Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kardióval kezdés-zárás tényleg...

Kardióval kezdés-zárás tényleg nem jó?

Figyelt kérdés

Tegnap kezdem kondizni egy barátommal, de úszni, biciklizni, futni is járunk. A srác személyi edzőnek tanul, de nekem a barátságunk miatt ingyen bevállalta, hogy minden nap jön velem, és csináljuk + étrendet is készített nekem. Nem csak izmosodnom kell, hanem fogynom is egy 10-15 kg-t. Így nézett ki a tegnapi nap:


10 perc futás

lábazás (guggolás súllyal, kitörés, lábtoló, farizom gyakorlat, mindenből 12 ismétlés, 4 széria)

20 perc tempós séta


Ma ugyanez lesz, csak hasazás. Este erről beszélgettem a többi barátunkkal, milyen volt, hogy volt, stb, és eléggé megoszlottak a vélemények. Egyesek azt mondták, ez hülyeség, és nem jó a kardióval kezdés és zárás, mások pedig azt, hogy testépítőknek nem jó csak, aki fogyni is akar, annak kifejezetten kell. Most akkor mi az igazság? :D Köszi!


20l



2013. júl. 9. 10:15
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy heti 3-4 alkalommal fogunk kondizni, a többi napokon bicikli, úszás.
2013. júl. 9. 10:18
 2/3 Szergej55 ***** válasza:
A kardió bemelegítés gyanánt jó, mivel előkészíti az ízületeket a terhelésre, a végéről viszont kihagynám.
2013. júl. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem meg pont a végére kell rakni(én így szoktam)inkább a nehéz gyakorlatokkal kezdj,mert ha előtte kardiózol,akkor nem biztos,hogy marad rájuk erőd.És a fogyáshoz valóban szükséges a rendszeres kardió.(A testépítők is szoktak kardiózni általában,csak kevesebbet,mert a fogyással párhuzamosan nem tudnak izomtömeget is növelni.)
2013. júl. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!