Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Vegyek futócipőt?

Vegyek futócipőt?

Figyelt kérdés
Most szeretnék elkezdeni futni. Eddig is jártam hébe-hóba, de már szeretnék hetente kb.2x fél órát futni, majd emelni az időt. Mit tanácsoltok elég lehet egy tornacipő, vagy ruházzak be egy olcsóbb futócipőre?

2013. aug. 23. 22:47
 1/6 Scorpioon válasza:
hát hát hát nézzük csak . hát futó cipő sokak szerint jó .megfelelo egy tornacipő is ha magasszáru a tornacipő akkor furcsább a futás de sokak szerint egészségeseb a láb szempontjából. énis azt használok. mind kettő pénzbe kerül az az mindegy de én a tornacipót ajánlom
2013. aug. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én a futócipőt ajánlom, sokkal kényelmesebb mint a vékony talpú tornacipőben futni, főleg ha városi terepen vagyis betonon tervezed a mozgást.
2013. aug. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A tornacipő az tornacipő. Futásra nem alkalmas. Ugyan futni lehet lakkcipőben is, meg cipő nélkül is, sőt még begipszelt lábbal is ha nagyon kergetik az embert, de rendszeresen futni csak futócipőben szabad. Aki mást állít az nem fut, vagy legalábbis csak hébe-hóba. A futócipő (valódi futócipő) azért kell mert a beton, de még a keményre döngölt salak is bizonyos idő után térd és derékfájdalmakhoz vezet. Sajnos ez alól az sem ad felmentést, ha valaki azt mondja, hogy ő nem profi, csak hetente 2-3 alkalommal fut 4-5 km-t. Ez már pont elég mennyiség ahhoz, hogy emberünknek elmenjen a kedve a futástól. Sajnos tapasztalatból tudom, hogy a futócipőn nem lehet spórolni. A legolcsóbb alkalmas cipő 15 ezer körül kezdődik. Ez még akkor is így van, ha valaki a Deichmanban lát valami cipőt olcsóbban, amire az van írva, hogy futócipő. Például a Dechatlonban van 5 ezerért is futócipő, csak rá van írva, hogy alkalmi jelleggel maximum heti egyszer fél óra futásra ajánlott. Ők is tudják, hogy az a cipő marhára nem véd semmitől, nincs elegendő csillapítás a sarkában, nem tartja a sarkon a cipőt, nem lélegzik rendesen etc,etc. És akkor nem beszéltem arról, hogy ezekről a cipőkről nem derül ki, hogy pronáló, szupináló vagy neutrális lábra gyártották, csak annyi van ráírva, hogy futócipő... nyihhaaaa
2013. aug. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval, tapasztalat sajnos. 1 év után kezdtek fájni a térdeim, ekkor mentem el futócipőért, pedig csak heti 3 alkalommal mentem 5 km-eket, kocogva, de ennyi elég is volt. Megvettem az én hűséges társamat, egy Asics gel futócipőt (+ porcerősítőt a dokitól) és nem fájnak a térdeim futás után. Nagyon fontos egy jó cipő, ezen nem szabad spórolni!
2013. aug. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Mezítláb a legeslegjobb futni. Szted a busmanok hogy tudnak annyit futni egy huzamba? És nincs a lábukon lóf@@sz se.Max valami papucs féleség. Úgy a legjobb futni.Meg mi ez h 15 alatt ne is nézelődj? Ezt is csak a Nike meg az Adidas papa találta ki.Aki tud az mezítláb is lefut egy maratont.Aki meg nem, az vehet akármilyen 40 ezres futócipőt ha 100 méteren meghal. Na cső ;) béke
2014. júl. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha csak úgy kimegy mezítláb futni olyan csonthártyagyulladást kap, hogy öröm nézni. Egyrészt. Másrészt, napjaink emberi élőhelyeit (értsd város, aszfalt) rohadtul nem a mezítlábas futásra találták ki. Az lehet, hogy a bozótosban a busmanok papucsban tolják, de ők világ életükben így tolták, mi meg cipőben járkálunk kiskorunk óta, pluszban az aszfalton, városban, de akár falun is, minden dzsuva, éles tárgy, stb. van a földön, azon végigfutni, akinek két anyja van... ez a mezítlábas futás most nagyon hájpolt őrület, de azért én nem vágnék bele mindent eldobva...
2014. júl. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!