Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A Shotokan karate jo onvedelemre?

A Shotokan karate jo onvedelemre?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha egy - ket cigany belemkot arra jo?

2013. aug. 14. 22:12
 1/5 anonim válasza:

Önvédelemnek jó, de nem úgy kell felfogni ezt, hogy majd mindenkit jól elversz.A küzdősportoknak jó esetben van egy szellemi, spirituális, jellemfejlesztő oldala is.

Ami csak verni tanít meg, az egy zsák sz*rt sem ér.

2013. aug. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ez rajtad függ, ha lelkiismeretesen csinálod,tanulod (egy jó edző mellett) akkor igenis jó!
2013. aug. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jo ezt hallani :) Van meg nemmessze Thai box edzes de en csak 13 eves vagyok, akik meg ott tanulnak mind 20 felett vannak.:S
2013. aug. 14. 23:06
 4/5 A kérdező kommentje:
Varom a tovabbi valaszokat, velemenyeket.... :)
2013. aug. 15. 20:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Az utcai önvédelem 90%-ban ökölharc, grabancfogás, lökdösődés illetve test-test elleni küzdelem. Néhány lábtechnikát, pl. mae gerit (egyenes rúgás), gedan mawashi gerit (combos) lehet hébe-hóba alkalmazni.

Tehát, ha van lehetőséged, járj el ökölvívást tanulni, tanulj meg jól ütni. Aztán jöhet a birkózás (szabadfogású), hogy ne hajtogassanak össze ha földre kerülnél. A BJJ sem rossz, azt is ajánlom földharcra.

A shotokan karate nagyon szép stílus (én 8 évig űztem, versenyszerűen is) de utcán nem igazán lesznek alkalmazható technikái. Pl. kokutsu dachi shuto ukeval nem fogsz tudni támadásokat kivédeni. Valamint, rengeteg katát (formagyakorlatot) meg kell tanulnod. Kevés a küzdelem, és többnyire az sem full contact. Harcot tanulni pedig csak harcolva lehet. Boksz, szabadfogású birkózás, később pedig mehetsz thai, kick vagy francia bokszolni. Én magam is kickbokszolok jelenleg.

2013. aug. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!