Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 18 nap alatt minden nap...

18 nap alatt minden nap növelve a fekvők támaszát lesz látható eredmény?

Figyelt kérdés
Előszor is bocsi, hogy ide írom. Szóval az van, nem vagyok valami erős srác így kis melegítéssel talán 20at tudnék lenyomni egyszerre. Az a tervem, hogy naponta 100at lenyomok (nem egyszerre) és naponta növelem 50-el vagy 100al.. najó talán nem mindig 100al mert a 16. nap durva lenne 1600 at kinyomni :D Olyan max 300 lenne jó naponta szerintem vagy több ha bírom, szóval a kérdés lenne látható eredmény?
2013. aug. 28. 02:42
1 2 3
 21/25 anonim válasza:
Mielőtt bárki itt osztaná az észt, olvassa el a fegyencedzés c. könyvet. Én is ezt ajánlom, ahogy előttem még ketten, csak észre se vetted a válaszukat!
2013. aug. 28. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim válasza:
100%

na figyeljen mindenki!

18 nap alatt NEM FOGSZ IZMOSODNI.

Megmondom mi lenne ha nekiállnál a fent leírt edzéstervednek: Végigszenvednéd az első napot, talán még a másodikat is, de harmadik napra már nem tudnál megmozdulni sem, ha pedig mégis megpróbálnál fekvőzni helyben széjjelszakadnának a karjaid.

Először is, fel kell mérni hogy milyen állapotban vagy: koordináció, hajlékonyság, kardió, ÉS csak ezek után jön az izomerő. Ha az első 3 felsorolt közül valamelyik nem megfelelő, felejtsd el az erősítést gyorsan. Ha ennek ellenére mégis nekiállsz, jól kicseszel a jövőbeli önmagaddal. Gondolom ilyen komplex edzettségi felméréshez nincs meg otthon sem a megfelelő tudás sem a felszerelés, úgyhogy ha edzeni akarsz vonszold el magad legalább egyszer valami edzőterembe és csináld meg. Az ottani edzők többet is fognak segíteni mint én itt.

Elöljáróban: az erő növeléséhez 2 dolog a legfontosabb: megfelelő terhelés és megfelelő pihenés. Ha tömeg vagy teljesítménynövelég a cél, ugyanarra az izomcsoportra !!!!!!TILOS!!!!!! egymást követő napon edzeni. Terhelés után az izom energiaraktárait a szervezet újabb terhelésre számítva túl fogja tölteni. Ha hétfőn van az edzés, kedden töltődik, szerdára készen áll. Csütörtökön még mindig túl van töltve, de ha elmarad az újabb edzés akkor péntekre visszaesik normál szintre. Nem nehéz kitalálni, hogy az újabb edzésre a szerda vagy a csütörtök a jó alkalom. Megtörténik az újabb edzés, és legközelebb mégtöbb energia jut az izmokba. Ha eközben szépen, LASSAN növeljük a terhelést, kis idő múlva már nem lesz elég a túltöltés és megindul az izomépítés. Ekkor indul meg a folyamat, amitől évek múlva megizmosodik az ember.

Iszonyúan sokáig tartana leírni hogy pontosan hogyan kéne felépíteni az edzéstervet, de megpróbálom összefoglalni: Napról napra soha nem emelünk semmit. Itt egy példa:

Béla bemelegítés után egyszerre 4 fekvőtámaszt bír, és ezt 7-szer tudja megimsételni mire kifárad. Béla egy nyamvadt kis hernyó, de ezen változtatni akar, úgyhogy megkér engem, hogy állítsak neki össze egy edzéstervet, amit meg is teszek, szigorúan miután elvégezte az edzettségi felmérést. 5 hetes edzéstervet ajánlok neki kezdésnek. Az edzések hétfőn, szerdán és pénteken vannak. Első hétre 7X4db fekvőtámasz. Második hétre 8X4db. Harmadikra 7X5db. Negyedikre 8X5db. Ötödikre 7X4db. A következő 5 hetes edzésterv ugyanilyen emelésekkel indul, 8X5db-ról. Láthatod, hogy hetente emeltünk 1-et, de sosem egyszerre az ismétlésszámot és a sorozatszámot. Először külön az egyiket, külön a másikat, és aztán jöhet a kettő. Utána pedig egy hétre visszatértünk a kiindulási helyzethez, ez is amolyan pihenő az izomnak: sosem szabad monoton, egyenesen haladni felfelé. A sorozatok között legalább 4 percet várni kell, ez kitűnő alkalom a nyújtásra például.

Na, most untam meg. a többinek nézz utána.

2013. aug. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

18 nap alatt semmi nem lesz még súlyzós edzéssel sem, nemhogy fekvőtámasszal.

Az sem jó koncepció, hogy úgy akarsz eredményt elérni, hogy az ismétlésszámokat növeled. Az nem lesz izomnövelő hatással, mivel az már állóképességi edzés lesz. Izomnövelésre a 8-12-es ismétlésszámú sorozatok a jók, olyan terheléssel, amivel ez éppen m,egy. Legyen az súlyzó vagy saját testsúlyos edzés. Utóbbinál is van lehetőség, pl magasabbra tett láb és lassan nyomod, illetve nagyobb szinten egykezes fekvőtámasz, stb.

Olvasd el a fegyencedzést és végezd azt, ha nincs súlyzód. Legyen mellé tömegnövelő étrend és majd fejlődsz. De nem pár hét alatt!

2013. aug. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Plusz az edzés nem egyenlő a fekvőtámasszal. Az egy darab gyakorlat, de emellett még van pár testrészed, amit edzeni kéne. Vagy nincs?
2013. aug. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Amint látom nem is veszed komolyan. Többen írták a kondit meg a fegyencet is de te csak poénkodtál, észre se vetted. Ilyen hozzáállással és 18 nap fekvővel sz@rt se fogsz elérni.
2013. aug. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!