Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A kézenállás és a húzódzkodás...

A kézenállás és a húzódzkodás a fegyencedzésből részben legalább "pótolható" vagy részben helyettesíthető valamilyen más gyakorlattal?

Figyelt kérdés

Tudom hogy ez két nagyon fontos és nagyon jó gyakorlatai az edzésnek, de a húzódzkodást nem tudom megoldani mert nem találok olyan eszközt vagy helyet ahol kivitelezhetném. Faágon próbáltam de sikerült lehorzsolni a tenyerem. Van valakink valamilyen ötlete hogy legalább valamilyen egyéb gyakorlattal azokat az izmokat meg tudjam "mozgatni" amiket ez a gyakorlat is. Tudom hogy az eredmény közel sem lesz ugyan olyan. A fejenállással pedig az a legfőbb bajom, hogy alacsony a vérnyomásom és megfájdul a fejem. Ráadásul volt egy kellemetlen élményem is még általánosban és azóta egyáltalán nem tudok kézen állni. Most gondoltam próbálkozom, hátha le sikerül küzdeni a fóbiám, de már a fejenállás sem sikerült. Bármilyen itthon elvégezhető gyakorlat érdekelne ami legalább részben megmozgatná ezeket az izmokat is. Konditeremre sajnos nincs pénzem. Előre is köszönöm a segítséget!


25/N


2013. aug. 24. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Vegyél súlyzót, és akkor vállból nyomás, oldalemelések. A faágra meg tegyél valami szivacsot, törölközőt. vagy a törölközőt akár át is fűzheted rajta, vagy vehetsz egy ajtóba rakható rudat.
2013. aug. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

kézenállásban fekvő helyett-pike push up

http://www.youtube.com/watch?v=EA8g7q9jauM

vagy statikus tartásban kitartani maximumig a lefelé néző kutya pózt ha nem megy a pike-

[link]

vagy nehezítve,de könnyebb,mint a kézenállás-

[link]


húzódzkodás-veszel otthonra egy ajtófélfába feszíthető húzódzkodót 3-4000ft nem kell fúrni sem,ilyen-

[link]

ez majd a lábemeléshez is kell.


alacsony vérnyomással meg kimondottan előnyös és javasolt végezni a fejjel lefelé helyzetben lévő gyakorlatokat.

valószínűleg a rosszul vett,vagy visszatartott levegő vétel miatt fájdul meg a fejed.

a kellemetlen élményeket meg felül lehet és kell írni,nem elfogadni és dédelgetni:).

2013. aug. 25. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem orvos mondta hogy alacsony vérnyomással ne nagyon csináljak ilyeneket.
2013. szept. 4. 22:04
 4/5 anonim ***** válasza:

az orvos legfeljebb azt mondhatta,hogy a hirtelen felállásokat kerüld,lassabban állj fel meg ilyeneket.

de nekem ne magyarázd,mert én is alacsony vérnyomásos vagyok és ha nem lógatnám magam minden reggel 4-5 percet,akkor délig egy zombi lennék.

lógatás=kisebb terpeszállás,egyenes derékkal előrehajolsz,enyhén hajlított térdekkel és megfogod a lábujjad.

kilégzésnél megfogod a könyököd és lógsz lefelé,ellazítod a nyakad,az arcod és lassan lélegzel.

4-5 perc után rogyasztod a térded és lassan felemelkedsz a fejeddel utoljára-

[link]

2013. szept. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát, nekem nem ilyen jók a tapasztalataim, de kinél mi.
2013. szept. 7. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!