Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek jó ez az egyesület?

Szerintetek jó ez az egyesület?

Figyelt kérdés

Nos szeretnék Kung fu-t tanulni és ez lenne a legközelebbi, és nem hallottam róla rosszat: [link]

szerintetek?Tapasztalatok?



2013. júl. 17. 01:46
 1/9 anonim ***** válasza:
A kung-fu-nak nem a verekedés, hanem a lelki dolgok, légzések stb. a lényege. Ha ezzel edzésen nem foglalkoznak akkor nem éri meg oda járni. Aki csak verekedni akar annak rengeteg másik sport tökéletes.
2013. júl. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát azért jó részt verekedésből áll, nem?
2013. júl. 17. 23:07
 3/9 anonim ***** válasza:
A verekedés csak másodlagos. Nehéz elmagyarázni, de talán olyasminek kell elképzelni mint amit a buddhista szerzetesek csinálnak, csak mozgással. Persze minden irányzat más.
2013. júl. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez érdekes, azt nem tudtam, hogy másodlagos dolog (nálam ez nem kizáró ok, sőt) de továbbra sem tudom elképzelni, hogy milyen lehet az elsődleges :/ (mármint, hogyan zajlik)
2013. júl. 17. 23:18
 5/9 anonim ***** válasza:

Kezdj el járni és kérdezz rá meditációra, meg ilyesmire.

Nehogy azt hidd, hogy értek hozzá, csak 3 éve csinálom, az meg itt semmi :)

2013. júl. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Megnézem, de viszont a tapasztalatodat leírhatnád, mégis milyenek az edzések! Köszi!
2013. júl. 17. 23:59
 7/9 anonim ***** válasza:
Kung Funak nem a verekedés a lényege? WTF? Kung Fu-nak pont a harc a lényege. Egy harcművészetnek, mint a nevében is benne van a harc a lényege. Ez olyan, mintha a festészetnek az lenne a lényege, hogy a megfelelő hangszínben ki tud énekelni az adott hangokat.
2013. júl. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az előzőnek: lehet hogy te más irányzatot tanulsz, de az biztos, hogy ha párszáz éve lementél volna kínába nem azt látod amit ti edzésen csináltok. Az edzés csak eszköz, azért kellett hogy megvédjék magukat a betolakodóktól.


Élményeket nem írok mert mint ahogy mondtam mindenhol más, hiába mondom el hogy nekem milyen, ha neked teljesen más.

2013. júl. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Attól függetlenül érdekelne!
2013. júl. 18. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!