Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jól értem, ha a pilates...

Jól értem, ha a pilates kardió edzés, és ha valaki csak pilatesezik, akár mindennap ~0,5-2 órát, akkor az izom-zsír vesztés miatt gebe testalkata lesz?

Figyelt kérdés
2013. aug. 3. 09:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy kalória mínuszban, akkor semmiféle mozgással nem vesztesz zsírt. Az étrend számít!
2013. aug. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mondjuk heti 0,25 kg lassú fogyásra állított kalóriadeficit mellett, ami nálam 1369.
2013. aug. 3. 13:14
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, megnéztem pár pilates videot, és marhára nem kardio jellegű edzés. A közelében sincs 130-as pulzusnak ,nem hogy magasabb lenne. Szóval kalóriaégetéshez nem a legjobb. Izomveszteség elkerülésée pedig nem ártana komolyabb erősítő edzés is , pl fegyencedzés vagy súlyzós.
2013. aug. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
én már eléggé le vagyok fogyva [51-52 kg], de nem akarok izmot építeni, de vékony hájkupac sem lenni. emiatt gondoltam, hogy a pilates feszesít, és nem a leghatékonyabb, mint egy tabata, de a feszes vékonysághoz így juthatnék el... nem?
2013. aug. 3. 14:39
 5/16 anonim ***** válasza:
ha nem izmosodsz, akkor hogy feszesedsz? A jó formát az izmok adják. De te tudod, nem szólok bele többet.:)
2013. aug. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A pilates tudtommal gerinctorna, nem sporttevékenység, de javítsatok ki, ha tévedek. Nem értem, miért nem akarsz izmot növelni, amikor azok adják a formát, a feszességet, a jobb tartást, és még zabálják is az energiát, ergo nem kell nyúlmennyiségű kaján élned. Pláne, ha nagyon vékony vagy. De ha te semmilyenke formátlanka akarsz lenni, nekem mindegy, ez is sokaknak bejön, bár még többen meg úgy vannak vele, hogy luk-luk.
2013. aug. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy jót akartok ezzel az izmosdival, de nem akarok ilyen lenni:

[link]


hanem sokkal inkább szép, karcsú póklábakat, mint itt:

[link]


S én ezen egy grammnyi izmot nem látok, nagyon nem tetszenek az izomtól kidudorodott lábak.. csak a filigrán testalkat, de ez azért már túlzás, pl.: [link]

2013. aug. 3. 15:49
 8/16 anonim ***** válasza:
hát én évek óta járok pilatesre, de szerintem kicsit sem kardió. a kardió az nem az, ami rohangálós, ugrabugrálós, szóval felmegy a pulzusod, lihegsz? mert a pilates lassú, az torna, nem ilyen aerobik féle mozgás. kardiónak túl lassú.
2013. aug. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

egyébként, de, a pilates feszesít, meg nyújt meg erősít, főleg a gerincet, meg a hasat, a középtájt.


azt írja a honlap, hogy a már megnyújtott izmokat erősíti, az izomrostok erősödnek, de nem vastagszanak meg, felesleges izomtömeg nem épül rájuk.

2013. aug. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Amire te gondolsz, azaz aerobic. A kardió egy összefoglaló szó inkább, mert megkülönböztetjük benne az aerobic és az anaerobic mozgást.

Valahol azt olvastam, hogy a Pilates kardiónak számít már.

De ne engem koncolj fel érte, ha ez mégsem így van, sok butaságot írnak a neten. Én meg csak annyit tudok róla, amit olvastam, de szeretném kipróbálni.

Esetleg nem tudnál egy aránylag olcsó edzőtermet? (ha budapesti vagy) :)

2013. aug. 14. 07:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!