Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A jóga elég jó testmozgás?

A jóga elég jó testmozgás?

Figyelt kérdés
Nincs túl sok időm sportolni ezért arra gondoltam itthon fogok jógázni nap él órát. Találtam jó gyakorlatsorokat amik jól meg is izzasztottak.. :D ez így jó lehet napi "sport"-nak?
2013. aug. 9. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:

jó persze.

egy idő múlva meg szakosodhatsz,mert van elég sok fajta jóga típus.

2013. aug. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A testedzés 'jó'.

A megfelelően intenzív, kellő izomterhelést biztosító testedzés még jobb.


A speciális, jó hatásai miatt létrejött gyakorlatok (Qigong, Jóga..) még jobbak -hosszú távon többet adnak mint a sima erőedzés, a sima erőedzés persze másra van.


De ez csak akkor igaz ha igazi Jógáról beszélsz, ha jól végzed. Nem jól végezve lehet hogy kevésbé hatásos. Milyen diplomatikus vagyok.. csak jól van értelme csinálni, oktatóval begyakorolva.

2013. aug. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Hol találtál ilyesmit? Neten? Ha igen,linkelnéd?
2013. aug. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A jóga teljes értékű "sport"! Azért írom idézőjellel, mert elsősorban nem a testmozgás a jóga célja, hanem a tested kordában tartása és Istennel való összeköttetés megteremtése. A jó izomzat, az kiváló állóképesség és a csini külső kellemes mellékhatásnak tekinthető. Napi fél óra is jó, bár a heti 1,5 óra sokkal jobb, akár egy alkalom keretein belül. Egy csomó jógastúdió akciós 10 napos próbabérletet árul potom összegekért. Sőt, a "gerilla jógával" ingyen is kipróbálhatod.
2013. aug. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!