Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék sportolni a futás...

Roland20121010 kérdése:

Szeretnék sportolni a futás által. Mennyi az ajánlott táv? Vagy hány perces egy rövidtávú futás?

Figyelt kérdés
2013. szept. 23. 16:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

[link]



Biztos hogy értelmesebb sportot is képes vagy találni mint a futás.

2013. szept. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ÉS a biciklizés?
2013. szept. 23. 17:12
 3/11 anonim ***** válasza:
A futás jó dolog! A helyzet az, hogy a cikk szerzője olyan dolgokat ír le szenzációként, amit minden futó tud. Sőt! Elmész kétszer futni és magadtól rájössz. Jajj nekem terhelődnek az ízületeim...akkor most maradjak itthon és csiszoljam a banánfám? Mielőtt futni kezdesz: kell egy jó cipő, lehetőleg futócipő. Nem kell 50000 forintos a lényeg az, hogy tartsa a bokád, és a talpa ne legyen se túl kemény, se túl puha, jó rugalmas legyen! Minden futás előtt jó alaposan melegíts be! A lábujjadtól a fejed búbjáig mindenhol legyél laza. Fuss egy távot, mondjuk 3-4 km-t. Toljad neki bátran. A lényeg, hogy nagyjából tudd milyen a fizikai erőnléted. Ezek után kezdetnek én 4-5 km-t ajánlanék. A saját tempódban fusd, de azért igyekezz, mert ilyenkor szokott átváltani a futás lötyögéssé. A futásnak is van technikája, nem tudom ki az az állat aki lecsapja a sarkát, ilyet te ne tegyél! A talpad elejével kell futni, nem kell túl magasra felkapni, de azért ne is húzd magad után. Legyen meg a kézmunka és persze ezt kombináld össze a légzéseddel. Ha ezek után még ki is tudsz kapcsolni (fejben) akkor az eredmény egy üdítő kb. 40 perces mozgás. Kezdetnek ez bőven elég lesz. Ja jó tanács: előtte legalább 2 órával már ne egyél semmit!
2013. szept. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A biciklizés nem okoz olyan durva rázkódást mint a futás, nem káros. De miért nem terheled normálisan a lábadat, és guggolsz? A lábedzés a guggolással kezdődik, kocogás meg tekerés ilyen csajos értelmetlenségek.. de hát tudjuk hogy a csajok olyanok amilyenek, na..


Normális lábedzés az guggolásokat, kitörést tartalmaz, és utána jön a többi izomcsoport... természetesen, nem csak lábunk van :)

2013. szept. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én 51 éves vagyok, rendszeresen futok, többnyire terepen, emelkedőkön is összesen kb heti 60 km-t, de néha sokkal többet is. És még soha semmi bajom, sérülésem nem volt, nem fájt soha semmim. (Kivéve egy talpínygyulladást, de az se volt tartós, és nem fájt túlzottan.) Akkor ez hogy van?
2013. szept. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Lottózzon, hátha ott is ilyen szerencséje lesz.

A mély hátizmait is erősíti futás mellett? Vagy egyéb izomcsoportokat, mert a futás amit átmozgat.. az elég szerény.

2013. szept. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy csak szerencse kérdése. Talán az is besegít, hogy az alkatom jó a futáshoz, és nem híztam el (180 cm és 67 kiló vagyok, és férfi). Viszont rátapintottál a gyenge pontomra, mást nem igen csinálok, pedig kéne. Izometriás tornával próbálkoztam régebben, volt is látható eredménye, de mostanában nem csinálom. Néha 25-30 fekvőtámaszt csinálok...
2013. szept. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Rendben.


Én azért megmaradok amellett, hogy előbb az alap erősítést ajánlom, ha ezt megcsinálja valaki és van még kedve akkor el tudja dönteni hogy akar-e utána még futni.. a lényeges mozgást nagyjából megadja már az erősítő edzés.

2013. szept. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
OK. Ez a lottós válaszod nagyon tetszett. Azóta is ezen nevetek.
2013. szept. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszoi mindenkinek! ja és az 51éves bácsitól kérdezem kb milyen régóta fut?
2013. szept. 24. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!