Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen táplálékkiegészítőt?...

Milyen táplálékkiegészítőt? Gyúráshoz. Lent a részletek

Figyelt kérdés
Heti háromszor-négyszer edzek. Érdemes-e nagy fehérjetartalmú táplálékkiegészítőt használnom, ha mindig csak az edzés után fogyasztanám. Nem célom hogy hatalmas izomtömeget pakoljak magamra. Az rendes étkezéseimet nem tudom az edzésekhez igazítani, nincs időm mindig rendesen enni. Mit, milyet ajánlanátok?
2009. okt. 30. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, az a lényeg, hogy ne ész nélkül tömd magad kiegészítőkkel. Az egészséges napi fehérjemennyiség 2,2 gramm minden kiló tiszta izom után. Ennél többet ne.
2009. okt. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fehérjéből edzés utáni turmixban körülbelül 20g-nak kell lennie. Ha csak ilyenkor innád a kieget, akkor magas szénhidráttartalmút ajánlanák neked.
2009. okt. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem értek ezekhez a tömenövelőkhöz, elmondanád mi a jelentőssége a szénhidrátnak? Elég sok szénhidrátot foyasztok és azért gondoltam magas fehérjetartalmúra, mert csak formásabb izomzatot szeretnék elérni, nem látványos tömegnövekedést.


Köszi a válaszokat

2009. okt. 30. 13:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Na, az is kérdés hogy jelenleg mi az állás? Menyi ideje edzel, és kb. menyi zsír van rajtad, illetve menyire könnyen hízol? Ha viszonylag szálkásabb alkat vagy, akkor tömegnövelőt szedjél, ha nem, akkor viszonylag tiszta fehérje tartalmú kiegészitőket! Én azt ajánlom hogy 15-20 gr. fehérjét reggel a reggelid mellé, vagy esetleg tízórainak, és még anyit edzés után! A rendszeres helyes étkezés ugyananyira fontos mint maga az edzés! Elhiszem én azt hogy a mai életvitelünkben ezt gyakran nehéz kivitelezni, de muszály valahogy megoldanod, javítanod, magaddal vinni kaját vagy ilyesmi! Tényleg nagyon fontos, ha ezt tényleg nem tudod megoldani, erre a nálam nagyobb szakértők akik már megunták ezt a szituációt amikor valaki aztmondja hogy nem tudják megoldani, aztmondják hogy, szarűgy! Kész! Mert a tápkiegészitő cask kiegészitő! A helyes táplálkozás a testépitésben minimum az 50%-át teszi ki, de sok nagy név aztmondja hogy 90%-át! Enyire fontos! De ha van rajtad zsír, akkor ez kevésbé gond, csak a reggeli és az esti étkezésre figyelj jobban, azaz reggel bőségesen, este szénhidrátszegényen, zsírszegény felvágott, tojás stb, nagyon kevés kenyérrel, ha lehet mindenképpen barna, vagy ha teheted, a kenyeret is mellőzd! Vagy ha muszály kicsit többet vacsoráznod, akkor azt 6-ig ted meg! ha szálkásabb vagy akkor anyi a különbség hogy az esti étkezésen nem kell anyira válogatósnak lenned! Viszont ha szálkásabb vagy, akkor a tömegnövelőt azt viheted magaddal napközben, és amikor nem tudod megoldani az étkezést akkor elfogyasztod, vagy kb. 1-1,5 órával az edzés előtt, és egyet edzés után vagy szintén tíz órainak!
2009. okt. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Közel egy éve edzek, hízásra hajlamos vagyok (most 24 vagyok, de 18 évesen még nagyon túlsúlyos voltam), Tstzsírindex ,ha ez számít 17,5%. Most vékony zsírrétegem van, látszik alatta az izom.


Reggeli vacsora az bőséges ebédelni is szokatm, csak mindig más időpontban és nagyrészt szénhidrátot.

2009. okt. 30. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!