Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lefogytam és most hogyan tovább?

Lefogytam és most hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sikerült leadnom 3 hónap alatt 5-6 kg-ot és megvan az ideális súlyom, de az a baj, hogy a lábamról is fogytam.

Focizok és kondizok is és az a kérdésem, hogy ha tartani akarom a súlyomat akkor a fehérjét kell növelnem az étkezésemben? Mert ha így haladok akkor nagyon le fogok fogyni... 171 cm vagyok és most a súlyom 68kg. Izmosodni kellene szerintem...pláne, hogy jobbhátvéd vagyok :)))

Mit javasoltok? Köszi



2013. aug. 2. 04:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Izomnöveléshez napi 2g x ttkg fehérje kell, azaz neked kb napi 140g. számold ki, hogy meglegyen.

Szénhidrát pedig annyi (általában 4-6g x ttkg), hogy tudj vele kb heti 0,2-0,3kg tömeget növelni. Ha nem nő a súlyod, akkor nem fogsz izmosodni, mert az izomnak súlya van, tehát nem is értem, hogy gondoltad, hogy tartod a súlyt és majd izmosodsz mégis? Nem levegőből van az izom.:)

Szóval nincs mese, ha izmot szeretnél növelni, akkor tömegnövelő étrend kell, 140g fehérjével és 300-350g körüli ch-val.

És még valami:

Egyszerre nem tudsz fogyni (szálkásodni) és izomban pedig nőni naturálban, mivel különböző étrend kell hozzá. Az egyikhez szálkásító diéta (kalóriadeficitet jelent energetikailag) szükséges, az izomnöveléshez pedig tömegnövelő étrend (kalória plusz).

2013. aug. 2. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tökéletesen értem, és köszi! (Zöld pont érte!)
2013. aug. 2. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!