Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tusnátok edzéstervet írni? (17L)

Tusnátok edzéstervet írni? (17L)

Figyelt kérdés
Sziasztok 17 éves lány vagyok.. 165 cm 52 kg. Részben megvagyok elégedve az alakommal talán inkább fel szeretnék szendi vagy 2-3 kilót. Igen ám de szeretnék kicsit feszesebb lenni combra meg fenékre, egyébként formásak csak már vagy 4 éve nem sportolok semmit és eddig izmos voltam most meg már kezdem ezt a formát elveszíteni. SZÓVAL KÉRLEK ÍRJATOK LE EGY EDZÉS TERVET AMITŐL NEM FOGYOK LE HANEM CSAK EGY KICSIT FESZESÍTEM A COMBOM ÉS A FENEKEM (egyébként már kicsit a narancsbőr is látszódik!! ) Genetikailag lól vagyok összerakva csak nagyon lusta vagyok meg az iskola /tanulás mellett semmi időm nincs pl. órák hosszat kocogni. Szóval ha tudtok segíteni azt megköszönném!
2013. szept. 25. 17:59
 1/3 A kérdező kommentje:
*TUDNÁTOK
2013. szept. 25. 18:00
 2/3 anonim ***** válasza:

Izmosodni akarsz te, amit mellesleg nem a kocogástól fogsz.


Tömegnövelő étrend mellett (keress rá) kellene súlyzós, vagy legalább saját súlyos edzést végezned. Döntsd el, melyik tetszene jobban, és aszerint lesz majd edzésterv.

2013. szept. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Súlyzós edzés kellene, ha izmosodni szeretnél, de mindenre kell edzeni. Pl heti 3 napos teljes testes tervvel:

Tárogatás, egykezes evezés, vállból nyomás, bicepsz állva, hátsó támaszos tolódkodás, guggolás, kitörés, egylábas vádli állva, hasprés.

Ha nincs súlyzód, akkor töltsd le a fegyencedzés című könyvet és végezd az abban leírtakat.


Mellé tömegnövelő étrend kellene, hogy tudj izmosodni:

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Nőknek 3-4 g x ttkg szénhidrát!

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

2013. szept. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!