt kérdés

Nem vagyok valami jó formában, heti 2-3 alkalommal szoktam úszni. Észrevettem, hogy az olyan úszásnemek, amihez némi erőt is ki kéne fejteni, abszolút nem mennek. (gyorsúszás pl.)

Régen verseny úsztam, mondjuk a gyors sosem volt erősségem, de megterhelőnek sem éreztem néhány száz métert így leúszni.

Első körben a karomon érzem, hogy elfárad bicepsznél.

A fekvőtámaszozás és húzódzkodás sosem ment, így valami nőiesebb gyakorlatra lenne szükségem, akár súlyzókkal. :)



2013. júl. 7. 22:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem minden izomcsoportra edz. Nézz szét builder.hu-n a cikkeknél, alapismereteknél, csináld meg az átmozgató edzéstervet és az ABA BAB edzéstervet, mindkettőt egy 2-2 hónapig, szerintem ennyi elég, meg rakhatsz mellé valami "nőies" tömegnövelő étrendet, meg edzések után kiegészítőt. De az alapismeretekben majd elolvasol mindent.
2013. júl. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Látom talán neked van lövésed a helyzetről. Egy kérdés. Sokszor nézegetem konditermek környéke táját, hogy milyen órákra lehet eljárni, de a zumba, aerobik és egyéb agyon ugrálós hülyeségek mellett sosem látok olyat, hogy akár 2-3 fővel mint valami személyi edző megmutatja valaki a gyakorlatokat, mire hogyan kell dolgozni, illetve kijavítja a hibákat. Persze anélkül, hogy body buildert csinálna belőlem, mert azt nem szeretném, csak erősödni, formásodni szeretnék. :)

Ilyen nem létezik? Avagy van ennek valami speckó neve?

Ahhoz hogy egymagamnak fogadjak egy személyi edzőt, szerintem sosem lesz elég pénzem, úgyhogy ez kilőve.

2013. júl. 7. 22:42
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem olyan drága a személyi edző:)

Általában 3 alkalomra fogadnak:egy felmérő és 2 gyakorlati.Kapsz edzés és kajatervet is.

Ez 3000-6000 ft körül van.

2013. júl. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Bodybuildert nem tudok belőled csinálni, egyrészt az rengeteg idő, rengeteg pénz és nagy akaraterő kell hozzá. Nem elég pár kieg, plussz ahhoz hogy "túl" izmos legyél, szteroidozni kell, 4-5 hónap alatt nem leszel túl izmos, max ha úgy látod hogy már nem tetszel magadnak, akkor abbahagyod. Sajnos nem hinném hogy oda tudok menni segíteni neked, ahova te járni tudsz terembe, de bármit kérdezel segítek, edzéstervet és étrendet is segítek összeállítani, meg kiegészítőket is ajánlhatok, tudom am hogy nem akarsz bodys lenni, de ha mindent beleadsz, akkor hamarabb eléred az eredményeket, azután már csak a kajára kell picit figyelni, szintentartani, gondolom nem szeretnél fél évet eltölteni az edzőteremben, mert a kondibérlet több, mint a kiegészítők meg a rendes kaja.
2013. júl. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

23 éves vagyok. Nyilván időtakarékosság szempontjából az itthon végezhető gyakorlatok lennének a legjobbak. A heti úszásmennyiségemet nem vagyok hajlandó lecserélni, viszont kisváros melletti faluban élek, így az uszodás napokon este 7-8 előtt nem igen tudok hazaérni. Nem igazán van időm, energiám és kapacitásom a maradék 2 napon is 8-ig "vesztegelni", ez jelenti a nagyobb problémát azt hiszem.


Illetve az, amit mondtam is, félek attól, hogy amit csinálok, rosszul csinálom, akkor meg lehet többet ártok, mint használok.

Kajában hajlandó vagyok megalkudni, bár a non stop grillezett csirkemell rizzsel témát azért hanyagolnám. Az egészséges táplálkozásban benne vagyok, a túlzott diétában nem, nincs hozzá elég akaraterőm, így meg sem próbálom, mert 2 nap után vérszemet kapok és felzabálom az egész hűtőt. :)

Egyébként 171 cm vagyok és 64 kg. Túl sokat fogyni nem szeretnék, max úszógumi és fenék tájékról lefaragni ezt azt, inkább arra mennék rá, hogy a plöttyedt bőr lebenyeim helyére némi izom kerüljön és ne dögöljek bele, ha el kell kocognom egy sarkot a buszmegállóig, avagy a fent említett úszásnál pl. ne zsibbadjak le azonnal, ha csak kicsit is jobban megerőltetem magam.

Ebben lenne szükségem némi "profi" segítségre, mert most nagyjából azt sem látom hogyan kezdjek hozzá.

2013. júl. 8. 22:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Értem. .. bocsi most este van, de holnap segítek ígérem.
2013. júl. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit értesz túlzott diétának. Olvasd el a Sárga kapszulát, vagy írj privátot. Amúgy rendesen belőtt diéta nélkül nehezen lehet fogyni, avval viszont heti 0,5-1 kilót, persze aerob mellett. Ha csak otthon szeretnél edzeni akkor fegyencedzés, am meg próbálj meg akkor edzeni amikor a legtöbb energiád van.
2013. júl. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Van néhány "kondis" ismerősöm, akiknek az étrendje javarészt rizsből, meg csirkemellből áll, néhány turmix és szinte semmi más. Ezt értem kibírhatatlan alatt. :)

A kájámra amúgy is próbálok odafigyelni. Télen egy 5 hét alatt minusz 5 kilós program étrendjét csináltam, az általuk ajánlott főtt ételeket azóta nem tudtam tartani, reggelire, vacsorára és két mellékétkezésnél (tízórai, uzsonna) viszont még mindig figyelek, hogy mit eszek.

Az tény, hogy ebédre kicsit jobban bekajálok a kelleténél. :)

2013. júl. 9. 17:38
 9/9 anonim ***** válasza:
Számold ki, mérleggel, rizs helyett mehet barna rizs is:))) meg hát zabpehely (ink reggel) illetve TK kenyér, tészta, lencse. Csirkemell helyett mehet hal, pulykamell, bélszín, marhahús...stb. este túró. A turmixtól nem kell félni, az csak kaja.
2013. júl. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!