Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Főként azoknak szól ez a...

Főként azoknak szól ez a kérdés, akik futnak. Hogy lehetnék én is jó hosszútáv futó?

Figyelt kérdés

Szó sincs arról, hogy talán versenyszerűen szeretném ezt űzni, csak hobbiként. 17 éves lány vagyok, 163 cm és 53 kg, van rajtam felesleg is, ezzel le is tudnám dolgozni. Illetve szeretném, hogy legyen valami ami felfrissít, feldob, egy hobbi, amit szinte bárhol, bármikor csinálhatok.

Tehát eddig nem nagyon sportoltam, csak amit tesi órán. Nem bírom a hosszútáv futást, de a 60 és 100 méter mindig is nagyon jól ment, pedig egyáltalán nem gyakoroltam, vagy edzettek.

Keresztapám már jóval 50 felett van és most vett részt a fiával, unokatestvéremmel egy 8,5 kmes távon, ahol mindenféle akadályokkal voltak felállítva. Nekem nagyon megtetszett és szeretném jövő nyáron ezen részt venni, hogy magamnak bizonyíthassak, hogy képes vagyok akár erre is.


Tehát ötlet, tipp tanács? :) Bármit szívesen fogadok.


2013. aug. 21. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:
én januárban kezdtem 50-100métereket bírtam lefutni, aztán séta amíg a pulzusom megnyugodott, aztán megint futás, aztán újabb séta ezt csináltam heti 2-3* 40-60 percig, mostanra ezt az idõt bírom végig 50 perc alatt 10km-t lefutok, eddig a rekordom múlthéten Székesfehérvár Velence.
2013. aug. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na most megnyugtattál kicsit, mert nekem se sok megy. :) Gépen és szabadban is futsz?
2013. aug. 21. 12:15
 3/8 anonim ***** válasza:
csak szabadban idõjárástól független, amúgy diéta mellé kezdtem 120kg ról 90 re fogytam eddig 95 kg vpltam mikor elõsször sikerült 50 percet megszakítás nélkül.
2013. aug. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 kakao01 ***** válasza:
ez függ izomzattól is, tehát ha a sprint jól ment akkor a hosszútáv nem valószínű, hogy jól fog menni. Szerintem ne csinálj olyat mint amit az első írt mert kb felesleges a pulzusodat tartsd végig fent vagy nem fog túl sokat fejlődni az állóképességed ugye ami a 8,5kmhez kell. Szerintem kezd el mondjuk 3km el egyben de lehet 2*3km is úgy, hogy közte pihensz vagy 4 percet. A távot majd növeld de majd úgyis meglátod, ha lemész futni.
2013. aug. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nem azért futottam 50 -100 métert hogy a pulzusommal szórakozzak, hanem mert össz annyit bírtam egyben közepes tempóval, és az is felnyomta a pulzusomat 200fölé...
2013. aug. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kakao01 ***** válasza:
jó, de a kérdező nem 120 kiló és szerintem olyan alkattal simán le kell, hogy tudjon futni 3-4 kilómétert főleg, hogy neki teljesítmény kell, hogy le tudjon majd futni 8,5 kilómétert egyben folyamatosan. Ennélfogva a folyamatos futást kéne gyakorolnia.
2013. aug. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem bírok lefutni 3 kilométert, ha szégyen, ha nem.
2013. aug. 21. 17:08
 8/8 anonim ***** válasza:
egy kezdő sem tudna lefutni 3km-t egyben kivéve, ha még rendszeres tesiórái vannak akkor esetleg... de lényegében keresgélhetsz futó edzésprogramokat, de az alapja mindnek az, hogy fuss ameddig bírsz, aztán séta amíg megnyugszol, aztán megint fuss ameddig bírsz, majd séta meddig megnyugszol... arra figyelj, hogy mikor már tényleg érzed a kimerültséget akkor hagyd abba, mert nagyon könnyen túlzásba lehet vinni és rosszul lehet lenni.
2013. aug. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!