Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan növeljem a futásadagom?

Hogyan növeljem a futásadagom?

Figyelt kérdés

Végre rászántam magam, és elkezdtem futni. Elsőre 28 percet sikerült, átlagosan 4,5-ös tempóval. 3 szünetet tartottam, kb. fél perceseket.

Gondoltam, mivel egész jól ment, nézek egy edzéstervet, de mindenhol olyanokat találtam, hogy 2 perc futás, 1 perc séta stb. de ez nem is tetszik, és nem is érzem szükségesnek ennyire az alapoktól kezdeni az edzést.


A célom, hogy 1-2 hónap letelte alatt 1 órát tudjak futni megállás nélkül. A megtett km. egyelőre nem számít :)

24 vagyok, 57 kg, 165 cm.


2013. szept. 6. 07:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Fuss többet.
2013. szept. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha nem tudsz segíteni, akkor kérlek ne írj, nem kell mindenhez hozzászólni ;)
2013. szept. 6. 13:47
 3/6 anonim válasza:

De jó neked, én elsőre 20 percet bírtam csak, de közbe 3-4-szer sétáltam 1-1 perceket. Mondjuk én 170 cm, 75 kg, tehát ducibb vagyok és 15 évvel idősebb is nálad. :D

De izzadtan és lelkesen értem haza így is hétfőn és szerdán is, amikor ugyanez a kis táv már csak 15 perc volt és csak 1 sétával. Majd talán nekem is megy jobban is.

Mi az a 4,5-ös tempó? Elmondanád? Sajnos nem tudom. :(

Sosem sportoltam amúgy, csak unom hogy dolgozok, aztán házimunka és azon kívül semmi olyan mozgás ami lefáraszt de jólesik és jót teszek vele magamnak.

Ja meg fogyás szempontjából is jó. :)

2013. szept. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én is vigyorogtam végig :)


Sajnos ez a futópad elég régi, és bár lehet beállítani programokat, azt külön nem mutatja, mennyit futottál, csak a legvégén (ameddig ugye még nem jutottam el :D).


A 4,5 az 4,5 km/h volt az átlagos sebességem :) Szóval azért ki lehet következtetni, mennyit futottam egy fél óra alatt. De már találtam egy egész jó edzéstervet, belinkelem, hátha neked is tetszik.


[link]

2013. szept. 7. 09:01
 5/6 anonim válasza:

Köszi a linket, de nekem ez komplikált. Nem tudom a pulzusom mikor hol jár, úgy futok hogy még kapjak levegőt normálisan, bár 10 perc után már meglehetősen hangosan veszem a levegőt, de nem érdekel.

Meg csak finoman futok, inkább kocogok. Én most fogyókúrázok, illetve mielőtt most meg diétás tanácsokat adnának, köszi nem kérek, azt eszem amit amúgy is, nem főzök magamra külön meg a férjemnek. De csökkentett adagot és estefele ha megéhezem egy kis gyümölcsöt.

Így már sikerült 1 hónap alatt 5 kg leadni, remélem most is sikerül további 10 kg letolni magamról. :D

Nem akarok nagy sportoló lenni, mert körbefutni a várost, csak nem mozogtam eddig semmit, gondoltam a heti 2-3 futás azért megmozgat, jó az anyagcserének is, és jó kedvre derít. :)

2013. szept. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Aztán még ki tudja, mi lesz később... :)

Egyébként pedig vacsira ajánlottam zöldséget enni, mert a gyümölcsben sokkal több a cukor, és előbb leszel éhes, mint a zöldségtől.

De ilyenkor persze én is mindig édesre vágyom, úgyhogy én is a gyümölcs után nyúlok :D

2013. szept. 9. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!