Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szükséges fehérje turmixot...

Szükséges fehérje turmixot fogyasztanom? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés

Param:

- 25 éves lány

- 170 cm

- 57-58,5 kg között mozog (nem tudom mennyire számít a részletesség)


A terv:

- hetente 2x futni, ha hétvégén belefér, akkor 3x.

- edzőterembe lejárni heti max. 2x (bicikli, elliptikus tréner, kondigépek használata, esetleg személyi edző segítsége)

- étrend megvan úgy, ahogy



A cél:

Mivel leszoktam a dohányzásról, a kilók és a zsírpárnák csak úgy terjeszkednek rajtam. Szeretném visszanyerni a régi alakomat, ami kb olyan 54 kg körül volt mindenféle edzés nélkül.

A mérleg nyelve most nem számít, inkább az, hogy a tükör mit mutat. Szeretnék egy picit izmosabb - inkább úgy mondom formásabb, tónusosabb, nőiesebb -, sportosabb lenni.


Ennek a célnak az elérése érdekében:

1. Szükséges-e fehérje turmixot fogyasztanom edzések után (csak este tudok edzeni 8-9 körül)?

2. Ha igen, miért?

3. Ha igen,tudnátok-e nekem ajánlani nem annyira drága fehérjeport, illetve mivel célszerű elkészíteni? (tej, víz)


Az, hogy mennyi idő alatt tudok lefogyni illetve formásodni nem számít, inkább magam miatt csinálnám, hogy ne érezzem magam annyira elteltnek/jóllakottnak a régi ruháimban.



Köszönöm előre is!



2013. júl. 23. 10:34
 1/9 A kérdező kommentje:
A futáshoz hozzáfűzném, hogy nem vagyok egy nagy spíler, kb fél órát tudok futni. Egyszer jobban megy, egyszer rosszabbul.
2013. júl. 23. 10:36
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez még megoldható fehérje por nélkül, de számold ki, hogy mennyi fehérjét eszel egy nap, és 120g ha nincs meg, egészítsd ki porral
2013. júl. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Innen puskázok, mindenki ezt ajánlja:


[link]


II. Testsúlya csökkentéséhez 0,5 kg hetente


Kalória 1388.61 kcal

Szénhidrátok (55%) 763.74 kcal = 190.93 gramm

Fehérjék (15%) 208.29 kcal = 52.07 gramm

Zsírok (30%) 416.58 kcal = 46.28 gramm


Szóval azt mondod, hogy ezt a fehérjét egészítsem ki 120-ig?


Mindjárt megkeresem az étrendet.

2013. júl. 23. 10:58
 4/9 A kérdező kommentje:

PL egy napi étrend a következő (ebben a fehérje turmix is benne van):


1218 kcal;

123g CH;

120g fehérje;

24g zsír


Ettől a fehérje mennyiségtől ugye nem leszek donna brutália? :)

2013. júl. 23. 11:03
 5/9 anonim ***** válasza:
Fehérje érted, hogy micsoda? Egyébként ha most zsíros vagy(egy kicsit) akkor inkább legyen 100g, azt turmix nélkül is meg lehet csinálni, olcsón kijössz :)
2013. júl. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi!
2013. júl. 23. 12:27
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem muszáj a turmix, de szerintem edzés után igenis nagy előnye van egy gyors felszívódású tejsavóproteinnek, természetesen vízzel. A tejet hanyagold.
2013. júl. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Montez, tudnál nekem példát mutatni tejsavóprotein termékre? Milyet érdemes vásárolni? Nem kell, hogy márkás legyen.
2013. júl. 23. 13:42
 9/9 anonim ***** válasza:
Én most Myprotein impact-et veszek és mhn whey-t. Ezek jóárasak, de nézhetsz biotech nitro pure whey-t vagy vpx syngex-et, twinlab whey fuel-t, dymatize elite whey-t, stb, rengeteg van.
2013. júl. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!