Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lányok! Volt már olyan veletek...

Lányok! Volt már olyan veletek, hogy (képzetlen) fiúbarátotokon gyakoroltatok önvédelmi fogásokat? "Tanítani" szoktátok őket fogásokra? Pl. Gáncs, kéz kicsavarás, karfeszítés stb?

Figyelt kérdés
Mit szólhat pl. egy 80 kg-os 180 cm-s pasi, amikor a kis 50 kg-os, 165 cm-s barátnője feladásra kényszeríti őt, mint támadót? Elhiszik, hogy egy törékeny kis csaj képes lehet erre? Várom a tapasztalatokat!
2009. okt. 19. 14:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
61%

Én "gyakorolni" nem szoktam a páromon, pont mert ilyen téren képzetlen. Ha hülyéskedünk és úgy alakul, akkor mutatok neki egy-két jó tippet, de kifejezetten nem szoktam önvédelmi órákat adni. Ha kérdez, akkor úgyis elmondom neki, amire kíváncsi, ha kell, meg is mutatom, de csak úgy szimplán, "mert nekem olyanom van", nem szoktam tanítani.

Egyébként elhiszik. Látott már edzésen és bemutatón, tudja, hogy egy kis méregzsák vagyok. :)

2009. okt. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%

"Elhiszik, hogy egy törékeny kis csaj képes lehet erre?"


Én olyasmit nem hiszek el, aminek köze nincs a valósághoz. Szóval nem.


Normális esetben egy lány soha nem tud legyőzni egy fiút.

2011. jan. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Hát, ha a normális alatt úgy érted, hogy fizikailag, akkor igazad van. Viszont ha egy lány tudja mit hogy lehet feszíteni, meg ismer néhány idegpontot, akkor bizony nagyon is lehetséges.
2011. febr. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
Én nő vagyok .... Egy rendőrnő és igen simán egy nő is letud teriteni egy 80 kilós pasit.... Sőt akár egy 120 kilósat is! Ugyanis ide nem mindig erő kell hanem technika,logika és legyél fejben össze szedett! Megvannak a különböző fogások mindenre! Tapasztaltból mondom!
2012. okt. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
És, milyen tapasztalataid vannak? Gyakorolni szoktál mondjuk a barátodon? Volt, hogy meglepődött azon, amin tudsz? Egy-két fogáson vagy technikán? Kedvenc van esetleg?
2012. okt. 23. 23:58
 6/22 anonim ***** válasza:

20:13


Ha a fiú védi az idegpontokat, akkor a lánynak semmi esélye.


16:40


Hiába a fogás, ha a férfi szétfeszíti a záradat. Arról nem is beszélve, ha a férfi is ismer egy-két fogást. Ha a férfi valóban össze akar verni, akkor esélyed sincs.

2012. okt. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%

"Ha a fiú védi az idegpontokat, akkor a lánynak semmi esélye."


Kérlekszépen, ahhoz az fiúnak pontosan simernie kell, hogy hol vannak a kyusho pontok a testen. Nem sok esélye van olyat védeni, amiről azt sem tudja, hogy merre keresse. Én is biztosan tudnék mutatni olyan idepontokat, amelyekre eddig még nem is gondoltál. És bizonyos esetekben (pl belharc) ezeket a pontokat nem igazán lehet védeni...


"Hiába a fogás, ha a férfi szétfeszíti a záradat."


Látszik, hogy gőzöd sincs a témáról. Még én sem értem, hogy ezzel a mondatoddal mire akartál célozni. Legfeljebb a lábadat feszíti szét, de szó sincs is semmilyen zárról. Hacsak nem visel a lány erényövet...


"Arról nem is beszélve, ha a férfi is ismer egy-két fogást."


