Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy nem túl izmos és nem...

Egy nem túl izmos és nem nagyon vékony lány is járhat jóga, pilates vagy callanetics edzésre?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Úgy hallottam attól függetlenül hogy lassú mozgások elég megerőltetőek. Ajánlott egy nem nagyon izmos lánynak is elmennie, kipróbálnia? Mondjuk úszok, de nem nagyon erős a karizmom és spárgázni sem tudok, nem vagyok nagyon hajlékony, ez hátrány? Vagy lehet ezekkel fogyni? És melyiket ajánlanánok leginkább? Vagy felejtsem el ezt az ötletet, nem nekem való?

2013. aug. 23. 20:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Bárki csinálhatja. Tán ez klubtagsági elven működik? Aki képes mozogni annak lehet bármilyen mozgást végezni, gyakorolni. Csináld jó kedvel nyugodtan!
2013. aug. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2013. aug. 23. 20:31
 3/26 aikiboxer ***** válasza:
16%
Nem tudom szerintem ezek helyett vagy keress egy rendes női tornát (hot iront pl.), vagy járj konditerembe súlyzós edzeni, vagy keress egy kettlebell edzést és csináld azt.
2013. aug. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Már én is gondolkoztam ezen, csak sokan ajánlották a jógát és a pilatest. De a kettlebell is szimpatikus, lehet hogy hasznosabb lenne...
2013. aug. 23. 20:37
 5/26 aikiboxer ***** válasza:
A jóga meg a pilates is nagyon jók. Attól függ, hogy mi a célod. Ha alakformálás a célod, akkor mindenképpen a kettlebellel próbálkozz, az nagyon jó erre a célra.
2013. aug. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Igen, a célom az alakformálás is, vagy csak valami szárazföldi erősítő mozgás + kikapcsolódás :)

És a kettlebell csak karizom? Vagy az miről szól?

2013. aug. 23. 20:53
 7/26 anonim ***** válasza:

nem igazán lehet kivenni,hogy mi a pontos célod,de sejtem a fogyás.

ha neked a kalóriaégetés az elsődleges szempont,akkor az étrend az első attól fogsz fogyni a szálkásító diétától és a kalória deficittől.

kalória égetésre meg a kettlebell valóban hasznosabb lehet,mint amiket írtál.

a jógában meg a saját testsúlyoddal dolgozol,vagyis a túlsúlyoddal kellene vesződnöd egész órán,vagy max a gyógytorna szintű típusok lennének elvégezhetőek számodra mondjuk.

ez utóbbiak is hasznosak,de nem a fogyás a céljuk.

add le a felesleget kettlebellel,aerobbal és diétával,aztán elkezdheted a power és a hatha jógát mondjuk,amik valóban lehetnek komoly erő és erő-állóképességi kihívások.

2013. aug. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
a kettlebell célja leginkább a törzserő az állóképesség és a robbanékonyság fejlesztése.
2013. aug. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Igen, szeretnék fogyni. Az éttrenddel nincs sok baj, diétázok, de mellé kellene valami mozgás is, de nem szeretnék egyedül fitness-terembe járni és az úszás helyett szívesebben választanék valami szárazföldit. Köszi a választ, én is ettől félek hogy csak küszködnék a pilatessel stb. Annyira nem jó az állóképességem :) Talán pár kiló után...
2013. aug. 23. 21:04
 10/26 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy küszködnél vele. Ha elkezdesz futni azzal nem küszködnél? Ha zsírt szeretnél égetni torna gyakorlattal akkor mozogni kell. Nem tudom mire jó pontosan a piltes, de szerintem tudnád csinálni. Ha 90 kg súlyban vagy is tudnád. Talán egy-két gyakorlat lehet húzós. Olyat válasz ami a célod és amit jónak látsz. Ha így kezded, hogy nem jó akkor az egyszerű se lesz az. Ha például verseny bringás szeretnél lenni, de csak kényelmes tekerésen gondolkodsz akkor mindegy milyen biciklit keresel, mert nem futsz versenyt. Válaszd ki a megfelelőt és ne add fel. Ne úgy válaszd ki, hogy nincs húzalmad hozzá.
2013. aug. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!