Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Önvédelmi tanfolyamok felnőtte...

Önvédelmi tanfolyamok felnőtteknek Győrben. Melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Mivel a környékünk az elmúlt évek során fehérek számára nagyon veszélyessé vált, különösen estefelé, tervezem, hogy előbb-utóbb beiratkozom egy önvédelmi tanfolyamra. Harmincas éveimben járok, egyébként szelíd természetű, nyugodt, de 184 cm magas, 85 kilós, masszív testalkatú fiú vagyok, szabad időmben kondizok, 40 cm körüli bicepszem van.


A célom az, hogy ha engem, vagy családom bármely tagját váratlan fizikai inzultus, közvetlen testi veszély érné, vagy a vagyontárgyainktól próbálna valaki megszabadítani minket, azonnal hatékonyan el tudjam hárítani az ilyen jellegű közeledést. Elköltözni egyelőre nem tudunk, de elegünk van a rettegésből.


Milyen önvédelmi technikákat, tanfolyamokat ajánlanátok, amelyeket Győrben vagy a környékén oktatnak, ezek mennyire hatékonyak, hány órában vannak hetente, és mik a tapasztalataitok?


Minden tanácsot szívesen fogadok, és köszönöm előre is!



2013. aug. 3. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:
19%

Figyu! Az onvedelemhez helyen kell lenni a szivednek es nem art ha fizikailag is rendben van ... de nem kellenek gyilkos technikak ... odabaszol egyet oszt annyi ... nem kell ehhez tudomany.

Az utcan nincsenek szabalyok, nincsenek betanult mozdulatok ... csak oda kell merni allni.

Ha csak onvedelem a celod, akkor tartsd magad fitten es ne szaladj el ha baj van. Utcara ennyi eleg.

2013. aug. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem nem mindegy, hogyan reagálom le, ha pl. valaki hátulról le akar fogni és a hátamhoz szorít valamit, vagy mondjuk egy husánggal szalad felém, vagy velem szemben áll és éppen be kar húzni egyet. Itt sajnos ilyen szituációk fordulnak elő, engem is fenyegettek már meg... :( Ha rajtam múlik, nem történik semmi, nem állok meg senkinek még akkor sem, ha beszól, de ha konfrontációra kerül sor, nem árt, ha az ember fel van rá készülve.
2013. aug. 3. 14:42
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A krav-magát szokták ajánlani, ha tényleg az önvédelem a cél és nem a harcművészet. Ez nagyjából arról szól, hogy ha valaki megtámad, akkor ki tudd védeni a támadását és egy-két ütéssel harcképtelenné tedd addig, amíg elpucolsz. Tehát egyszerű, gyors és tiszta.
2013. aug. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nézz meg egy edzést,az első ingyen van,ha nem tetszik megnézel mást.Én erre járok,igaz nem Győrben,de nagyon szeretem.Totálisan utcára való,gyors,és célra törő.Eltudja venni a támadó kedvét jó időre. [link] Azokra a tanácsokra meg ne hallgass,akik csak közhelyeket sorolnak fel. :)
2013. aug. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tetszenek, amiket ajánlottatok, köszönöm! A krav magáról és a wing tsunról is hallottam, laikusként az előbbi valamivel szimpatikusabb, mert nem annyira az elkötelezett életstílus és a kötött formák jellemzik, és talán kevésbé "nézik ki" a motivált, de nem igazán ruganyos, fürge mozgású kezdőket. Persze ez csak egy kívülálló véleménye, mindegyiket tanulmányozni fogom, nézek róluk videókat és megnézem, hol indulnak Győrben edzések a közeljövőben.
2013. aug. 3. 15:29
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

ökölvívó edzésre menj le szerintem heti 3x,hogy megtanulj verekedni és megismerd a bunyót-és magadat meg a képességeidet is-belülről.

erre a tudásra lehet építkezni,kikerülhetetlen alap.

és mellette elnézhetsz heti 2x önvédelmi edzésre akkor,hogy a taktikai ismereteid is meglegyenek.

pl amit felhoztál,hogy lefognak hátulról alap taktikai hibát feltételez,mert ha ilyen helyzetbe hozod magad,vagy hagyod kialakulni,hagyod,hogy büntetlenül ilyen közel kerüljön hozzád a fenyegető,az végzetes hiba.

te irányítasz,te ütsz elsőnek,te vagy a kezdeményező,te vagy az agresszor megfordítasz mindent,nem leszel áldozat,nem sodródsz,irányítasz és büntetsz.

ha mást nem is,de ezeket az ismereteket,hozzáállást nagyjából megtanítják,átveszik önvédelmi edzéseken és külön edzenek a stressz helyzetekre,de a lényeg az-az ökölvívó edzés.

2013. aug. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszolok, és ha nem vagyok túl indiszkrét, megmondanád, hogy merre felé laksz? Nyilván nem kérek pontos cím meg ilyenek, csak egy falu/városrésznevet.
2013. aug. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Marcalváros, Partner diszkont.
2013. aug. 8. 20:50
 9/9 Mysticista válasza:
hát ez érdekes egybeesés. énis 30 leszek, 86 kg, erős testalkatú, szintén győr, és ugyanezért a problémáért keresek edzést, hogy meg tudjam magam védeni.
2013. aug. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!