Az a férfi bizonyosan küzdősportoló, vagy harcművész. Eleve egy normális férfi, a budo útját járó pedig végképp nem fog ilyesmire vetemedni. Most őszintén. Általában, akik verik a feleségüket/barátnőjüket, azok vadbarmok. Egy vadbarom nem nagyon ismer még "egy-két fogást" sem. A fennmaradó kisebbség aki mégis ilyen tudás birtokában embertársait bántalmazza (nemtől függetlenül) az eláshatja magát. Az edzője bizonyosan büszke volna rá...


"Ha a férfi valóban össze akar verni, akkor esélyed sincs."


Esély mindig van. Főleg, mert a jól elsajátított technika többet ér a nyers erőnél. Én a 160 centimmel és 60 kilómmal mondhatni egy nő fizikumával rendelkezem. És szinte mindig sikerült elbánnom nálam nagyobb és erősebb támadókkal szemben. És azt se feledjük, hogy a fegyver alkalmazása bármilyen erőviszonyt kiegyenlíthet.

2012. okt. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Ezzel az erővel a fiú is támadhat a te idegpontjaidra. Tehát öngólt lőttél magadnak.


"Látszik, hogy gőzöd sincs a témáról. Még én sem értem, hogy ezzel a mondatoddal mire akartál célozni."


Látszik, hogy gőzöd sincs a témáról. Én a fogásokról beszéltem.


"Az a férfi..."


Na... erre sem tudtál mit reagálni. Akik támadnak, azok általában tudnak verekedni.


"Esély mindig van. Főleg, mert a jól elsajátított technika többet ér a nyers erőnél. Én a 160 centimmel és 60 kilómmal mondhatni egy nő fizikumával rendelkezem."


Esély szinte sosincs. Főleg, mert a jó technika semmit sem ér erő nélkül. Ha egy kigyúrt férfi elkapja a kezeidet és nyekkeni sem tudsz, akkor sokra mész a technikával...


"És szinte mindig sikerült elbánnom nálam nagyobb és erősebb támadókkal szemben."


Nekem meg mindig sikerült találkoznom földönkívüliekkel. Milyen érdekes. Az is érdekes, hogy a telejósdában megjósolták a jövőmet...


"És azt se feledjük, hogy a fegyver alkalmazása bármilyen erőviszonyt kiegyenlíthet."


Kivéve ha a másiknak a fegyvere jobb.

2012. okt. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

"Ezzel az erővel a fiú is támadhat a te idegpontjaidra. Tehát öngólt lőttél magadnak."


Persze, hogy támadhat idegpontokat. Feltéve, ha tudja hol vannak. Márpedig a kyusho pontok helyét nem ezeröccá'zért mondják meg a sarki trafikban. Én is szerencsésnek mondhatom magam, hogy 1-2 helyet tudok az egyébként több százból. Szóval ha nem mozog harcművész körökben, aligha lesz fogalma egyáltalán az idegpontokról, és azok pontos helyéről. Olyat meg nem tud megtámadni (ahogy védekezni sem ellene) amiről azt sem tudja, merre keresse. De ennyi erővel akár szájba is rúghat egy Csák Noriszos ugró-pörgő rúgással. Már ha meg tudja csinálni. De valószínűleg (akárcsak az idegpontok ismeretében is) egy átlagember nincs ilyen tudás birtokában.


"Látszik, hogy gőzöd sincs a témáról. Én a fogásokról beszéltem."


A "fogások" mint gyűjtőfogalom elég sok mindent foglal magába. Ízületi feszítéseket, kyusho pontokat, dobásokat, ledöntéseket, leszorításokat, szabadulásokat. Egyikben sincs olyan "zár amit szét lehet feszíteni". továbbra sem értem a kijelentésedet, de legalább te sem bírod felfogni amit én mondok (bár volna egy tippem, hogy kettőnk közül ki az aki nem ért a témához).

"Na... erre sem tudtál mit reagálni. Akik támadnak, azok általában tudnak verekedni."


Már az előbb is kifejtettem bővebben. Aki ténylegesen, oktatási keretek között sajátítja el, hogy hogyan árthasson szakszerűen egy embertársának (azaz „tud verekedni”) az a legritkább esetben fogja ezt másokon, (főleg lányokon) használni.


