Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi értelme a tesióráknak...

Mi értelme a tesióráknak Magyarországon?

Figyelt kérdés

Szekrényugrás,3-as ugrás,kislabdadobás,tornászgyakorlatok rúdon,és még sorolhatnám,mit csináltatnak,de gondolom sokaknak ismerős.Többségüket a gyerekek nagyrésze meg sem tudja csinálni,veszélyes,lerombolja az önbizalmukat és rohadtul felesleges..többtucatnyi tesióra elment azzal,hogy ültünk és néztük ahogy 2-3 ember kínlódik ezekkel.

Miért nem lehet értelmes dolgokat csinálni?

Húzodzkodás,fekvő,kötélmászás,futás,birkózás..

Ha ezeket csinálnák akkor a sokkal nagyobb haszna lenne és talán nem is keltene akkor pszcihés félelemet a gyerekekben mint egy kivitelezhetetlen szekrényugrás.

6 év tesi alatt kb. semmit sem fejlődtem,csakis a mellette űzött sportok miatt.

De a mostaniaknak már heti 5x kell ezt elszenvedni..

Nem lesz megreformálva a tanterv? Miért kell iylen felesleges dolgokkal elcs*szni az időt,hasznosak helyett?


2013. szept. 14. 15:20
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Nem,ne sakkozzanak.Csináljanak HASZNOS és ÉRTELMES gyakorlatokat.Ha ennyire háklis vagy a birkózásra akkor jó,vegyük ki.

De ha például saját testsúllyal edzenek à la Fegyencedzés,akkor erősödnek és a sérülésveszély elhanyagolható.A futás is rendkìvül fontos és ott sem akkora a sérülés veszélye.


Mi értelme egy évben kétszer szekrényt ugrani? Mi értelme van évente kétszer kislabdát dobni és 3-asugrani? Semmit sem fejleszt,hát akkor meg miért kell a lesérülést kockáztatni?!


Én azért vesztettem el egyszer egy versenyt mert a tesiórán elszakadt a bokaszalagom.Addig erőltette a tanár az ugrást amíg ez lett az eredménye.Egy haszontalan,értelmetlen gyakorlat miatt 2 hónapig feküdtem és teljesen visszaestem abban a sportban amit komolyan csináltam.

2013. szept. 14. 19:18
 12/19 A kérdező kommentje:
És mint az egyik kommentelő leírta,a legtöbb gyerek komolyan utálta a tesiórát.
2013. szept. 14. 19:20
 13/19 Dogmatix91 ***** válasza:
elárulom neked hogy a fegyencedzés meg a calisthenics brutálisan nyírja a vállízületeket. Futni eddig is futottak tesin (legalábbis mi mindig futottunk), de ha szarul futsz ott meg a térded megy szarrá. És bizony az emberek 80-90% a nem tud szabályosan futni. Erre lennének a tesitanárok. A te valószínű ezért vagy ennyire "kiakadva" a tesiórákra mert az elmondottak alapján akár egy csimpánz is tarthatta volna az óráitokat. Egész egyszerűen fos tanárotok volt/van. Normális tesitanárokat kell felvenni és nem lesz ilyen probléma. Tesitanárból azért nincs akkora hiány, mint más tanárokból tehát elméletileg megoldható lenne frissdiplomás egyetemi tanárokat felvenni a 80 éves zsírdisznók helyett.
2013. szept. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

amúgy de komolyan gondoltam, ha nem ugrottam volna ösztönösen nagymacskát egy üzemi daráló felett, akkor

1es verzió beszorulok egy elszabadult targonca és a fal közé, 2es verzió ledarál az a daráló...

2013. szept. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Igazad,van,hogy tényleg rossu volt a tanár.


De a Fegyencedzésnek nem pont az a lényege hogy "ízületkìmélő"?


Sperseus ennek az esélye kb. 0..

