Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás közben hogyan védekezzek...

Futás közben hogyan védekezzek cigánytámadás ellen?

Figyelt kérdés

Lány vagyok, esténként futni járok, mert akkor van rá időm, és mozogni ugyebár kell, ahhoz meg ki kell mozdulni a házból. A minap találkoztam ismerősökkel futás közben, utólag pedig elmondták, hogy az utcán mellettem elhaladó cigányok azt beszélték egymás között, hogy "megfektetne" az egyikük akár éjjel van akár nappal. Arra, hogy bedudáljanak vagy beszóljanak, már volt példa máskor is. Egyszer egy hajléktalan üldözőbe is vett még korábban.


Vettem gázspray-t, de félek, ha igazán bajba kerülök, elegendő, ha csak egy gázsprayvel védekezek? Az, hogy küzdősportot tanuljak munka és tanulás mellett már nem fér bele az életembe, és ahol élek, nincs is ilyen lehetőség.


Van valami plusz ötletetek? Nem szeretném, ha kinyírnának vagy megerőszakolnának...


Bocs, hogy hosszú lett, de már kicsit kezdek komolyan elgondolkodni, hogy hogy védjem meg magam.


Még valami: az öltözködésem futás közben sem kihívó, mindig ügyelek rá, hogy mindenem bőven takarásban legyen, bő, nagy póló van rajtam, és a hajam is össze van kötve gondosan, hogy az se legyen figyelemfelhívó...


2013. aug. 6. 06:21
1 2
 1/13 Stimp válasza:
63%
Legjobb ha futópadot veszel otthonra és nem jársz futni az utcára...Tényleg sok bunkóval lehet találkozni,túl sokkal,a kóbor kutyákról már nem is beszélek azok tényleg megkergetnek.
2013. aug. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A futók, kocogók könyve azt írja, hogy ugye rabló támadásra nemigen kell számítani, mert a futónál nemigen van érték. Aránylag nehéz célpont a futó, éppen azért mert valószínűleg el tud futni a támadó elől... :)


Persze a nőknél kockázatosabb a dolog. Mondjuk ha eléggé forgalmas az a hely ahol futsz, akkor nemigen kell aggódni szerintem. Az meg, hogy egymás között mit beszél két férfi és mit vált valóra, óriási különbség.


A gázspray jó ötlet nagyon, meg sípot, hangadó, figyelemkeltő eszközt javasolnak, meg azt, hogy ne elhagyatott helyen fusson az ember.

2013. aug. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Rengeteg beteg ember van, de ha jól tudsz futni 95%ukat lehagyod.
2013. aug. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Menj terembe futni, vagy sportpályára.
2013. aug. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg hívj el ismerősöket is futni, többen vagytok akkor nem mernek mit csinálni! A legjobb az lenne ha srác is lenne veletek!
2013. aug. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

első válaszoló: tényleg az a megoldás, hogy a saját országodban, tartva egy bizonyos kisebbségtől, több tízezer forintos futópadot veszel?


ilyen hozzáállással, meg a bizonyos kisebbség szaporodási rátájával, 50 éven belül mi leszünk a kisebbség a saját hazánkban

2013. aug. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 aikiboxer ***** válasza:
100%
Fuss olyan helyen, ahol sokan futnak, és ez elriasztja a támadókat. Ha "préda" vagy, sajnos hiába van nálad gázspray, lerohannak és lefognak... Vagy keress egy futópartnert és fussatok együtt.
2013. aug. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%
és ha nem cigány akar megfektetni? az oké?
2013. aug. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Itt talán egyedül én értettem meg a kérdezőt. A lényeg az, hogy soha nem fuss egyedül, mindig legyetek legalább 4-en, ebből 2 fiú. Gázspré nem használ ha az illető be van drogozna vagy részeg, tehát cigányok ellen hatástalan. Ha csak egyedül tudsz futni, akkor csakis lakóházak között, ha ott kiabálsz, biztos elfutnak.
2013. aug. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat. Lakóházak között futok egyébként.

Ha csak lehet a párommal futok, de ez elég ritkán adódik, mert másik városban lakik, itt pedig senki sincs a környezetemben, aki eljönne futni. A hangkeltő eszközt megfogadom, veszek egy sípot a gázspay mellé.


Természetesen mindegy, hogy ki támadna, nem jobb az sem, ha egy tejfelszőke skandináv akarna támadni. Csak azért írtam cigánytámadást, mert cigány emberektől tapasztaltam ezt a magatartást. De helytálló a megjegyzés, és lehet, hogy bántó. Elnézést kérek emiatt.


A sebességemben nem tudok bízni, a maximális gyorsulásomat 100 méternél tovább nem tudom tartani.

2013. aug. 6. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!