"Nekem meg mindig sikerült találkoznom földönkívüliekkel. Milyen érdekes. Az is érdekes, hogy a telejósdában megjósolták a jövőmet... "


Egyrészt örülök, hogy van ennyi felesleges pénzed, amiből jósoltatni tudsz magadnak. Másrlszt meg kérlek legközelebb, ha földönkívüliekkel találkozol, add át üdvözletemet Chewbacca-nak.


"Esély szinte sosincs. Főleg, mert a jó technika semmit sem ér erő nélkül. Ha egy kigyúrt férfi elkapja a kezeidet és nyekkeni sem tudsz, akkor sokra mész a technikával... "


Először is. Esély mindig van. Arra is van esély, hogy belédcsap a villám, ahogy sétálsz az utcán. Nem sok, de van rá. De kicsit komolyabbak. A technika bizonyos fokig ellensúlyozhatja az erőt. Az orosz-japán áborúban igen csak néztek a nagydarab, bivalyerős orosz katonák, amikor a náluk két fejjel kisebb, gyenge japánok két pillanat alatt a föoldre teremtették őket valamely dobás technikával (ami a te felfogásodban lehetetlen, hiszen az oroszok sokkal erősebbek, már csak anatómiai szempontból is, mint az ázsiaiak). Amúgy a japánok nyerték a háborút.

Másodszor. Az, hogy egy ember kigyúrt, még nem egyenlő azzal, hogy automatikusan erős is. Az izom térfogata, esztétikája nincs szoros összefüggésben a funkcionalitással. Nézd meg például Fedor Emelianenko orosz ketrecharcost, aki nem volt ugyan kigyúrt, mégis hatalmas testi erővel büszkélkedhet. Vagy akár Bruce Lee, aki szálkás volt ugyan, de mégsem a klasszikus értelemben vett "kigyúrt". Mégis közel akkora ütőereje volt mint Muhamad Ali-nak. Az meg hogy elkapja a kezeimet... Az önvédelmi technikák a csuklófogásokból való szabadulásokkal kezdődnek. Tudod a fogásnak is van gyenge pontja, amit meg lehet tanulni. Fogadjunk, hogy akárhogyan elkapnád a kezemet, a következő pillanatban már kiszabadítanám és pofánvernélek. És ez bármilyen fizikumú emberen működik. Az egész fizika kérdése, ha például én kisebb erőkarral dolgozom, akkor máris relatíve erősebbnek számítok. Pedig az egész csak technika kérdése...


"Kivéve ha a másiknak a fegyvere jobb."


Ez már csak szőrszálhgasogatás. Másrészt pedig hiába van jobb fegyvere, ha nem ért annak használatához. Ha neked van egy késed, nekem meg egy botom, melyikünknek van jobb fegyvere? Neked nem? Mégis ha én ismerek hanbo-jitsu technikákat, neked viszont fogalmad sincs a késharcról, akkor könnyűszerrel hatástalanítalak a botommal. És ez is csak technika. Ha meg nekem mondjuk késem, és neked meg pisztolyod, akkor Kinek van jobb fegyvere? Elég egyértelmű nem? Viszont feltétekezem nem vagy jártas a tűzharcban, így bizonyosan rosszul választanád meg a távolságot. Legroszabb esetben, akár tókartávolságon belül merészkedsz, oda pedig nekem már nem is kellene kés. Az meg megint más, hogy te nem tudsz pisztolyt használni. mire kibiztosítanád és meghúznád a ravaszd, addigra én már belédállítóm a pillangót. vagy opció szerint beléd dobom (a késdobás is technika kérdése csak) és szépen elfutok, amíg te a szőrt sebeiddel küszködsz. Pedig nálad egy pisztoly volt, ami egyértelműen jobb fegyver...



Rengeteg bizonyíték van arra, hogy gyengébb nők is sikerrel felvették a harcot az erősebbek ellen. Például (de a teljesség igénye nélkül) említhetjük:

Yim Wing Chun női kung fu mester, aki legyőzte erőszakos (és amúgy jóval erősebb) kérőjét.

