Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen elliptikus trénert...

Milyen elliptikus trénert érdemes megvenni? Mire kell odafigyelni vásárláskor?

Figyelt kérdés
2013. aug. 16. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért,hogy azzal aerobozz,szerintem nem,nem érdemes.

Kimehetsz kocogni is,teljesen ingyen,választhatsz helyszint is.

2013. aug. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vagy megannyi más közül választhatsz még.

Szerintem is csak egy túlbonyolított, drága és helyigényes, tipikus nyugati megoldás ez is egy régóta sokkal egyszerűbben megoldott kérdésre.

2013. aug. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Amiért venni szeretnék egyet, annak prózai oka van, méghozzá az, hogy itthon vagyok a pici gyermekemmel, és szeretnék egy olyan itthon űzhető sportot, ami dinamikus, és átmozgat. Tornázni Enikővel, Rékával próbáltam már, de megmondom őszintén, nem olyan szórakoztató, mint vártam. Sok gyakorlatot képtelen vagyok megcsinálni vagy lekövetni, így sokszor el is ment tőle a kedvem.

Olyan megoldásra van szükségem, amire bármikor felpattanhatok, amikor alszik a pici, és jól átmozgat fél óra alatt. Ennyi időm van sajnos, nem több.


Elindultam egyszer futni, aminek az lett a vége, hogy durván bedurrant mindkét lábam. Nem tudtam mértéket tartani, nem voltam fokozatos, hanem rögtön iszonyatos tempóval futottam, mert éppen az esett jól. Szuperjó volt közben is, utána is. De másnaptól kb. 2 hétig nem bírtam lábra állni. Azt mondják, ezzel a súllyal, ami nekem van, nem is igazán szabad futásba kezdeni, jobban járnék valami lazább, átmozgató kardio edzéssel. Na hát így jutottam a elliptikus tréner gondolatáig. :)

2013. aug. 16. 20:05
 4/5 anonim ***** válasza:

A kardio-t ne keverjük az aerob gyűjtőfogalommal.

A kardio edzés az állóképesség javítására való, akár 150-es pulzus felett.

Kifárasztó, fullasztó, rövid, intenzív, de nem a legeslegjobb választás a zsírégetésre.

Amire te gondolsz, az az aerob edzés, 110-130-as pulzussal kell végezni heti minimum 3x45 percig folyamatosan megállás nélkül, a fogyás érdekében.

Erre ugyan jó volna az elliptikus tréner, de vannak sokkal egyszerűbb módjai is: kocogás, kerékpár (szobakerékpár), kettlebell kis súllyal, ugrálókötél, úszás stb. Persze megfelelő étrend is kell a fogyáshoz, ezt szálkásító étrendnek hívják, amit megtalálhatsz a neten.


Szóval láthatod, sokkal egyszerűbb eszközökkel is letudhatod.

Ha szeretnél egy feszes kis izomzatot is magadra, és olyan edzést akarsz, amit bármikor, bárhol elővehetsz, akkor olvasd el a fegyencedzést! Letölthető, megvehető.


Ha valaki túlsúlyos, vagy régen nem edzett, akkor persze, hogy nem kell egyből a mély vízbe ugrani, és pont hogy nem egy kardió edzéssel kell kezdeni. (No offense, de úgy látom a nők és a női oldalak között terjed az a tévhit, hogy kardió=aerob edzés).

2013. aug. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, ezek szerint én sem vagyok teljesen tisztában a fogalmakkal, sajna nem vagyok egy nagy sportember. Köszönöm a felvilágosítást, utánanézek ezeknek mindenképp, amiket ajánlottál!


Elég nehéz eset vagyok magamnak e-tekintetben, ugyanis a torna nem nagy kedvencem a monotonitása miatt. Jártam régen konditerembe, és az elliptikus trénert nagyon szerettem, mert átmozgatott rendesen, mindemellett élvezetes is volt a használata. Szerettem még az evezőgépet és a steppert is.

Ugrókötelezést is próbáltam már egy neten talált edzéstervvel, de egy idő után fájt a térdem és a bokám. Tényleg nem tudok másra gondolni, csak arra, hogy a súlyom miatt, vagy nem volt megfelelő az edzésterv.

168 cm-hez 85 kg vagyok már. Szülés óta még nehezebb fogyni, de nagyon szeretnék egy életmódváltással egybekötött folyamatos edzésbe fogni, lehetőleg olyasmibe, ami nem veszi el a kedvem az egésztől.


Érdekes, mert utánaolvastam egy-két helyen az elliptikus trénernek, és eléggé erősen megoszlanak róla a vélemények. Kíváncsi voltam, hogy az én kérdésemre milyen válasz érkezik, és 2 válaszból ketten le akartatok beszélni róla. Csak az ára miatt, vagy egyéb oka is van?

Láttam a neten általam jónak vélt gépeket már 10-20-30.000 Ft-ért, vagy ennyiért túl olcsó egy ilyen gép?

2013. aug. 16. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!