Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Önvédelemre a shotokan vagy...

Önvédelemre a shotokan vagy kyokushin karate az alkalmasabb?

Figyelt kérdés

2013. máj. 22. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:
nekem a kyokushin jön be...
2013. máj. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Karatéban minden van!

-Fejütés-hasütés, földharc

-Lábrúgás, gáncsolás


Kyokushin korlátozott!

-Hasütés

-Lábrúgás

2013. máj. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Előző hozzászóló vagyok!


Itt nagyon jól leírják: http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..

2013. máj. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Elnézést de a 2. és 3. hozzászólás nem fedi a valóságot.

A Kyokushin karatéban is van minden féle támadás és védekezés: Fej, torok, törzs, ágyék, láb stb. sorolhatnám.

A versenyeken nincs fejtámadás kézzel.

Jelenleg 6 kyo-s vagyok és "csak" eddig több mint 15 féle fejtámadást tanultunk.

dojo válogatja, de ugyan úgy szoktunk földharcot, önvédelmei technikákat tanulni.

Maga a Kyokushin karate többféle harcművészeti stílusból lett "összegyúrva" finomítva tökéletesítve.

Sosai Oyama több stílus danos magasöves képviselője volt.

sok múlik azon hová melyik dojoba mész le tanulni.

Nem árt előtte tájékozódni! Eredményeket vizsgálni. Ahol kimagasló eredményeket érnek el országos és nemzetközi szinten is ott már tudnak valamit a harcművészetekről!

Tény, hogy Magyarországon a karate stílusok közül a legnépszerűbb a Kyokushin karate azon belül a Shinkyokushin szervezet.

Remélem segítettem!

2013. máj. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!