Vagy Keiko Fuduka, a kodokan félelmetes női judo-sa, aki a első nő, aki megkapta a 9. dan fokozatot judo-ból...

Esetleg ott vanaz "edói szépség" Rui Sasaki, az egyik legjobb női jujutsu mester, akit számos kihívó közül csak egy férfi volt méltó ellenfele. Ehhez a férfihez ment hozzá feleségül.

És persze ki ne ismerné Jeanne D'Arc-ot aki a francia seregek élén több győztes hadjáratot is vezetett a száv éves háborúban.



Valójában semmit sem cáfoltál, de még csak nem is érveltél. Egyszerűen csak kiforgattad a szavaimat. Ha annyire idióta vagy, hogy csak ennyire futja, akkor szerintem zárjuk is le ezt az "eszmecserét"...

2012. okt. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"Persze, hogy támadhat idegpontokat..."


Éppen ezért nincs miről beszélni.


"Egyikben sincs olyan "zár amit szét lehet feszíteni"."


Dehogynem. Például a lefogás. De persze ezt sem bírod felfogni... Nem csoda, hisz fogalmad sincs róla.


"Már az előbb is kifejtettem bővebben."


Ez nem változtat a tényeken. Én már az előbb kifejtettem miért.


"Egyrészt örülök, hogy van ennyi felesleges pénzed, amiből jósoltatni tudsz magadnak. Másrlszt meg kérlek legközelebb, ha földönkívüliekkel találkozol, add át üdvözletemet Chewbacca-nak."


Oké, bár azt sem vetted észre, hogy az én példám a te állításoddal megegyezően valószerű. (Nem vetted észre az iróniát.)


"Az önvédelmi technikák a csuklófogásokból való szabadulásokkal kezdődnek..."


Ahhoz, hogy te kiszabadulj a csuklófogásból, ahhoz meg kell mozdítanod a kezed, amihez erőkifejtés kell. Nos, amikor képtelen vagy megmozdítani a kezed, akkor buktál. Én erről beszéltem. Éppen ezért ha elkapnám a kezed, el is törném.


"Mégis ha én ismerek hanbo-jitsu technikákat, neked viszont fogalmad sincs a késharcról, akkor könnyűszerrel hatástalanítalak a botommal."


Ha én jól bánok a késsel, akkor nem sokat érsz a botoddal.


"Ha meg nekem mondjuk késem, és neked meg pisztolyod, akkor Kinek van jobb fegyvere?"


Ha pisztollyal támadok rád, akkor hiába vagy profi késes harcos, esélyed sincs. Lőni egyszerűbb és hamarabb is lehet, mint kést dobni. De már abból kiindulva, hogy lelőlek mielőtt a közelembe érnél, már eldől, hogy halott vagy.


"Rengeteg bizonyíték van arra..."


De ez az egész eltörpül az mellett, hogy a nők mennyit vesztettek. Megszámlálhatatlanul sok. Ha van egy azonosan tehetséges nő és férfi, akkor az esetek túlnyomó többségében a férfi nyer. Csak elhanyagolható esetben nyer a nő. Tehát a legerősebb férfi mindig is erősebb marad, mint a legerősebb nő.

Mondtál két példát, de a számokat és az esélyeket nem veszed figyelembe.


"Valójában semmit sem cáfoltál, de még csak nem is érveltél. Egyszerűen csak kiforgattad a szavaimat. Ha annyire idióta vagy, hogy csak ennyire futja, akkor szerintem zárjuk is le ezt az "eszmecserét""


Nem tehetek róla, hogy fáj neked az igazság. A szavak kiforgatásához te értesz, úgyhogy ne magadból indulj ki, ha másról írsz! A primitívséged bizonyítja, hogy képtelen vagy elfogadni a tényeket, ehelyett erőlködsz. Pedig attól még azok nem fognak megváltozni!

2012. okt. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!