2013. szept. 15. 17:02
 16/19 Dogmatix91 ***** válasza:
egy sport sem ízületkímélő. Sokan nyak mögé húzódzkodnak. Ez élből nyírja a vállat, meg ezek a különböző lógások. Most még nem érzik mert fiatalok, meg azért ez is valamilyen szinten hajlam kérdése, de nem ízületkímélő. Persze nem mindegy az sem, hogy 100kilóval a nyakadban guggolsz, vagy saját súlyoddal és többet. Nyilván itt az utóbbi kellemesebb a térdnek, de véleményem szerint a vállakat a játszótéri edzések kinyírják. Ettől persze még lehet csinálni, csak ésszel.
2013. szept. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A mi tesióránkon lányok általában röplabdáztunk, a fiúk meg fociztak, tehát egyes fogalmak szerint nem csinálntunk semmit , de a félév első két hónapjában olyan óráink voltak, ahol random edzéseket dobott be a tanárunk pl fiúk fekvőtámaszoztak és húzótckodtak , köztük futással, lányok meg elkezdtünk lassan kocogni, aztán hanyatt fekvés lábainkat fel kellett emelni nyújtva öt centire a föld fölé és tartani, azután megint kocogás, és megint tartanunk kellett a lábunkat. Pár órával később ugyanz röplabdázás közben. De mentünk úszni , atletizálni is. A lényeg, hogy engem ránevelt a spotra és ehhez nem kellett állandóan edzeni , nem is lehet még heti öt órában sem mindenre kiterjedő testi felkészítést tartani. Ne szenvedd el, élvezd egy részét és később sportold azt :)
2013. szept. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Tanárfüggő. Ha jó a tanár, a legtöbb gyerek nem kínzásként éli meg a tesiórákat, még a legbénábbak sem.
2013. okt. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Legyen egy iskolában testnevelés mert azért az kell a gyerekeknek , de hogy önbizalom romboló az biztos.Mi ált.-ban sokat tesiztünk együtt más osztállyal és ott is sokszor "beégették" pár osztály.t.-mat a nagyobbak előtt , de a nagyokat is bombázták keményen a tanárok na mindegy párat leírok.Alap dolog volt , hogy a testnevelő tanárok beszólogattak a gyerekeknek pl. egy emo stílusú fiúnak , hogy Mi van fiam "melegszendvicsbe" mentél át ? Vagy egy nagyobb darab fiú mondta , hogy van felmentése mert bedagadt a térde erre a tanár : Nem fiam csak kövér vagy ( és ezt így kb 30 gyerek előtt ).Szóval nagyon sok kicikizés volt.Én testnevelésből rossz vagyok de kiskorom óta verseny szinten harcművészetet űzök.Erőnlétiből jó vagyok , hajlékony is vagyok , de ezek a kézenállás,fejenállás... dolgok nem nagyon mennek , meg rúd mászás meg ilyenek, és tesin eléggé lusta is vagyok , edzésen beleadok mindent.Szóval engem is bombázni akartak beszólásokkal , mire én felajánlottam , hogy jöjjenek el egy edzésemre.Szerencsére ott volt a sulimba és amikor ők kézilabda,kosár,foci edzést tartottak a másik oldalon akkor megtudtak nézni, na többet se szóltak be ... AZ osztálytársaimnak több mint a felének 8.ra elég kevés önbizalma lett miattuk , de a többi osztályból is jó pár gyereknek.Az iskola körüli futást meg se említem...Nem is tudom , hogy egy 50 kg-os gyereknek és egy 90 kg-os túlsúlyosnak miért kell ugyan annyi percet futnia.A mostani tanárom egy elmebeteg!!! Ismét csak...De szerencsére nekem egy szót se szól.Az osztálytársaimat medicinlabdával dobálja.Pl csütörtökön az egyik lány mondta , hogy nem tesizik mert megjött neki és nagyon fáj a hasa mire ő mindenki előtt .Kit érdekel, hogy vérzel attól még lehet tesizni.Agresszív elmebeteg.A fejükre csap a gyerekeknek meg ilyenek.Mindennap van tesi,és katonai kiképzést tart, igaz nekem azért nem nehéz , de már többen elájultak az órán..
2014. febr. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!